Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ostatnio w sklepie i oglądałem rękawice: Dodo Juice Supernatural Wookie Wash Mitt oraz osławioną na tym forum CarPro.

Pierwszą którą wziąłem do ręki to Wookie od Dodo - ta rękawice to istna MASAKRA - jest olbrzymia...długa, szeroka i gruba jak jasna chol... . Mam wrażenie że małe auto idzie nią umyć w 3 minuty ;-)

Po niej CarPro jest... ŻENUJĄCO mała :-/ Ilość futra zużyta na jej wykonanie jest chyba za 3 albo i 4 razy mniejsza niż na Wookie. Przy cenie Wookiego 130 zł to CarPro powinna kosztować góra 50 zł a nie aż 100 zł. Nie rozumiem tego... czy CarPro to faktycznie chińszczyzna za 50 zł (jak niektórzy kupowali podobne gdzieś zagranicą) + 50 zł za metkę CarPro czy ten Wookie jest tak tani i jego realna cena to powinna być 200-250 zł bo różnica w wielkości jest porażająca ?!?!

Drugim problemem w CarPro gdy ją włożyłem na rękę to przeszycie pomiędzy palcami (po 2 palce na każdą stronę) - być może dzięki temu rękawice idzie lepiej chwycić ale już po kilkunastu sekundach miałem wrażenie ze gdybym tak dłużej miał trzymać rękę to zaczęła by mi drętwieć albo boleć - jakieś te palce tak nienaturalnie wygięte były.

Trzecim problemem z CarPro była jej sztywność, że tak powiem...stelaża - prawie jak deska do prasowania. Być może mięknie w wodzie ale przy pierwszym kontakcie na sucho mam wrażenie że nadaje się tylko do kanciastych aut w stylu Poloneza. Nie wyobrażam sobie mycia nią aut z wieloma wyżłobieniami czy przetłoczeniami (zwłaszcza takimi drobnymi) bo albo nie domyje tych zakamarków albo będziemy ją bardzo mocno dociskać żeby ją nagiąć a to może doprowadzić do mocnego tarcia o lakier w niektórych miejscach.

Natomiast jedyną wątpliwością jaka mi się nasunęła co do Wookiego to czy gdy ją namoczymy wodą (a pewnie wypije z pół wiaderka ;-) ) to czy pod wpływem ciężaru nie będzie spadać z dłoni.

 

Może użytkownicy tych rękawic rozwieją moje wątpliwości co do tych problemów użytkowo/technicznych bo jeśli chodzi o stosunek wykonania (zwłaszcza wielkości) do ceny to Wookie od Dodo po prostu miażdży CarPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,ja od niedawna uzywam rekawicy CarPro i wydaje mi sie ona tak ogromna a wlosie tak dlugie,ze nie wyobrazam sobie bym mogl nalozyc na lape cos wiekszego :D Nie dostrzeglem tez zadnych problemow z domywaniem wyzlobien i przetloczen ani boleniem czy dretwieniem reki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla uściślenia...

Na forum było już że jedni dostawali CarPro z długim włosem a inni z krótkim. Na oko to ta którą oglądałem w sklepie to była ta z krótkim włosem. Więc może menior masz to szczęście że udało Ci się kupić CarPro z bardzo długim włosem :-) Ale nawet w porównaniu do CarPro z długim włosem Wookie jest większy i ma futro z obu stron a nie tylko z jednej (stąd ilość futra zużyta na produkcję 1 rękawicy jest o wiele większa w Wookie i dlatego dziwi mnie cena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla uściślenia...

Na forum było już że jedni dostawali CarPro z długim włosem a inni z krótkim. Na oko to ta którą oglądałem w sklepie to była ta z krótkim włosem. Więc może menior masz to szczęście że udało Ci się kupić CarPro z bardzo długim włosem :-)

Sugerujac sie radami wlasnie z tego forum przy zakupie poprosilem o wybranie rekawicy z dlugim wlosiem i faktycznie chyba mialem szczescie bo nie wyobrazam sobie by te wlosie moglo byc jeszcze dluzsze :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Piotrek !, sprawa niestety nie jest na tyle prosta aby streścić ją do "im więcej tym lepiej".

