Skocz do zawartości

Czarny superb


padero

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie zamawiania skody superb, wybór padł na kolor czarny, ale są dwa do wyboru czarny magic i czarny crystal, pytanie który będzie wdzięczniejszy do detailingu i miał lepszy wet look. Zamierzam raczej bawić się woskiem, w ceramikę póki co nie wchodzę. Magic jest tańszy więc też bardziej popularny, crystala ciężko utrafić na żywo, może ktoś ma, wie, widział lub pracował na takim. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, padero napisał:

wybór padł na kolor czarny, ale są dwa do wyboru czarny magic i czarny crystal, pytanie który będzie wdzięczniejszy do detailingu

Żaden 😄

Czarny to najgorszy z możliwych kolorów a już szczególnie do detailingu 😄 Wygląda piękne 1h po detailingu i do pierwszego kurzu 😄

Z czasem każde słoneczko będzie przyprawiać o ból głowy 😄

Nie idź tą drogą 😄

Powodzenia 🙂

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Domel napisał:

Żaden 😄

Czarny to najgorszy z możliwych kolorów a już szczególnie do detailingu 😄 Wygląda piękne 1h po detailingu i do pierwszego kurzu 😄

Z czasem każde słoneczko będzie przyprawiać o ból głowy 😄

Nie idź tą drogą 😄

Powodzenia 🙂

Eeeeeee. Jako właściciel czarnego auta....

 

 

 

 

 

... w pełni się z Toba zgadzam 😆

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, padero napisał:

wybór padł na kolor czarny, ale są dwa do wyboru czarny magic i czarny crystal

Nie słuchaj tych Panów z góry 😄

Czarny kolor moim zdaniem (zwłaszcza przy nowym aucie bez rys eksploatacyjnych i odpowiednim późniejszym prawidłowym myciu) daje duuuzo lepsze efekty wizualne, niż każdy inny jasny kolor. Tym bardziej jak chcesz dbać detailingowo.

Piszę to na swoim przykładzie. Mam dwa jasne auta w domu (białe i srebrne) i jedno czarne. Tak, utrzymanie go w czystości jest najbardziej czasochłonne i czasami wkurzające to fakt, ale... no właśnie. Nie wiem jakimi specyfikami bym tych jasnych nie oblewał, czym bym tam ich nie smarował, zymolami i innymi cudami, tak zwykłe umycie zadbanego czarnego auta, psikniecie nawet najtańszym QD i postawienie go obok tej wypielęgnowanej jasnej dwójki to przepaść wizualna dla oka wiadomo na czyją korzyść 😛   

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że superb nie ma obecnie innego ładnego koloru, no niby jest biały, ale białą mam teraz octavie 3, więc nie chce mieć drugiego takiego samego auta, a przecież czarny jest piękny......tylko fakt, że przez chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 oczywiście, że czarny ...

19 minut temu, xadamx napisał:

Wygląda piękne 1h po detailingu i do pierwszego kurzu

😉

A tak już na poważnie. Jeżeli jest w stanie przyjąć do wiadomości, że pielęgnacja czarnego auta wymaga więcej pracy i czasu to spokojnie mu polecam wybór czarnego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
34 minuty temu, Grzechu23 napisał:

Piszę to na swoim przykładzie. Mam dwa jasne auta w domu (białe i srebrne) i jedno czarne.

Oczywiście, ale ty masz już lata doświadczenia i praktyki a z całym szacunkiem dla kolegi wyżej, jeśli dopiero się wdraża, to zanim osiągnie twój zakres wiedzy na temat pielęgnacji auta czarnego to to nowe auto będzie nadawać się do full korekty 😉 I trzeba wiedzieć że niewielu jest takich maniaków jak my, którzy co chwilę latają z MF wokoło auta 😉 Bo dla większości społeczeństwa auto myję się na świeta a jak ktoś myje raz w miesiącu to juz uważany jest za "maniaka" 😉

