Skocz do zawartości

Gotowe zestawy: <100pln <150pln <200pln <250pln


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuj szybciutko rekawice z mikrofibry - gabka jest fuj i rysuje...

Nie widze cleanera pod wosk? Uzywam angelwaxa i mi odpowiada fajnie tez ryski sciaga, albo dj lm'a?

Na pewno pady do cleanera plus jakies gabeczki do nakladania wosku dresingow itp

Jakis iron do dekontaminacji i pricbort do usuwania smoly by sie przydal to glinka bedzie miala latwiej.

 

 

To tak na start co na bank potrzebujesz aby uzywac wosku.

 

Bez cleanera wosku szkoda klasc bo splynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem oczywiście o qd a ten posiadam :) Shiny Garage Morning Dew. Czyli krótko podsumowując potrzebne coś do smoly, jakiś cleaner, rękawica i trochę padów i gąbek. Nie mam Alu więc deironizator chyba zbędny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio stężone APC możesz używać do usuwania smoły, ale ja bym Ci polecił Prick Borta (strasznie tłusta bestia). Umyj furę w tych miejscach jeszcze raz po akcjach z Prickiem. Ja natomiast nie widzę u Ciebie aktywnej piany :D Ja pracuję na SG Fruit Snow Foam. Robi lepszy śnieg, niż Pablo Eskobar na rynek europejski :D Ma naturalne PH, a to dość ważna sprawa, bo nie rusza wosków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich,

Pisze z prośbą o skompletowanie fajnego zestawu do pielęgnacji własnych samochodów.

 

Samochody są nowe, nie wymagające korekty lakieru.

BMW X5 - 2014r

Mercedes GLS - 2015r

Opel Astra GTC - 2013r

Citroen Berlingo - 2013r

 

Myślę o zakupie maszyny KRAUSS Shinemaster S21, do tego potrzebuje kosmetyki:

- szampon

- alufelgi

- coś wyciągające blask lakieru

- wosk, zabezpieczenie lakieru

- szyby

- kokpit

 

Jestem amatorem, lubiącym osobiście dbać o samochód w wolnym czasie. Jeżeli jest coś więcej co potrzebuje proszę o Wasze sugestie. Zależy mi na bezpiecznych środkach, na środkach które nie uszkodzą lakieru, nie pojawią mi się hologramy, proste w użyciu.

 

Czy powinienem oklejać ranty jeżeli nie zamierzam używać past polerskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Pisze z prośbą o skompletowanie fajnego zestawu do pielęgnacji własnych samochodów.

 

Samochody są nowe, nie wymagające korekty lakieru.

BMW X5 - 2014r

Mercedes GLS - 2015r

Opel Astra GTC - 2013r

Citroen Berlingo - 2013r

 

Myślę o zakupie maszyny KRAUSS Shinemaster S21, do tego potrzebuje kosmetyki:

- szampon

- alufelgi

- coś wyciągające blask lakieru

- wosk, zabezpieczenie lakieru

- szyby

- kokpit

 

Jestem amatorem, lubiącym osobiście dbać o samochód w wolnym czasie. Jeżeli jest coś więcej co potrzebuje proszę o Wasze sugestie. Zależy mi na bezpiecznych środkach, na środkach które nie uszkodzą lakieru, nie pojawią mi się hologramy, proste w użyciu.

 

Czy powinienem oklejać ranty jeżeli nie zamierzam używać past polerskich?

 

1. Wez poczytaj forum na ktorym sa tysiace postow o kosmetykach samochodowych podzielonych na dzialy... wyrob sobie sam opinie o tym.

2. Skok 21 mm jest dobry do cuecia glownie. Lepiej wez da z 8mm skokiem do cleanerow czy lekkich last sciernych typu megs uc czy antyholo na miekkim padzie powinno byc latwiej i wygodniej.

3. Oklejanie kantow - ja oklejam troche roboty a krzywdy sobie nie robie. Jakis ekszpert proszony o analize sensownosci.

4. Budzet w tym ile na wosk i jakiej klasy. Zwykly coli, soft czy idziemy w zymol, sv... kolory nadwozia tez maja znaczenie.