 

Rękawicą od Dodo miałem przyjemność raz myć auto. Jest ona faktycznie zrobiona chyba z połowy owcy :kox: .

Niestety ta "bogatość" nijak nie przekładała się na komfort mycia. Rękawica nabierała tyle wody że wyciąganie jej z wiadra było raczej mało komfortowe. Druga sprawa to pochłaniając taką ilość wody, wypijała mi zawartość 10 litrowego wiadra momentalnie :(

Nie wiem jak wygląda sprawa jej trwałości bo jej właściciel zniknął z forum.

Ja w każdym razie, po jej przetestowaniu, odpuściłem sobie jej zakup.

 

I jeszcze kwestia długości włosia słynnych rękawic CarPro. Miałem tych rękawic w ręku dość dużo i powiem że różnią się one nie tylko długością włosia ale też jego strukturą i ogólnie kształtem (fryzurą) - cóż, owca owcy nie równa.

Pierwszą rękawicę miałem "na włosowym wypasie" ale ponieważ nie specjalnie o nią dbałem to dość szybko się skołtuniła i poleciała do kosza. Moja obecną rękawica to taki średniak i wg mnie to najlepszy wybór. Przez to że włosie ma krótsze, wcale nie myje gorzej a za to odchodzi problem jej pielęgnacji - od dziewięciu miesięcy jedynie ją opłukuję i otrzepuje po myciu i jest jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obecną rękawica to taki średniak i wg mnie to najlepszy wybór. Przez to że włosie ma krótsze, wcale nie myje gorzej a za to odchodzi problem jej pielęgnacji - od dziewięciu miesięcy jedynie ją opłukuję i otrzepuje po myciu i jest jak nowa

 

Ja również cenię sobie krótsze włosie przez to, że mam większą kontrolę gdzie i co myję. Nie ma tutaj przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, no właśnie tego się obawiałem, że wielkość Wookie to już trochę przesada (może być problematyczna). A CarPro mi jakoś nie podeszła :/ Chyba poszukam jednak jakieś dobrej gąbki...może Microfiber Madness bo nie wiem czy jest coś lepszego... ale to już inny dział forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderator

Stefan-16, moja tez taka byla, ale Justyna zasponsorowala jej prawdziwe spa- mycie normalnym (ludzkim) szamponem i odzywka do wlosow. Potem ja wyczesala porzadnie i wygladala jak nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan-16, moja tez taka byla, ale Justyna zasponsorowala jej prawdziwe spa- mycie normalnym (ludzkim) szamponem i odzywka do wlosow. Potem ja wyczesala porzadnie i wygladala jak nowa ;)

 

A spełnia swoją rolę po tym zabiegu? czy tylko ładnie wygląda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rękawica Car Pro z poniższego linku jest oryginalna Waszym zdaniem ?

http://showcarshine.pl/700-car-pro-wool ... katna.html

Nie widzę na tym zdjęciu przeszycia w miejscu gdzie się wkłada dłoń, i nie widać też pomarańczowej nici (ta którą posiadam ma pomarańczowe przeszycia).

Ktoś może kupował tę rękawicę u tego sprzedawcy i może potwierdzić, że z nią wszystko jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

XGrzesX jest jednym z najstarszych sklepów detailingowych w Polsce - nie obawiałbym się na Twoim miejscu o pochodzenie rękawicy.

Inna sprawa to to, że ten sklep nie przykłada zbytniej wagi do aktualizacji zdjęć sprzedawanych kosmetyków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam jeszcze jedno pytanie. Rękawicę Car Pro chce kupić na prezent dla swojego Taty. Niestety nie mogę go namówić do mycia na dwa wiadra :zly: i samochód będzie mył jednym wiadrem. Czy dla mycia przy użyciu jednego wiadra rękawica Car Pro będzie najlepsza czy może w tej sytuacji będzie coś lepszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.