Super, że kolega chcę się bawic w detailing ale nauka samego mycia na dwa wiadra to dopiero początek. Tu potrzeba praktyki w wielu materiach 😉

Prosty przykład, kumpel kupił nowe niebieskie auto. Nauczyłem go używać myjki, dwóch wiader, całej tej otoczki regularnego mycia. I wszystko pykło do czasu aż na tym nowym niebieskim bez skazy lakierze zaczął usuwać ptasie odchody i żywicy z drzewa - kiedy zaparkował w sezonie pod jakimiś sosnami. Cały dach do "grubego" cięcia teraz 😉 Jak tłumaczył, tego nie wiedział.... 😉

Osobiście uważam, że czarny wydetailingowany lakier jest piękny ale utrzymać ten look nacodzień to trzeba miec duzo cierpliwości albo po prostu "wyjeb***" i jest jak jest 😉

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Domel napisał:

Oczywiście, ale ty masz już lata doświadczenia i praktyki a z całym szacunkiem dla kolegi wyżej, jeśli dopiero się wdraża, to zanim osiągnie twój zakres wiedzy na temat pielęgnacji auta czarnego to to nowe auto będzie nadawać się do full korekty 😉 I trzeba wiedzieć że niewielu jest takich maniaków jak my, którzy co chwilę latają z MF wokoło auta 😉 Bo dla większości społeczeństwa auto myję się na świeta a jak ktoś myje raz w miesiącu to juz uważany jest za "maniaka" 😉

Super, że kolega chcę się bawic w detailing ale nauka samego mycia na dwa wiadra to dopiero początek. Tu potrzeba praktyki w wielu materiach 😉

Prosty przykład, kumpel kupił nowe niebieskie auto. Nauczyłem go używać myjki, dwóch wiader, całej tej otoczki regularnego mycia. I wszystko pykło do czasu aż na tym nowym niebieskim bez skazy lakierze zaczął usuwać ptasie odchody i żywicy z drzewa - kiedy zaparkował w sezonie pod jakimiś sosnami. Cały dach do "grubego" cięcia teraz 😉 Jak tłumaczył, tego nie wiedział.... 😉

Osobiście uważam, że czarny wydetailingowany lakier jest piękny ale utrzymać ten look nacodzień to trzeba miec duzo cierpliwości albo po prostu "wyjeb***" i jest jak jest 😉

 

 

Kolega już się bawi w detailing i nie jest amatorem🤗 dlatego przeczytaj moje pytanie, nie chodzi mi o kolor, bo tu już decyzja zapadła, pytam o odcień czarnego, kolegów przez których ręce przewija się więcej aut, może ktoś miał do czynienia z czarnym crystalem skodowskim. Też miałem już czarne auto i wiem jak z nim jest.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Domel napisał:

Super, że kolega chcę się bawic w detailing ale nauka samego mycia na dwa wiadra to dopiero początek. Tu potrzeba praktyki w wielu materiach 😉

@padero Nie bierz sobie tego kolega do serca. Na forum ostatnio robi się z samego mycia sztukę wymagajaca doktoratu a cała kosmetyka samochodowa dotyczy tylko nielicznych "błogosławionych" którzy mają ta wiedzę. Czarne , białe, srebrne każde wymaga swojego nakładu pracy, nawet 20 wiader nie zastąpi Ci porządnego prewashu. 😉 

Taki mój skromny apel do wszystkich, nie przesadzajmy z teoryzowaniem w sprawie kosmetyki samochodowej. 😊

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w pracy superba w magicznej czerni, ale chyba tej magii już trochę uleciało bo jak dla mnie to po prostu czarny kolor, który niczym się nie wyróżnia na tle innych czarnych.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomas-sg napisał:

@padero Nie bierz sobie tego kolega do serca. Na forum ostatnio robi się z samego mycia sztukę wymagajaca doktoratu a cała kosmetyka samochodowa dotyczy tylko nielicznych "błogosławionych" którzy mają ta wiedzę. Czarne , białe, srebrne każde wymaga swojego nakładu pracy, nawet 20 wiader nie zastąpi Ci porządnego prewashu. 😉 

Taki mój skromny apel do wszystkich, nie przesadzajmy z teoryzowaniem w sprawie kosmetyki samochodowej. 😊

Dlatego nie wdaję się w zbędne dyskusje, bo myślę że detailingiem amatorskim zajmuję się dłużej niż co po niektórzy na tym forum  (około 20 lat), zadałem pytanie o kolor, a nie o techniki i produkty, a może to nie te forum???

