Skocz do zawartości

DIY gold standard polish


Rekomendowane odpowiedzi

 

Myślę, że już najwyższa pora, aby ten produkt doczekał się swojego tematu.

Na forum jestem już dość długo, w detailing bawię się od 12 lat. Przerobiłem mnóstwo produktów, w tym wiele past i padów przy moich różnych projektach.

Niezbyt często zdarza się, że coś mnie mocno zaintryguje i zaskoczy. W przypadku tego produktu doszło właśnie do takiego pozytywnego zaskoczenia.

 

Po pierwsze - wydajność... Jeden strzał na pada i wystarczy.. może w pierwszej chwili sposób aplikacji na pada wydawać się skomplikowany, ale w rzeczywistości kilka prób i za każdym razem udaje się super zaaplikować na kręcącego się pada. Mały tip: trzeba naprawdę minimalnie otworzyć dysze, wtedy mamy szerszy strumień i pasta fajnie siada na całego pada. W porównaniu do "groszków" różnica w zużyciu pasty jest kosmiczna.

 

Po drugie - czas pracy. Pastę można wypracowywać baaaardzo długo. W przypadku pada z wełny trochę szybciej pasta wysycha dzięki czemu łatwiej daje się dotrzeć. Bez problemu na sucho.

 

Po trzecie - uniwersalność. Można wyciąć całkiem głębokie defekty i za chwilę wykończyć na mega wysokim poziomie. Nadaje się na one step jak i kilku etapowa korektę.

 

Po czwarte - brak pylenia. Pasta nie pyli. Przy regularnym czyszczeniu padów, nie uświadczymy pyłu z pasty.

 

Po piątek - brak wypełniaczy. To co widzisz po wypracowaniu to jest efekt końcowy. Możesz wymywać, ale to nie zmieni nic. Poezja, dla tych którzy potrzebują produktu pod powłoki czy do "uczciwej" korekty 🙂

 

Po szóste -zapach. Pasta umila pracę przyjemnym zapachem. Producenci twierdzą że pachnie jak ciasto bananowe. Jest to miły dodatek, że nie śmierdzi jak zwykły produkt ropopochodny.

 

 

Jeżeli na siłę miałbym szukać wad to mógłbym wspomnieć o trochę bardziej pracochłonnym docieraniu. Przy futerku nie ma problemu, na gąbce nie idzie wypracować pasty do sucha więc pozostaje dotarcie na mokro lub jakaś super mikrofibra

 

Używałem pada DIY z wełny i super się sprawdza. Na twardym lakierze robi one stepa bez potrzeby poprawiania innym padem. Jedynie trzeba uważać i nie przekraczać prędkości 4.5-5 na maszynie da bo może się rozpaść. Będę testował jeszcze ich gąbkę, jak pojawi się u Mariusza nowa dostawa

 

 

Zapraszam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

 

IMG20240316130120.jpg

IMG20240316133039.jpg

IMG20240316145332.jpg

IMG20240316162631.jpg

  • Lubię to 16
  • Dziękuję 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bienek efekt bardzo zacny👌. Szkoda że nie pokazałeś fotki lakieru przed bo by bardziej pokazało siłę cięcia  tej pasty. Mam ją u siebie jak tylko skorzystam to też się podzielę spostrzeżeniami😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już 4 auta zrobiłem pastą DIY i powiem, że jest całkiem fajna i uniwersalna 🙂 Mi mocno przypasowała do takich szybkich onestepowych akcji. Śmiało można polerować całe auto a po skończonej pracy wziąć dwie fibry (jedna namoczona w roztworze z szamponem DIY ) i wytrzeć całe auto 😀

IMG_5689.jpeg.67518b85b883fbe3b1f28d7d95b9e1c7.jpeg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie. 3d dużo bardziej wypełnia i oszukuje. Nie każda pasta nadaje się do plastiku. Wręcz niektóre zostawiają białe ślady których ciężko się pozbyć .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

@turzol co masz dokładnie na myśli? 
Hyper Polish to ta wykończeniowa?

Potrafi też wyciąć i to sporo 🙂 Siłę regulujesz twardością pada i ilością psiknięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałam zapytać jak z innymi padami? Daje radę czy najlepiej z gąbkami DIY.
@bienek działałeś futrem? DA czy rotacja?
Jasne że daje radę. Teraz robię futerkiem HD lake country. To jest w zasadzie to samo futro co pad DIY tylko gąbka przekladkowa jest twardsza, cieńsza i bardziej wytrzymała niż w DIY. Robiłem na padzie hybrydowym zvizzer, ale LC tnie lepiej i super wykańcza.
Cięcie robiłem da 21mm. Tak dla spokojnej głowy pod powłokę, przeleciałem jeszcze miękkim padem na rotacji, żeby nadać jeszcze więcej połysku.
@bienek takie grubasy wycina za pierwszym razem ? 
Tak..jedno max dwa podejścia, zwalniasz troszkę ruchy maszyna i ładnie zjada rysy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@turzol spoko 🙂

Ale według mnie DIY jest mocniejsza niż Hyper Polish i Intensive Polish. Pewnie dlatego, że jest to jedna pasta a system Optimum ma 3 pasty. Druga sprawa to „tłustość” DIY, choć nie ma wypełniaczy to co można pracować tą pastą ile wlezie, przez co ma swoje plusy i minusy w porównaniu do zwykłych past. Minus to taki, że najlepiej wymywać na dwie fibry a mega plus, że można zrobić całe auto i na koniec wymyć 🙂 

Nie uwzględniam plusa takiego, że najpierw można ciąć a potem wykończyć bez wymywania pasty, bo w Optimum też tak można 🙂 

Ale dla mnie największym plusem jest to, że system składa się z jednej pasty. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DIY i na razie była okazja by tylko zrobić testowo skrawek jednego elementu. Lakier twardy więc akurat przy tamtej kombinacji nie pokazała pełni możliwości (niebieski Swizzer Thermo). 

