Skocz do zawartości

Aplikator do dressingów do opon


Eidos71

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzisiaj odebrałem przesyłkę, w której znajdowały się trzy sztuki takich aplikatorów (zamówione na próbę).

20220109_130522.jpg.77a6e24e12cb1e59905d8bb9bf16a9ce.jpg20220109_130548.jpg.3395bc761a8e5d11c0b9d4eaea83899a.jpg20220109_130539.jpg.d62aed648f3790e54bb3440bd2784d15.jpg

Zamówiłem je pod wpływem m.in. tego filmu

i tematu, dotyczącego tego aplikatora na DW. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić, czy rzeczywiście ten aplikator "zjada" aplikatory gąbkowe i pędzelki, ale pierwsze wrażenia są takie:

- włosie sztuczne,  bardzo gęste, dosyć miękkie, a jednocześnie zbite i nie rozłazi się pod lekkim naciskiem;

- sama konstrukcja jest (patrząc z poziomu detailingu) przemyślana; uchwyt jest wygodny, całość jest (na pierwszy rzut oka) solidnie wykonana;

- średnica mogłaby być nieco większa (średnica "koła włosia" to 5, lub nieco ponad 5 cm), jednak z drugiej strony do niskiego profilu będzie jak znalazł.

Z filmu wynika, że ten aplikator sprawdzi się świetnie przy oponach, bogatych w wyżłobienia/napisy na bocznych ściankach i przy dressingach gęstszych. Gdy tylko będzie okazja do dresingowania opon, wrzucę update.

  • Lubię to 7
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, penkus5 napisał:

no i ciekawe gdzie to nabyłeś

Dwa źródła: https://pl.aliexpress.com/item/1005001800765561.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dycdXA9

lub bliżej: znany portal aukcyjny, oferta nr 10033926074

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eidos71 napisał:

@krzygaj - dolicz przesyłkę i ewentualne dodatkowe opłaty celno-skarbowe... Najbardziej opłacalny i najszybszy jest chyba zakup na naszym portalu aukcyjnym... 

Ceny na Ali są już z VAT i innymi opłatami, mi wyszło z Ali za 14zl ze wszystkim. No ale każdy kupi gdzie chce 😉

Aczkolwiek jestem ciekaw jak to będzie się sprawdzać i czy nie będzie "pić" za dużo siuwaksu, którego potem nie odda oponie i czy włosie nie będzie sztywniało po jakimś czasie. Czas pokaże, niemniej fajny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
52 minuty temu, keza napisał:

@Domel korzystałeś już z tych pędzelków do aplikacji dresingu? Masz jakieś zdanie na ten temat?

Nie spasowały mi totalnie bo nie jestem w stanie zrobił całej opony - szczególnie dołów i zakoli, obłości.

Także dziś kupiliśmy te: 10033942490

obraz.png.4fb252ae742f812c191604d16aedc58f.png

Kształt śmie podejrzewać, że będzie można dobrze penetrować wszystkie obłości opony. Przy moich balonach to ważne.

Jak ktoś ma niski profil tamte mogą mu spasować bo generalnie to włosie jest dość dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 godzin temu, Domel napisał:

szczególnie dołów

a jest jakis aplikator ktorym dojedziesz na dole? Pytam z ciekawosci bo ja to zawsze robi dookoła a doły to przepycham auto delikatnie i wtedy sobie robie cześć gdzie nie odsięgłem wtedy mam pewnosc ze cała opona jest rowno pokryta. 

Osobiscie uzywam tych pedzelków od dłuzszego czasu CP Pearl 1:1 z wodą bez problemu i mega rowno sie rozklada, a żelowe to juz w ogole bajka ❤️ 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat polecam jeszcze przed aplikacją dressingu wjechać autem na jakieś podkładki z desek np. (tak chyba nawet @DZIADZIA widziałem praktykował). Wtedy jest eleganckie dojście do dolnej partii. Można też wykorzystać jakieś najazdy jeśli ktoś posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat polecam jeszcze przed aplikacją dressingu wjechać autem na jakieś podkładki z desek np. (tak chyba nawet @DZIADZIA widziałem praktykował). Wtedy jest eleganckie dojście do dolnej partii. Można też wykorzystać jakieś najazdy jeśli ktoś posiada.
To sprawdza się bardzo dobrze! Sam stosuję takie podkładki z "tu baj siksów" i jest git.
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.