Skocz do zawartości

Gotowe zestawy: <100pln <150pln <200pln <250pln


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Hej,

Powoli kompletuję swój pierwszy zestaw do detailingu amatorskiego, i prosiłbym o poradę czy to co wybrałem ma jakiś sens.

Mam:

Karcher K5

Pianownica Pa

Piana aktywna ADBL YETI

K2 Roton

TENZI supreme quick kokpit

 

Co zamierzam kupić:

WORK STUFF Typhoon Wash Pad

WORK STUFF Monster Drying Towel TWISTED PILE - 90x70

Good Stuff Gorilla Force APC Green Tea

Good Stuff BumbleBee Shampoo

Work Stuff Detailing Brushes ALBINO

Work Stuff Detailing Brush Black

Czy takie produkty mają w ogóle sens, czy coś pozmieniać dołożyć?

Zastanawiałem się również czy zamiast szamponu Good Staffa nie wziąć któregoś z Meguira's : wash & wax albo gold Claas w celu uzyskania lepszego efektu po samym myciu.

W ramach informacji główny pacjent to VW golf plus czarny lakier, ostro zaniedbany. Użytkowanie typowo amatorskie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam goodstuff pure (to samo, co bumblebee) i żałuję, że go kupiłem. Odradzam. Reszta ok

Yeti możesz wymienić na coś mocniejszego, piana typowo letnia, do usuwania kurzu.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albino wymieniłbym na jakieś pędzle z włosiem naturalnym. Albino są bardzo miękkie i wypracowują gorzej niż te z naturalnym włosiem za to świetnie nadają się do wymiatania kurzu z zakamarków, ale czy warto za taką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MMCzysci napisał:

Bo jest słaby. Podobny efekt dałby płyn do baniek mydlanych.
 

Słaby w czym? To jest zwykły szampon do codziennego mycia. 
Jak dla mnie do codziennego mycia wystarczy, do tego mega przyjemny zapaszek 🙂 
Na minus piana która szybko znika.

 

Jeśli chodzi o budżetowy szampon to snowaball  z ADBL taniutki  i nawet spoko 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem pewnych zmian i zamiast bumblebee wjedzie Meguiar's Gold Claas, pędzelki Work Stuff czarny 30mm, i zwykły 30mm plus do tego mikrofibry WaxPro. Czy lepiej to wygląda czy coś jeszcze zmieniać? Pytanie jeszcze co do piany, jakieś alternatywy  ADBL YETI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

Jestem laikiem jeżeli chodzi o kosmetykę ,przymierzam się do zakupu małego zestawu.Co o tym myślicie?

ADBL Interior Cleaner

Shiny garage apple dressing

ADBL APC

Zastanawiam się nad wyborem Meguiars Endurance czy Back2Black Tire Dressing ??

Shiny Garage Base Car Shampoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowal3159 zamiast interior cleaner kup to apc tylko musisz je odpowiednio rozcienczyc

Oba dresingi do opon są spoko z tym że sg daje efekt satynowy i dłużej leży a megs daje efekt mokrej opony 

Base shampoo to typowy poprawny szampon 😉

Zamiast interior cleanerakup sobie coś innego np rękawice fibry czy też pędzel 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć
Od jakiegoś czasu śledzę forum, trochę kosmetyków już kupiłem, ale potrzebuję jeszcze kilku. Obecnie mam:
- FX Protect Interior Dressing
- ADBL Tire and Rubber Cleaner
- K2 Sigma (mam trochę od kolegi ale trzeba coś nowego kupić)
- wosk Finish Kare 1000P
- szampon ADBL Snowball (resztki, trzeba kupić jakiś inny)
- ADBL SSW
- ręcznik do osuszania Fluffy
- mikrofibry K2 Moli

