Skocz do zawartości

Neoxal Primer - to cleaner i baza. Zawiera SiO2


NEOXAL EUROPE

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj i dziś bawiłem się kanapką Primer + Neoxal QD. Postanowiłem sprawdzić zachowanie na plastiku. Wziąłem w tym celu plastikową walizeczkę od wiertarki. Powierzchnię kilkakrotnie przemyłem Proelite Nanofactor 1:20 przy pomocy szczotki na wkrętarce. Na lewy panel położyłem Primer miękkim ręcznym aplikatorem gąbkowym. Po 2 godzinach na całość wskoczył QD. Odczekałem 12 godzin. Na stronie z Primerem przyciemnienie było nieco mocniejsze i bardziej równomierne.

Test trwałości

1. Neoxal 737 + K2 Bela Pro - 15ml +15 ml /500 ml wody + miękki pędzelek

20  cykli mycia nie zmieniło nic po obydwu stronach

2. Proelite Nanofactor 1:20 + miękki pędzelek

20 cykli mycia po stronie z Primerem nic nie zmieniło, po stronie z samym QD przyciemnienie delikatnie osłabło

3. Proelite Nanofactor 1:20 + pędzelek K2 (na tyle twardy, że nie używam go do lakieru)

17 cykli mycia w zasadzie nic nie zmieniło

Tak to wygląda na tym etapie:

1.jpg.241de15cc19f63f69c54790d5998b646.jpg 

 

4. Mr Magic do kabin prysznicowych + pędzelek K2

Zrobiłem 6 cykli mycia, niewiele to zmieniło. Zaczęło padać i skończyłem "test".

5. Wniosek końcowy

Producent prawdopodobnie przez pomyłke dodał jakiś klej do QD. Trzyma jak wściekły. Na drugą stronę walizki wskoczy Koch PSS, zbadam jego trwałość w porównaniu do Neoxala.

6. Dogrywka

Koch PSS -> zrobiłem tylko punkt 3. Po 5-tym myciu odszedł w siną dal. 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam na aucie wrzucony na jeden bok maszynowo essence + qd neoxal, a druga strona primer + ich qd. Przebieg spisany, mycia tylko bezdotyki stoi pod chmurką. 

Różnica primer vs essence?

Primerem bez problemu usuwasz ws, essence nie rusza... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam leżą woski po Neoxalu? Ja testowo położyłem na niego 5 wosków (ADBL Wax One, ArtdeShine Kotsos, GS Show Wax, HoW Zircon, Meg's Ultimate Paste Wax), i po drugim myciu hydro było bardzo słabe na każdym z nich 😕  Odczekane ponad godzinę między aplikacją primera i  wosków. 

Sam primer daje bardzo fajną śliskość, szybko usuwa haze, nadaje szkła - ale zastanawia mnie jego wpływ na trwałość. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent @NEOXAL EUROPE obiecuje że podnosci trwałośc ogólnie zabezpieczenia. Było by słabo jakby to tak nie działo szczególnie, że właśnie bardzo starannie przeleciałem całe auto po korekcie 🙂 i zamierzam kłaść woski 🙂 w pierwszym poście jest przynajmniej dwukrotnie włączając woski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 18.07.2022 o 07:30, analyzator napisał:

@NEOXAL EUROPE pytanko. Wrzucam maszynowo primer. Na to wosk. Czy potem wystarczy ręcznie ponownie primer  i ponownie wosk? 

Cześć, przepraszam za zwłokę w odpowiedzi. Tak wystarczy.

Co do podniesienia trwałości. Obserwujemy Primer przykryty różnymi produktami powłokowymi. Najdłużej, bo 4 lata ma Primer zabezpieczony sealantem który kiedyś zrobiliśmy. Sam sealant wytrzymał półtora roku. Stąd też nasze twierdzenie że wydłuża żywotność.

A co do hydrofobowości różnych wosków. Przy woskach należy odczekać dłużej niż zalecana godzina. Cześć ten możemy wydłużyć do 3 godzin lub dłużej. No i trzeba próbować na małym fragmencie. Primer najlepiej współpracuje pod tym względem z powłokami twardymi woskami, syntetycznymi, sealantami i wieloma powłokami ceramicznymi.

Pozdrawiam serdecznie Grzegorz z Neoxal-u 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@NEOXAL EUROPE Witam i od razu pytam.

Na sobotę planuję szybki one stepik i tak się zastanawiam: Czy Moonlight TS polubi się z Waszym Primerkiem? 

W sumie oba produkty na SiO, więc powinno ładnie zagrać 💪

Ale z ciekawości pół maski wymyję Prepem a pół maski zrobię Primerkiem w celu porównania 🙃

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t.sienkiewicz91 z Moonlightem bywało tak że on sam siebie nie lubił. Także jak Ci zjedzie z lakieru szybko , to nie koniecznie musi być wina Primera 🙂

Chyba że problem jakości i powtarzalności produktu został naprawiony 😅

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask mam chyba dobrą wersję kupioną w 2019 roku. Ale jakoś szczególnie uwagi nie zwracałem ile trzyma bo zawsze jakiś qdek po myciu wjeżdżał. Teraz chcę trochę poważniej podejść do tematu 🙂

Hobbystycznie ale poważnie ha ha 😎💪

  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
2 godziny temu, t.sienkiewicz91 napisał:

@NEOXAL EUROPE Witam i od razu pytam.