Jak to Waszym zdaniem wygląda pod kątem braku konieczności oklejania uszczelek? OPT mam przetestowany pod tym kątem i faktycznie tam to działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Rafal9304 a to już zależy od operatora 🙂 Trzeba patrzeć czy mocno grzeje lakier i dostosować się do lakieru. Aktualnie robię jeden etap na Maździe to przy DA15 bieg 3/3,5, wolny przejazd ze średnim dociskiem bo lakier się grzeje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Nie zauważyłem wcześniej tematu... już dodany do obserwowanych 😉

 

@czester  Będą, aktualnie brak żółtego 80 i 135 , reszta jest 

 

@Rafal9304  Standardowa praca to w zależności od maszyny bieg 3-4 , jeżeli to evoxa HDQ to nawet 2  ( HDQ ma moim zdaniem za wysoko wyskalowane obroty, przy aktualnych pastach nie ma to sensu)

Docisk lekki, przejazdy umiarkowane

 

Jak np. przejedziesz element i zauważysz jakiś defekt którego chcesz się pozbyć który wymaga mocniejszego podejścia to:

- pad najlepiej futro

- klasycznie jeden strzał pasty

- maszyna ustawiona na bieg nr 5 (jeszcze przed odpaleniem)

- mocny docisk

- pad płasko ewentualnie nawet można przykantować

- i taka ostra praca przez ok 10 sek. , żeby zbyt nie nagrzać lakieru

Siła cięcia rośnie niesamowicie.

@Mumins  oklejac nie trzeba, pasta nie brudzi, a twarde plastiki nawet odświeża. Zawsze trzeba i tak pracować ostrożnie gdyż, efekt uszkodzenia gumy może być przez wirujący pad a nie pastę i może smuga zatarcia zostać

 

@turzol

Różnice na PLUS do DIY w porównaniu do Hyper Polish to :

- nic się nie rozwarstwia nawet stojąc kilka miesięcy

- nie ma sensu dawkować więcej niż jeden strzał, nie podnosi to siły i zmniejsza ekonomiczność

- bez problemu pad myjemy z pasty rinslessem DIY ( podczas pracy mamy jednocześnie mycie i impregnowanie w jednym kroku), Hyper polish ma coś w sobie tłustego/zapychająćego bo Rinseless DIY myje ale nie do końca , potrzebne jest APC co wydłuża czas na czyszczenie pada (jeżlei używamy jakiegokolwiek padwashera)

- możemy pracować nawet godzinę i jest bez problemu do spolerowania ( a jak używamy zbierania na mokro DIY Rinseless to już wogóle 2-3 ruchy i gotowe), na sucho zbieranie nadmiaru uprzyjemnia dobrej jakości fibra.  Przy Hyper Polish jak przedłużymy wypracowanie to zdjęcie nadmiaru możliwe jedynie na mokro, bo na sucho zostają straszne "zatarcia" w miejscach gdzie robiliśmy zmianę kierunku prowadzenia maszyny

- tak jak juz było wspominane nie musimy zbierac pasty przy zmianie padów, a nawet możemy zrobić całe auto i dopiero zebrac wypracowaną pastę. W sklepie zostawiłem wypolerowana pastę na 24h i na sucho zbierała się tak samo jak świeżo po pracy i nie wyschła i nie pyliła.

 

hmm to tak na szybko co pamiętam 

 

 

 

 

  • Lubię to 10
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem dzisiaj przetestować pastę i co ? Wkurw bo atomizer nie działa 😂

@CAR CRAZY kupowałem pastę na Waszym allegro, jest szansa na nowy atomizer ? Czy jak założę jakiś inny to też będzie dobrze "wyrzucał" pastę na pada ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj przetestować pastę i co ? Wkurw bo atomizer nie działa 
@CAR CRAZY kupowałem pastę na Waszym allegro, jest szansa na nowy atomizer ? Czy jak założę jakiś inny to też będzie dobrze "wyrzucał" pastę na pada ? 
A nie jest tylko zakręcony? Jego się tak minimalnie odkręca i wtedy najlepiej się psika na pada.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@Rafal9304 Tak jak napisali poprzednicy , jeżlei działał i przestał to faktycznie coś mogło przytkać lub sie popsuł, ale jeżeli nie działa od początku tzn. że nie może zassać odpowiednio pasty, można odkręcic trochę zawór dawkujący i sporo prób psiknieć , zmieniaj zaworem rozproszenie i przez to dawka się zwiększa i powinno zassać, jest to stosunkowo gęste mleczko więc ciężko atomizerowi stworzyc odpowiednie podciśnienie, możesz ewentualnie spróbować z jakimś innym a jak nie to doślemy drugi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.