Skocz do zawartości

Neoxal Primer - to cleaner i baza. Zawiera SiO2


NEOXAL EUROPE

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, NEOXAL EUROPE napisał(a):

Bardzo dobrze. Chociaż osobiście jestem zdania że pasta finiszowa, jako że ma dodatki "maskujące", wszystkiego nie usunie. Też, podobnie jak primer, trochę zdejmie i zmiesza z woskiem. W takich sytuacjach preferuję wax-out. Ale to tylko moje zdanie ;⁠)

@NEOXAL EUROPE Czyli dobrą opcją np. byłoby: Megs Wash Plus + glinkowanie + wipe out + Primer + zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@NEOXAL EUROPE niedoceniasz swojego produktu 😏 niedługo będzie relacje z pracy primerem na miękkim zajechanym lakierze hondy i primer w połączeniu z odpowiednim padem zrobił naprawdę dobra robotę 😎 swoją drogą to primer jest jako lubrykant nie posiada właściwości ściernych ale już sam pad je posiada więc jak na moje to taki primer spokojnie powinien usunąć stary wosk 😁 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
2 minuty temu, Streat napisał(a):

@NEOXAL EUROPE niedoceniasz swojego produktu 😏 niedługo będzie relacje z pracy primerem na miękkim zajechanym lakierze hondy i primer w połączeniu z odpowiednim padem zrobił naprawdę dobra robotę 😎 swoją drogą to primer jest jako lubrykant nie posiada właściwości ściernych ale już sam pad je posiada więc jak na moje to taki primer spokojnie powinien usunąć stary wosk 😁 

Można i tak, można i tak 🙂 jak z maścią na szczury 😉😁👋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 26.10.2022 o 09:19, NEOXAL EUROPE napisał(a):

Primer nie zdejmie wosku. Raczej go przykryje. 

To co to w końcu jest za produkt? W tytule wątku jak wół „cleaner”. A skoro nie zdejmuje wosku to nie cleaner. Ogarnijcie te Wasze produkty co do czego i po co bo już nawet się ciężko czyta żeby to zrozumieć. Jest to strasznie zniechęcające do zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
7 minut temu, analyzator napisał(a):

@NEOXAL EUROPE no tak ale od cleanera oczekujemy że jednak zdejmie każde lekkie zabezpieczenie. Jakie więc powinno być postępowanie? Polisz, odtłuszczenie i wtedy cleaner?

Jeśli chodzi o to, jakie powinno być postępowanie w przypadku usunięcia lekkiego zabezpieczenia np wosku? W takim przypadku zaleca się najpierw polerowanie powierzchni, a następnie odtłuszczenie i użycie cleaner'a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, NEOXAL EUROPE napisał(a):

 

Neoxal primer to jest cleaner i baza.

Z poważaniem, Grzegorz 

Tak się składa, że czytałem wcześniejszy komentarz i widzę jud po raz któryś, że masz problemy z trzymaniem nerwów na wodzy. Melisę polecam

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że czytałem wcześniejszy komentarz i widzę jud po raz któryś, że masz problemy z trzymaniem nerwów na wodzy. Melisę polecam

Prawda, prawda, prawda, właścicielowi firmy nie przystoi...

Wyryte w skale z S20 FE 5G


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał(a):

Ogarnijcie te Wasze produkty co do czego i po co bo już nawet się ciężko czyta żeby to zrozumieć. Jest to strasznie zniechęcające do zakupu. 

Ja już dawno sobie odpusicilem 🙂

Z początku napalilem się na szampon jak już byłem blisko zakupu to pojawił się ten drugi lepiej skoncentrowany. Potem afera chyba z quick detailerem / boosterem. Potem zauważyłem zapewnienia producenta w opisie że zabezpiecza "na minimum X czasu". Jeszcze wcześniej gubiłem się w numeracji produktów. To nie dla mnie 🙂 ciągłe zmiany, doskonalenia, ulepszania. Zbyt leniwy jestem i za słabą mam pamięć.

 

Co do cleanrow, wyróżnia się 2 typy. Oczyszczający powierzchnię mechanicznie i chemicznie. Jeden ma usunąć oksydację dodatkowo ( w założeniu ) drugi przygotować po prostu pod wosk, być dla niego bazą. Widocznie jest to w teorii ten drugi typ produktu i teraz duże "ALE". Przy użyciu maszyny i nawet najdelikatniejszego pada powodujemy jakieś tam "wycinanie", "ścieranie" lakieru. Różnica między dwoma typami produktu jest taka że jeden usunie więcej co jesteśmy w stanie od razu wyłapać drugi mniej czemu trzeba by się bardziej przyjrzeć. Sytuacja się zmienia wiadomo podczas ręcznej aplikacji, tam nie ma aż takiej siły działania jak przy maszynie. 

