Skocz do zawartości

Neoxal Primer - to cleaner i baza. Zawiera SiO2


NEOXAL EUROPE

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
7 minut temu, AudiBlask napisał(a):

Trochę mnie tylko zaskoczyło, że nie zdejmie wosku. W końcu to cleaner... 

według mnie zdejmie 🙂 Producent pewnie tak napisał ze wzgledu na to że nie da sie tego jednoznacznie określić bo produkt sam w sobie zostawia hydro 🙂 Bezpieczniej jest tak napisać po prostu

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Streat Kurcze niestety większości mam twarde lakiery...ale Primer to dla mnie taki odpowiednik Essence tylko lepiej się na nim pracuje, dziś robiłem Essence a zapomniałem o tym Primerze.....muszę wrócić do niego.

Robiłem nim na pomarańczowej gąbce i czerwonej, może warto coś twardszego wziąć bo mi nigdy nic nie wyciął....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 u mnie miękko/średnio. Na średnio nie miałem co wycinać. Sprawdzałem na gąbkach od czarnej do żółtej i bez problemu jeśli chodzi o pracę. Jak z mocniejszymi gąbkami na twardym niestety nie powiem.

Co wyszło z testu, to że wydłuża życie zabezpieczenia tak samo jak HDC wydłuża 😉 Na moje to producenta poniosło ale może inna maska inne woski inna pogoda nie wiem 😄

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 fajnie usuwa kamień z czym essence ma problem. Samo oczyszczanie lakieru np czarnego nim już da spory efekt😉

Kiedyś coś nagrałem na szybko.

 

Auto chyba kia Rio jak dobrze pamiętam. Maszyna le a1000 z żółtym padem bodajże ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 podobny efekt uzyskałem kiedyś Zvizzerem MC3000 + gąbka one step od Royal Pads (swoją drogą za miękką do onestepu, stąd tak słaby efekt, jak na możliwości MC3000). Wygląda to obiecująco. Pobawię się Primerem na czerwonym UNI. Raczej brak grubasów, same swirle od mycia. Jak coś fajnego z tego wyjdzie to wrzucę efekty dla potomnych 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieć jutro czerwonego Forda Probe, na wnętrze , może uda mi się namówić klientkę na jakieś zabezpieczenie lakieru, to bym Primerem podkład zrobił ....na czerwonym powinno wyjść fajnie....

 

No niestety lakier w opłakanym stanie więc bez sensu go robić ....szkoda, po lakierowaniu na pewno wróci do mnie na ceramikę ....

IMG_20230730_172922.jpg

IMG_20230730_172748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, właśnie wróciłem z garażu. Zrobiłem mały element na próbę. Porobiłem jakieś fotki, ale tak mało na nich widać, że daruję sobie wrzucanie ich tutaj. Natomiast takie wnioski nasuwają mi się na myśl po kilku minutach pracy z produktem: wypracowanie bajka, wystarczają 3 przejazdy lewo-prawo i 3 przejazdy góra-dół, żeby Primer był wypracowany. Jednocześnie po wypracowaniu dalsza praca na elemencie nie stwarza problemów, zrobiłem łącznie 5 przejazdów krzyżowych i nadal czułem, że mogę jeszcze pracować. Pasta ta nie wypełnia rys, co dla mnie jest mega zaletą. Niska siła tnąca przy kombinacji DA 15mm + żółty NAT. Primer odświeżył delikatnie lakier, ale nie zauważyłem, żeby znacząco wyciął rysy. Nie zrobiłem porównania do jakiejkolwiek pasty finishowej, ale myślę, że primer od Neoxal oferuje podobne cięcie. Jego największą zaletą jest łatwość pracy. Bardzo szybko się wypracowuje, pozostawia mega śliską powierzchnię, nie powoduje problemu przy dotarciu - wystarczy jeden ruch mikrofibrą. Podbicia połysku nie zauważyłem, może produkt potrzebuje tych kilku godzin na "wygrzanie", a może po prostu musiałbym wyciągnąć auto z garażu i postawić na słońcu. Na pewno użyję Primera do wykończenia tego auta po uprzednim wypolerowaniu MC3000, tylko nie wiem jeszcze, jakie lsp położyć na auto. Zastanawiam się między "szybką" powłoką typu Vision lub CanCoat, Gyeon One Evo lub, jak na youngtimera przystało, dobrym woskiem. Serce mówi wosk, rozum powłoka, bo nie trzeba co 2-3 miesiące lecieć auta ponownie maszyną z cleanerem/primerem 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Użycie neoxal primer w celu usunięcia hologramów z niewłaściwej pielęgnacji. Przednie drzwi zrobione dwa przejazdy. Całe autko primer + po godzinie wosk house od wax zircon. Mam film na gotowo ale wosk się wypacal i sprawne oko dojrzy... dla chętnych wrzucę efekt po 👌

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.