 

Piana aktywa plus pianownica najlepiej PA do myjki - tutaj rozne opcje masz poczytaj

Deironizer HB Korosol, tenzi prix mi sie dobrze sorawdzaly, iron x troche za drogo wychodzil ale korosol prawie tyle samo:-)

Smola pricbort

Szampon - poczytaj od groma

2wiadra rekawica mf lub welna (welne trzeba czesac - upierdiwe)

Reczniki do osuszania minimum 1-2 na samochod - mi na x5 i x6 fluffy 90-60 starcza 1sz na auto ale maja wosk, bez 2 to minimum jak nie masz dmuchawy...

Duzo mf do wycierania koch szary mi bardzo podszedl

Glinka polecilbym Ci adbl na gabce wygodniejsze niz te diabelne plastelinki:-)

Mycie opon adbl tire

Dresing - to juz poczytaj

Felgi - tuga taka zieloniutka plus deironizer tez sie nada plus jakies miekkie szczotki pedzelki

Apc adbl mi podszedl ewentualnie bh surfex hd

Apc tez ie nada do wnetrza w mniejszym stezeniu

Dresing do wnetrza - poczytaj

Zabezpieczenie skory colourclock lub gliptone tylko cleaner o neutralnym pH wez.

Cleaner i woskdo lakieru moze hdc cleaner plus tytan, glasur lub cos od sv? Typu shield, concorso na hdc lub dedykowanym cleanerze:-) chyba ze chcesz bardziej buzetowo

I jeszcze cis lekko sciernego ale tutaj moze megs uc lub koch antyholo - ktos to zweryfikuje?

Qd do sc i zymola [ref]eryczek[/ref] pozwoli mi napisac tylko o systemie sv lotos lub zymolowy field;D

 

PS moze sa lepsze kombinacje itp bylem mily to napisalem jak cos sie komus nie podoba czekam na opinie - tylko sensownie prosze:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie tak jak większość osób które piszą w tym temacie szukam porady odnośnie auto detalu ;) Kupiłem sobie taki zestaw :

1.Szampon Valet PRO Car Car Wasch 1l

2.Glinka Yellow Clay Bar

3.Black Hole

4.Soft 99 12 monts wax do ciemnych kolorów

Dodam że jak do tej pory moje stare auta myłem szampon z tesco + wosk z tesco :D Więc jestem totalnym laikiem i chce bezpiecznie zadbać o lakier mojego auta poczytałem troszkę wasze forum i na podstawie tego co tu piszecie wybrałem właśnie taki zestaw.

 

Chciał bym poznać kolejność nakładania a dokładniej ja chce to zrobić tak

1.Spłukanie auta wodą

2.Dokładne mycie auta rękawicą + suszenie

3.Glinkowanie

4.I tu nie wiem Umyć auto ? Czy kłaść black hole odrazu

5.Nakładanie wosku

 

Wiem że lakier może nie będzie w tym modelu idealnie przygotowany ale wydaje mi się że jako początki może być i będzie fajny efekt na aucie. Też mam pytanie odnośnie Clenera czy takie coś może być ? http://www.detailsupport.pl/sklep/korek ... ipa-500ml/ i w jakiej kolejności to dać przed czy po glinkowaniu ? Dodam że nie chce być "profesjonalistą" chce tylko spożytkować jakoś wolny czas i żeby auto było śliczne i odpowiednio zabezpieczone ;)

 

I teraz jak już wykonam te wszystkie czynności i np minie miesiąc i auto się troszkę ubrudzi to wystarczy umyć auto samym szamponem wytrzeć do sucha i tyle ? I np pełną czynność glina itd powtarzać np co 4 miesiące ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich.Jestem tu nowy i zabieram sie za amatorski detailing.naczytalem sie i teraz to juz nie wiem nic ;)poskladalem co zapamietalem i ulozylem oto taki zestaw.

1- mycie:pianownica od karchera i piana rowniez

2- glinkowanie:meguiars smooth surface clay kit

3- polerka:meguiars ultimate compound

4- woskowanie:meguiars nxt tech wax 2.0 paste

5-zabezpieczenie:meguiars ultimate detailer

na poczatek chodzi mi oczywiscie tylko o lakier,bylbym bardzo wdzieczny jezeli wypowiedzialby sie jakis mistrz.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki oto zestaw sklecilem sugerujac sie postem krd.::

 

1:prickbort mac serien 124-usywanie smoly 2,5l--67zl

2:shiny Garage Iron Off Bleeding 1L FORMUŁA 2016 v4--72zl

3:Excede Bulldozer APC 5l--99,90zl

4:Poorboy's World Black Hole Show Glaze 946ml--115zl

5:Nielsen Exterior Dressing 500ml--36zl

6:Bilt - Hamber Auto Clay Soft 200g--70zl

7:Poorboy's World Natty's Paste Black Wax 227g--115zl

8:Aplikator piankowy do opon półksiężyc--7,50zl

9:Aplikator z bawełny - biały--5zl

10:Shiny Garage ręcznik Fluffy do osuszania karoserii--35zl

 

do tego jeszcze jakies pierdoly dorzuce jak microfibry itd.

