Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem na początku zimy 30 litrów płynu marki Zebra na jednym z popularnych portali aukcyjnych była oferta za ile wylicytujesz za tyle kupujesz udało się za niecałe 30 zł + gratis dawali kuriera.

Płyn nie śmierdzi deklarują zamarzalność do -21 moje pomiary miernikiem wykazały -27 :o

Ostatnio była też fajna oferta w Carfour 5L za 7,5zł jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, Powodzenia jeżeli sugerujesz się jakimikolwiek testami zamieszczanymi w Auto Świecie

. A zupełnym przypadkiem dostałem od "kulegi" SUPREME ESCAPE Organiki więc przetestuję.

daj znać szczególnie jak pachnie ;) używam Adixola od Organiki, ale jestem ciekawy tego Supreme Escape

 

ok. :good:

 

subiektywny miniteścik:

 

Wywąchałem dwa: Adixola i SUPREME ESCAPE, no i ten drugi dużo lepiej pachnie. Tzn. o ile w Adixolu czuć gdzieś "tam" nutę chemicznego smrodu, to SUPREME można powiedzieć że pachnie nawet dość przyjemnie. Jak opróżni mi się zbiorniczek w aucie zobaczymy jak zmywa i czy śladów na karoserii nie zostawia.

 

Poza tym Adixola ma bezpieczną zakrętkę tzn. dzieciak raczej nie odkręci bo trzeba przycisnąć. Ale otworek (fi 2,5 cm) jak w większości kanisterków taki, że lejąc "bezpośrednio do auta" chlupie się :thumbdown: . SUPREME nie ma bezpiecznej zakrętki, ale za to otwór karnisterka (fi 5 cm) i lejąc "do auta" nie chlupie się :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z kolorami płynów w biedronce jest tak jak piszecie.

Ale ja mam od zeszłego roku dwie bańki płynu z Biedronki, Organiki i jest niezły, ale płyn który jest teraz w Biedronce, też Aura Nano, ale już jest innego producenta. Przynajmniej u mnie. A to już nie jest ten sam płyn i nie ten polecany przez Auto Świat. Więc zwróćcie na to uwagę. Chociaż zeszłej zimy zalewałem Lidlowski i uważam, że jest lepszy od tego z Biedronki. Jak mi się skończy Organika wracam do Lidlowskiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić płyn zimowy Castrol Biofix, nie zamarza przy niskich temperaturach (-22C według producenta), świetnie czyści szyby, nie pozostawia osadów, w jakimś sensie zmiękczył gumę od wycieraczek i lepiej się prowadzą oraz rewelacyjnie pachnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić płyn zimowy Castrol Biofix, nie zamarza przy niskich temperaturach (-22C według producenta), świetnie czyści szyby, nie pozostawia osadów, w jakimś sensie zmiękczył gumę od wycieraczek i lepiej się prowadzą oraz rewelacyjnie pachnie :good:

 

ja teraz zalałem po zyżyciu 10tki sylenu wlasnie biofix i powiem ze na suchy przylepiający sie burd drogowy sylen działał lepiej, biofix za to bardzo ładnie i delikatnie pachnie, sylenu nie było czuć wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać szczególnie jak pachnie ;) używam Adixola od Organiki, ale jestem ciekawy tego Supreme Escape

 

ok. :good:

 

subiektywny miniteścik:

 

Wywąchałem dwa: Adixola i SUPREME ESCAPE, no i ten drugi dużo lepiej pachnie. Tzn. o ile w Adixolu czuć gdzieś "tam" nutę chemicznego smrodu, to SUPREME można powiedzieć że pachnie nawet dość przyjemnie. Jak opróżni mi się zbiorniczek w aucie zobaczymy jak zmywa i czy śladów na karoserii nie zostawia.

 

 

 

Poza tym Adixola ma bezpieczną zakrętkę tzn. dzieciak raczej nie odkręci bo trzeba przycisnąć. Ale otworek (fi 2,5 cm) jak w większości kanisterków taki, że lejąc "bezpośrednio do auta" chlupie się :thumbdown: . SUPREME nie ma bezpiecznej zakrętki, ale za to otwór karnisterka (fi 5 cm) i lejąc "do auta" nie chlupie się :good:

 

edit:

Po przejechaniu 200 km w śnieżycy SUPREME sprawuje się super, żadnych rozmazań, szyba czyściutka, lepszy niż ten Lidlowski, no i wielki plus: super pachnie... i to jest problem, bo aż kusi psiknąć kolejny raz :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nowego tematu robić nie warto więc czas odświeżyć stary wątek.

 

Trochę już stare posty odnośnie K2 Claren (koncentrat do -80stopni) znalazłem. Powinienem najpierw się zapytać, jaki płyn kupić (moje wymagania to -30 stopni z powodu parkowania auta pod chmurką i ogólnie u nas pi#dzi) no ale fakty uprzedziłem i nabyłem 3l tego koncentratu (chce te 3 litry wlać do zbiornika i dolać do pełna wodą destylowaną, zbiornik posiadam 5,5l).

 

Dobry zakup zrobiłem czy jednak lipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry zakup zrobiłem czy jednak lipa?

Stosowałem go w ubiegłą zimę, wrażeń żadnych nie pamiętam. Też parkuję pod chmurką i często jeździłem w mroźne nocki/poranki,nie miałem żadnych problemów, czyli w mojej ocenie zdał egzamin. Domywanie szyb też na przyzwoitym poziomie.

Jak dla mnie dobry zakup zrobiłeś :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o płynach do spryskiwaczy:

 

Motul Vision, Tenzi, Sonax Extreme, zwykły Sonax, Kemko. Potrzebuję zakupić ponad 20 litrów i nie wiem co kupić.

 

Co do ceny, to w większych ilościach ceny niektórych oscylują w granicach 13zł i dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Motula VISION byłem zadowolony w ubiegłym roku i niedawno też go kupiłem. Sonax nieXTREME też był OK. W sklepie w którym się zaopatruję Motul kosztował mnie chyba 12zł za 5L a Sonax 20zł za 4L.

Prestige Nano+ kupiony awaryjnie na BP też bardzo dobrze domywał i świetnie pachniał. Od razu było to czuć. Rozlewany w butelkach 2L. Cena jednak nie zachęca, przynajmniej na stacji.

Każdy z powyższych nie zostawiał po sobie śladu na lakierze i plastikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.