Godzinę temu, lodowa napisał:

a może pójdziesz w czarownego ? 

Brałem pod uwagę, ale żona.....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, padero napisał:

 bo myślę że detailingiem amatorskim zajmuję się dłużej niż co po niektórzy na tym forum  (około 20 lat)

 

Takie doświadczenie i nie wiesz, który lakier będzie lepszy do detailingu?

Ja bym brał Crystala. Ciekawszy metalik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KUBA46 napisał:

Takie doświadczenie i nie wiesz, który lakier będzie lepszy do detailingu?

Ja bym brał Crystala. Ciekawszy metalik.

Jakbym widział go na żywo to pewnie bym nie pytał, obleciałem większość salonów w Wawie i nigdzie nie mają, kosztuje 1500zł więcej od magica, więc napewno jest ładniejszy/lepszy, sprzedawcy nie potrafią określić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Streat napisał:

tez tak na początku przeczytałem 😂

Też tak można interpretować 😂

Ogólnie bardzo wkurza mnie robienie na siłę z dbania o samochód magicznej sztuki i technologii rodem z NASA 😉 a już rozbijanie wszystkiego na atomy jest już dramatem 😉

Możemy zmienić nazwę na terror dwóch wiader, w różnych tematach pada to pojęcie w kontekście bezpiecznego mycia. A pojęcie wstępnego zmiękczenia i spłukania brudu stałego pojawia się bardzo rzadko 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, padero napisał:

detailingiem amatorskim zajmuję się dłużej niż co po niektórzy na tym forum  (około 20 lat),

30 wpisz 😉 lepiej wgląda w CV 😄

7 godzin temu, padero napisał:

a może to nie te forum???

Nie, raczej nie 😉

 

9 godzin temu, Tomas-sg napisał:

a cała kosmetyka samochodowa dotyczy tylko nielicznych "błogosławionych" którzy mają ta wiedzę.

Przestań, jo Cie proszaaa, za dużo filozofii 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Streat napisał:

@Tomas-sg a to prawda a włąsnie prewash daje nam tą przewage ze dzieki niemu pozbywamy sie wiekszości zanieczyszczen lub zmiekczamy go na tyle ze z łatwościa myje sie auto 😄 

A ja np.

Atakuję , zazwyczaj wodą cale auto dopiero piana:)

Ale to już level XXX 🙂 ahaahaahahah

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomas-sg napisał:

@alexander.p ale używasz 4 wiader? 😉

PREWASH ma być skuteczny a nie zgodny z kluczem teorii "ditajlingu". 😉 

Nieeee, nio co Ty

wąż ogrodowy zwany szlaufem 🙂 

Kończmy filozofować czyli offtopowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się wszyscy chłopcy rozkręcili w ten piątkowy wieczór 😁 

Najważniejsze to zachować równowagę w tym całym szaleństwie. Tez kiedyś podręcznikowo działałem, ale potem zacząłem optymalizować i wyciągać wnioski i dużo zależy od danego przypadku 🙂 

BTW. Myje 2 wiadra bo tak wole bo lepiej mi się wypłukuje rękawice w czystej wodzie niż w wodzie z szamponem i multum piany.

8 godzin temu, padero napisał:

myślę że detailingiem amatorskim zajmuję się dłużej niż co po niektórzy na tym forum  (około 20 lat)

Lo chłopie 😂 rozbiłeś bank. Wcześniej zajmowałeś się detejlingiem w PL niż on został tak nazwany, odkryty w Pl. Chyba jestes starszym dinozaurem niż @AreK 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.