Potrzebuję:
1. szampon (wstępnie wybrałem: Shiny Garage Base, Elite Detailer Detailing Shampoo Banana, FX Protect Nano, CleanTech Daily Shampoo).
2. dressing do opon (Elite Detailer Quick Tire Dressing, FX Protect Tire & Rubber Protection, ADBL Tire Dressing, Shiny Garage Back2Black Polymer Tire Dressing). Oczekuję łatwej aplikacji (z wyżej wymienionych chyba w ADBL aplikacja najgorsza bo on chyba bardziej żelowy), przyciemnienia, może lekko błyszczeć ale nie tak jak Prostaff CC Water Gold Tire Coating, to nie dla mnie. Trwałość żeby nie była gorsza jak w Sigmie.
3. płyn do szyb (nie wiem czy kupować jakiś detailingowy czy po prostu Clin + mikrofibra waflowa)
4. mikrofibry do wosku (myślę nad Work Stuff Gentleman Basic)
Co z powyższych wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@millary1984 1. SG jest bardzo fajny. To zalezy czego szukasz ale zakładam, że budżet. 2. carpro perl jak ma byc jeden produkt. 3. Jak koniecznie coś chcesz kupić nie marketowego to FX 4. dobre fibry. Ostatnio akurat docierałem woski moli i było okej 😛 fk1000p dociera się czym kolwiek - nie potrzebujesz pojemności/masy ręcznika. Jak chcesz coś super tylko do wosku to carpro boa jest moim faworytem i polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@millary1984 1.  Z tanich fajnych Szamponów polecam te od Carlabu. Fx fajny, ale słabo się pieni i zamiast deklarowanych 10ml/10L ja daję 30/40. Innych z wymienionych nie miałem więc nie pomogę

 

2.dressing do kół: Ogólnie ja Ci polecę ADBL TD, bo to najbardziej trwały dressing jaki miałem. Po aplikacji możesz zostawić lub ściągnąć szmatką nadmiar, będzie bardziej mat. Albo zostawić i po pierwszym deszczu błysk znośnie i będzie fajna satyna. Alternatywnie funky Witch Dark/Shine (też decydujesz jaki chcesz efrkt) lub Binder Ultimate Tire coś tam  😄 Shiny i Fx też mają dobre opinie

 

3. Płyn do szyb to jak wolisz. Z fajnych to funky Witch Magic Ball

 

4. Fibry K2 Moli, Waxpro No Limit, Work Stuff Basic i zwykły Gentleman

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@millary1984 allegro, Smart itd 😉 ale adbl spoko to są dobre dressingi. Na tych zdjęciach na oponach jest adbl. Zwróć uwagę na to że opony wydają się dość jasne przy takiej czarnej feldze. Adbl jakoś super nie przyczynił

20211113_222628.jpg

20211113_222144.jpg

20211114_114819.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro rzadko robię zakupy i nie mam wykupionego smarta
Dopytałem i z tych tańszych to jest jeszcze Good Stuff Tire Dressing Shine lub Mat.
Z trochę droższych PoorBoy's Bold N Bright, Deturner Creamy Tire Dressing, Ultracoat Quartz Tire Dressing. Reszta to już powyżej 50zł więc odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@millary1984 deturner fajny. Podobne produkty z K2, Bardzo mocne przyciemnienie, żele, jest tłusto. Trwałość wyglądu tak sobie. Wygląd moim zdaniem kozacki. Reszy nie znam.

Paczkomat 8zł. U któregoś z partnerów widziałem perla 50ml za <10zł. Rozrabiasz go na 150-200ml gotowego dressingu, który jest wodnisty = super wydajny. Obskoczysz tym prywatne auto na dwa sezony. Do the math 😛 Robi też za dressing do wnętrza, plastików zewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście @millary1984  nie lubię wodnistych dressingow do kół. Np Black Water adbla to aplikacja jest dla mnie mniej przyjemna Niż żelowych. Mam wrażenie, że idzie to dużo i ciężko się rozkłada. A powinno być na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.