Na sobotę planuję szybki one stepik i tak się zastanawiam: Czy Moonlight TS polubi się z Waszym Primerkiem? 

W sumie oba produkty na SiO, więc powinno ładnie zagrać 💪

Ale z ciekawości pół maski wymyję Prepem a pół maski zrobię Primerkiem w celu porównania 🙃

Dziękujemy za zakup. Na wstępie wyjaśniam, to że produkty zawierają ten sam składnik, nie gwarantuje kompatybilności. Mogą mieć różne substancje chemiczne, mam tu na myśli rozpuszczalniki,  w których są zawieszone i może nastąpić konflikt. Trzeba testować na małym fragmencie. Ale uspokajam, nasz Primer skonstruowany jest tak aby takich konfliktów nie było. Jest czas na odparowanie dodatków i jedynie on determinuje "dogadywanie się" z różnymi powłokami. Moonlight powinien być tu idealnym wykończeniem. Ale dla pewności pozwól odparować i związać primerowi (40 / 60 min) i śmiało aplikuj Moonlighta. Życzę dobrej zabawy. A jeśli pojawią się pytania, zapraszam do kontaktu. 

Pozdrawiam, Grzegorz.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NEOXAL EUROPE oj zabawa będzie przednia oby tylko czasu wystarczyło, bo jak się przedłuży do niedzieli to Żona mnie za jaja na suchej gałęzi powiesi 😁 

Jak wszystko wyjdzie to pochwalę się efektami 😁

Akurat to będzie moje pierwsze użycie tego primera. 

Rozumiem, że jak nałożę go polerką DA, wypracuję, wytrę MF to wystarczy dać ponad godzinę na odparowanie i mogę nakładać LSP?

Bo akurat na pewnej grupie na FB, ludzie wypisują rzeczy: po użyciu primera, konieczne jest odtłuszczanie powierzchni IPĄ.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@NEOXAL EUROPE mam jedno pytanko. 

Na pewnym aucie leży sobie 3 miesiące Tonyin ceramic crystal wax, czy tym zajebistym primerkiem ściągnę wosk? Czy trzeba użyć wosk outów lub pasty finiszowej. 

Będę robił to mechanicznie, czyli polerkowo 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
1 minutę temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

@NEOXAL EUROPE mam jedno pytanko. 

Na pewnym aucie leży sobie 3 miesiące Tonyin ceramic crystal wax, czy tym zajebistym primerkiem ściągnę wosk? Czy trzeba użyć wosk outów lub pasty finiszowej. 

Będę robił to mechanicznie, czyli polerkowo 😁

Primer nie zdejmie wosku. Raczej go przykryje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NEOXAL EUROPE o proszę. Wszedzie pisze że to cleaner + baza. Hasło/funkcja cleaner wskazuje jasno, że powinien przygotowywać powierzchnię. Jest też ścierny. Jak to możliwe, że cleaner nie ruszy zwykłego wosku? Do tego zamierzałem go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
51 minut temu, analyzator napisał(a):

@NEOXAL EUROPE o proszę. Wszedzie pisze że to cleaner + baza. Hasło/funkcja cleaner wskazuje jasno, że powinien przygotowywać powierzchnię. Jest też ścierny. Jak to możliwe, że cleaner nie ruszy zwykłego wosku? Do tego zamierzałem go używać.

Nie jest tak że nie ruszy, przeciwnie. Rozpuści go, zmiesza się z nim i zastygnie. Do zdjęcia wosku sugeruję użyć dedykowanych produktów, rozpuszczalników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NEOXAL EUROPE super, dziękuję Grzegorzu za wyjaśnienie tej kwestii. 

Cleaner/primer czyli na chłopski rozum:

Cleaner bo usuwa WS i resztki pasty polerskiej.

Primer bo to doskonały podkład zawierający SiO2.

Czyli tak jak ja użyłem clenera/primera po onestepie to usunęło resztki pasty i zrobiło mega podkład pod Showa. Efekt Meeega! 🙂

A tak jak w aktualnym przypadku, najlepiej czymś usunąć stary wosk albo "wosk outem" albo pastą finishową a następnie cleaner/primer jako podkład pod Showa. 

dobrze dumam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Godzinę temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

@NEOXAL EUROPE super, dziękuję Grzegorzu za wyjaśnienie tej kwestii. 

Cleaner/primer czyli na chłopski rozum:

Cleaner bo usuwa WS i resztki pasty polerskiej.

Primer bo to doskonały podkład zawierający SiO2.

Czyli tak jak ja użyłem clenera/primera po onestepie to usunęło resztki pasty i zrobiło mega podkład pod Showa. Efekt Meeega! 🙂

A tak jak w aktualnym przypadku, najlepiej czymś usunąć stary wosk albo "wosk outem" albo pastą finishową a następnie cleaner/primer jako podkład pod Showa. 

dobrze dumam?

Bardzo dobrze. Chociaż osobiście jestem zdania że pasta finiszowa, jako że ma dodatki "maskujące", wszystkiego nie usunie. Też, podobnie jak primer, trochę zdejmie i zmiesza z woskiem. W takich sytuacjach preferuję wax-out. Ale to tylko moje zdanie ;⁠)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.