Jump to content

Czym czyścić, TV bez smug

Recommended Posts

Mam problem z wyczyszczeniem TV tak aby nie zostały na nim smugi. TV to Samsung Qled z 2022 o połyskującej matrycy. Próbowałem już wielu płynów, pianek do czyszczenia, ściereczek. Nie wiem jak go umyć aby nie zostały na nim smugi. Przecieram od góry do dołu od boku do boku. Potem jeszcze na sucho i jakoś ujdzie ale, wystarczy że słońce świeci TV jest wyłączony i wygląda to jakby ktoś brudną ścierą namazał 🫣. No jak przechodzę obok to mnie swędzi pod skórą. Nie mogę na to patrzeć. A jakąś mocną chemią albo siłą "polerować" tego nie chce bo to plastik to moment zaraz się porysuje i dopiero mnie coś strzeli.

Macie jakieś patenty albo płyny/ścierki polecenia? 

• Moderator

Ja ostatnio w aucie uzywam AQUA NO Streaks - i rzeczywiście kurcze pięknie to czyści 😄 Szyby zresztą też 🙂

Swego czasu uzywalem TEVO - tylko nie pamietam jak ten produkt sie nazywal, ale też czyścił wyborowo 🙂

• Moderator
20 minut temu, Pepiko napisał(a):

@Domel a używasz do tego standardowej mikrofibry czy jakąś inną dedykowaną ściereczkę czy aplikator?

Wafla od Cleantle

• Dziękuję 1

Mam problem z wyczyszczeniem TV tak aby nie zostały na nim smugi. TV to Samsung Qled z 2022 o połyskującej matrycy. Próbowałem już wielu płynów, pianek do czyszczenia, ściereczek. Nie wiem jak go umyć aby nie zostały na nim smugi. Przecieram od góry do dołu od boku do boku. Potem jeszcze na sucho i jakoś ujdzie ale, wystarczy że słońce świeci TV jest wyłączony i wygląda to jakby ktoś brudną ścierą namazał 🫣. No jak przechodzę obok to mnie swędzi pod skórą. Nie mogę na to patrzeć. A jakąś mocną chemią albo siłą "polerować" tego nie chce bo to plastik to moment zaraz się porysuje i dopiero mnie coś strzeli.
Macie jakieś patenty albo płyny/ścierki polecenia? 

Mam też szajsunga qleda z 2022 i przyznam, że czyszczenie matrycy jest trochę upierdliwe nie używam żadnej chemii bo jednak mam odrobinkę obawy przed uszkodzeniem antyrefleksu. Ja robię tak - dwie mf, jedna sucha, druga z mgiełką wody (dosłownie ledwo, ledwo wilgotna). Przecieram kawałek (nie za duży bo problemy są właśnie jak cokolwiek zdąży choćby odrobinę wyschnąć) i od razu polerka do sucha drugą. Obie krótki włos, wafel mi się nie sprawdził. Bez docisku delikatnie. I bardzo ważna rzecz, na którą mało kto zwraca uwagę - czyścimy ekran zanim go włączymy np. rano jak odpocznie po nocy, bo jak matryca jest ciepła to powodzenia

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1

Mikrofibra namoczona w No Rinse, dobrze wykręcona, przetarcie ekranu, psiknięcie Opti Seal i wypolerowania do sucha. Używam tej metody na TV, ekranie monitora i MacBook'a. 

• Lubię to 1
  • Dziękuję 1

• 4 weeks later...