Skocz do zawartości

Czym czyścić, TV bez smug


Pepiko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyczyszczeniem TV tak aby nie zostały na nim smugi. TV to Samsung Qled z 2022 o połyskującej matrycy. Próbowałem już wielu płynów, pianek do czyszczenia, ściereczek. Nie wiem jak go umyć aby nie zostały na nim smugi. Przecieram od góry do dołu od boku do boku. Potem jeszcze na sucho i jakoś ujdzie ale, wystarczy że słońce świeci TV jest wyłączony i wygląda to jakby ktoś brudną ścierą namazał 🫣. No jak przechodzę obok to mnie swędzi pod skórą. Nie mogę na to patrzeć. A jakąś mocną chemią albo siłą "polerować" tego nie chce bo to plastik to moment zaraz się porysuje i dopiero mnie coś strzeli.

Macie jakieś patenty albo płyny/ścierki polecenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja ostatnio w aucie uzywam AQUA NO Streaks - i rzeczywiście kurcze pięknie to czyści 😄 Szyby zresztą też 🙂

Swego czasu uzywalem TEVO - tylko nie pamietam jak ten produkt sie nazywal, ale też czyścił wyborowo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyczyszczeniem TV tak aby nie zostały na nim smugi. TV to Samsung Qled z 2022 o połyskującej matrycy. Próbowałem już wielu płynów, pianek do czyszczenia, ściereczek. Nie wiem jak go umyć aby nie zostały na nim smugi. Przecieram od góry do dołu od boku do boku. Potem jeszcze na sucho i jakoś ujdzie ale, wystarczy że słońce świeci TV jest wyłączony i wygląda to jakby ktoś brudną ścierą namazał 🫣. No jak przechodzę obok to mnie swędzi pod skórą. Nie mogę na to patrzeć. A jakąś mocną chemią albo siłą "polerować" tego nie chce bo to plastik to moment zaraz się porysuje i dopiero mnie coś strzeli.
Macie jakieś patenty albo płyny/ścierki polecenia? 

Mam też szajsunga qleda z 2022 i przyznam, że czyszczenie matrycy jest trochę upierdliwe nie używam żadnej chemii bo jednak mam odrobinkę obawy przed uszkodzeniem antyrefleksu. Ja robię tak - dwie mf, jedna sucha, druga z mgiełką wody (dosłownie ledwo, ledwo wilgotna). Przecieram kawałek (nie za duży bo problemy są właśnie jak cokolwiek zdąży choćby odrobinę wyschnąć) i od razu polerka do sucha drugą. Obie krótki włos, wafel mi się nie sprawdził. Bez docisku delikatnie. I bardzo ważna rzecz, na którą mało kto zwraca uwagę - czyścimy ekran zanim go włączymy np. rano jak odpocznie po nocy, bo jak matryca jest ciepła to powodzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.