Bardzo prosze o ocene ewentualne zmiany.

dzieki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki oto zestaw sklecilem sugerujac sie postem krd.::

 

1:prickbort mac serien 124-usywanie smoly 2,5l--67zl

2:shiny Garage Iron Off Bleeding 1L FORMUŁA 2016 v4--72zl

3:Excede Bulldozer APC 5l--99,90zl

4:Poorboy's World Black Hole Show Glaze 946ml--115zl

5:Nielsen Exterior Dressing 500ml--36zl

6:Bilt - Hamber Auto Clay Soft 200g--70zl

7:Poorboy's World Natty's Paste Black Wax 227g--115zl

8:Aplikator piankowy do opon półksiężyc--7,50zl

9:Aplikator z bawełny - biały--5zl

10:Shiny Garage ręcznik Fluffy do osuszania karoserii--35zl

 

do tego jeszcze jakies ***** dorzuce jak microfibry itd.

Bardzo prosze o ocene ewentualne zmiany.

dzieki bardzo

Za dużo tego Black Hole na początek, lepiej mniejszą pojemność i dorzucić coś innego za resztę kasy. Tak samo APC kup na początek 500ml i tak zrobisz proporcje 1:5 -1:20 w zależności od marki. No i w sumie wosk tez najlepiej na początku brać małe słoiczki i testować sobie różne, który najbardziej przypadnie do gustu. zamiast męczyć jeden ;) Aha no i BH softa spokojnie za 55zł kupisz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapas "na dłużej" oznacza kilka lat to wybór jak najbardziej w porządku :D

a tak ciut poważniej, to większości produktów "wykańczających" przyświeca dewiza mniej=lepiej i serio nie ma sensu kupować aż tak dużych butli ;) ja też patrząc na progi cenowe nie chciałem kupować najmniejszych opakowań i np. PB NL kupiłem w butelce 473ML i szczerze mówiąc nie wiem czy dożyje końca butelki - jest naprawdę wydajny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra przekonaliacie mnie.zamiast tego dorzucilem niewidzialna wycieraczke :):) teraz pytanie czy dobrze to rozumie :D kolejnoesc;

1--pianowanie i plukanie

2--usuwanie smoly

3--deironizacja

4--glinkowanie

5--mycie i plukanie

6--black hole

7--wosk

dobrze to skumalem czy jeszcze gdzies powinno byc mycie i czy przed black hole powinienem uzyc cleanera jakiegos a moze po??? :o:o

z gory przepraszam za glupie pytania ale kiedys wszyscy zaczynalismy pzdr :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

706413

1--pianowanie i plukanie

2--usuwanie smoly

3--deironizacja

4--glinkowanie

5--mycie i plukanie

6--black hole

7--wosk

Spokojnie mozesz zrobic 2 i 3 przed 1, ale tylko gdy auto nie jest jakos mega brudne. Jesli jest to najlepiej po 1 aby auto wyschlo. Produkty lepiej dzialaja na suchym lakierze. Po 3 najlepiej auto splukac cisnieniem, potem mycie na 2 wiadra i dopiero glinka. Nie musisz po myciu auta osuszac bo i tak glinkujesz na mokro. Po glince tez dobrze auto umyc. Potem suszenie, cleaner, BH, wosk.

Oczywiscie kolejne mycia ograniczaja sie do aktywnej piany, mycia na 2 wiadra i wysuszenia auta. Ewentualnie QD dla lepszego looku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

706489 rozwin mysl prosze

Po BH wszystko ci szybciej z lakieru zjedzie. Wosk nie będzie tak długo siedział jak na samym cleanerze. A niektóre woski jak choćby coli 476 najlepiej siedzą na "surowym" lakierze przetartym IPA. Nattys do trwałych wosków nie należy, więc w połączeniu z BH będzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.