Moje odczucia są na bazie produktów Dodo juice i cleanera lime prime w dwóch wersjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
27 minut temu, analyzator napisał(a):

Rozumiem usuwanie powłoki polerką ale o konieczności zdejmowania wosków za pomocą polerki nie słyszałem;) 

Tak, zgadzam się. To oczywiście teoria. Na tym forum są bardziej świadomi użytkownicy, i każdy ma swoje patenty na usunięcie wosków. Notabene są specjalne, dedykowane do tego produkty. Zazwyczaj mają w nazwie Wax Remover.

Cleaner do tego nie służy. 

Pozdrawiam, Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, NEOXAL EUROPE napisał(a):

Jeśli chodzi o to, jakie powinno być postępowanie w przypadku usunięcia lekkiego zabezpieczenia np wosku? W takim przypadku zaleca się najpierw polerowanie powierzchni, a następnie odtłuszczenie i użycie cleaner'a 

Wybacz ale większej bzdury to mi nawet rządzący nam miłosiernie nie wciskają.

Co ma w/g Ciebie ten cleaner oczyścić skoro już wszystko zdarłeś polerką?

 

Produkt o którym Ty mówisz to BAZA. Kropka. Sam nie wiesz co produkujesz najwyraźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
3 godziny temu, Strus napisał(a):

Wybacz ale większej bzdury to mi nawet rządzący nam miłosiernie nie wciskają.

Co ma w/g Ciebie ten cleaner oczyścić skoro już wszystko zdarłeś polerką?

 

Produkt o którym Ty mówisz to BAZA. Kropka. Sam nie wiesz co produkujesz najwyraźniej.

Dziękuję za Twoją opinię. Neoxal Primer to produkt, który ma wiele zalet i zastosowań. Nie jest to tylko baza, ale także cleaner, który czyści i przygotowuje lakier do nałożenia powłoki, wosku lub innego zabezpieczenia. Zawiera SiO2, co wzmacnia efekt wizualny, wydobywa ziarno, przyciemnia i podnosi połysk lakieru. Można go stosować zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Nie uszkadza lakieru, a wręcz przeciwnie - posiada właściwości antykorozyjne i wypiera wodę. Jest to produkt sprawdzony i polecany przez wielu użytkowników i profesjonalistów.

 

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące stosowania Neoxal Primer, zapraszam do kontaktu. Chętnie udzielę Ci więcej informacji i porad. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NEOXAL EUROPE ma tez właściwość ścierne więc już zupełnie nie kumam 

Nie próbowałem ale o zakład idę, że wosk to usunę padem zwilżonym wodą sama siła pada. Pod dyskusję czy ten gram na całej karoserii powinienem potem zebrać jakimś prepem. Pewnie ktoś będzie mądrzejszy i mi powie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Neoxal Primer to pasta typu primer, czy Essence usunie powłokę czy ją przykryje? Tutaj jest wiele zmiennych itp. Nawet w przypadku essence producent podaje żeby nie wymywać a ludzie dla świętego spokoju wymywają. Z mojego doświadczenia to primer z użyciem odpowiedniego pada potrafi sporo usunąć na miekkich lakierach, ale czy sam primer to usuwa czy pad polerski? Występuje tarcie wiec pad na pewno pomaga a sam primer dodaje lubrykacji i coś na pewno usuwa. Czy jak nałożysz primer jak wosk i dotrzesz to usunie wosk? Według mnie nie i go przykryje ale jak juz troche popracujesz z twardszym padem to wtedy wosk powinien zostać usuniety, w przypadku past typu primer ciezko jest ocenić czy cos jest usuniete czy przykryte bo nie mozemy tego zweryfikować i nawet producent moze miec z tym problem bo ta pasta została stworzona jako primer ktory ma wydłuzać i wspomagać powłoki/woski 🙂 

Osobiście przelałem juz ponad 500ml tej pasty i jestem w niej zakochany i nie mam zamiru z niej rezygnowac bo przyspiesza prace znacząco i dodaje niesamowitego efektu na lakierze 

  • Lubię to 4
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, analyzator napisał(a):

@Streat bardzo podoba mi się praca z produktem ale do momentu kiedy wymaga on wyjałowionego lakieru żeby zacząć działać 😉

Osobiscie nie robie finishem przed Primerem i wsyzystko ładnie siedzi 😄 A to że primer moze nie usunąć świeżej powłoki to pewnie zabezpieczenie producenta bo ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to czy pasta typu praimer usunie powłoke czy ja tylko przykryje

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cleanera/bazę od @NEOXAL EUROPE używam jako drugi etap polerowania w jednoetapowej korekcie 😄 Tzn OneStepik pastą bez wypełniaczy a na to pad finishowy i cleaner/baza jako podkład pod Show Cars lub Tonyin Ceramic Wax (tylko takie kombinację robiłem) i fajnie to siedzi a jaka śliskość po samym cleanerze/bazie 😍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.