Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Pewnie zdjęcia za duże.

Ogłoszenie już wisi jakiś czas, na prawdę trudno go nie zauważyć, a ciągle ktoś wrzuca za duże foty.

Na początku pisałem pouczenia, teraz będę kasować, a za tydzień już każdy będzie wiedział za co poleciał jego post po kolorze paska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Swoop,

 

Do tej pory takie ograniczenie dotyczyło tylko działu Pokaż Swój Blask, od tej chwili ograniczenie obowiązuje na całym Forum, bez względu na dział w którym zdjęcie się znajduje.

 

Przecież jest wyraźnie napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wstawiasz na forum, na serwery, więc musisz dostosować rozmiar do zasad jakie są na forum.

 

Kamil, piszesz do mnie jak jak bym z tym dyskutował - pytam tylko...

 

Po drugie, nie wstawiam na serwer forum tylko obrazek jest linkowany i pobierany z innego serwera.

 

Chodzi o to, że jak chce wstawić jakiekolwiek zdjęcie, którego nie jestem autorem, np do tematu o samochodach z sieci czy laskach, to czy też muszę wrzucać np na swojego imageshacka czy może być zdjęcie takiej wielkości jakiej znalazłem (większe lub mniejsze od zakładanych parametrów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja to rozumiem, ale z tego co pamiętam to była już taka dyskusja i właśnie ktoś pisał, że obrazek i tak się skaluje czy jak to się tam nazywa na forum do właściwego rozmiaru jaki obowiązuje i też to obciąża forum, więc według mnie trzeba zmniejszać. Trochę z tym roboty, ale tak to wygląda ;) Bo właśnie było pytanie o wrzucanie z zewnętrznych linków. Ale niech się admini wypowiedzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazek i tak się skaluje

To prawda, jednak nie sądzę, aby ta funkcja obciążała serwer na tyle, żeby klękał od tego ;)

Bardziej wydaje mi się, że zamysłem zakazu jest długość ładowania strony z obrazkiem 3000x2000 pix ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Możecie już przestać kombinować i dzielić włos na czworo?

Przecież każdy z Was wie, że 99% zamieszczanych zdjęć na forum jest z linków zewnętrznych, innych serwerów - nie ważne czy z imageshacka, igmura itp. Użytkownika forum, czy innej osoby.

I wszyscy dobrze wiecie, że te zdjęcia mają mieć max. 800px przy wrzucaniu na forum - WSZYSTKIE, Z JAKIEGOKOLWIEK LINKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie już przestać kombinować i dzielić włos na czworo?

Przecież każdy z Was wie, że 99% zamieszczanych zdjęć na forum jest z linków zewnętrznych, innych serwerów - nie ważne czy z imageshacka, igmura itp. Użytkownika forum, czy innej osoby.

I wszyscy dobrze wiecie, że te zdjęcia mają mieć max. 800px przy wrzucaniu na forum - WSZYSTKIE, Z JAKIEGOKOLWIEK LINKA.

 

rychu, spokojnie, zluzuj trochę...

 

Grzecznie o to zapytałem, więc trzeba było od razu odpowiedzieć 2 dni temu a nie czekać na rzeczywiście zbędną dyskusję i zabrać głos w taki sposób jak Ty to zrobiłeś.

 

Swoją drogą czytając Twoje "upomnienia" w różnych wątkach i sposób ich pisania odnoszę wrażenie, że albo pracujesz w administracji państwowej albo masz inną równie stresującą robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie zarzucaj mi, że czekam na wywołanie zbędnej dyskusji - odpowiedziałem nastepnego dnia a nie za 2 dni, zaraz jak przeczytałem wątek.

Z resztą Ty jesteś raczej biegły w sprawach fotografii i forum, i z pewnością wiesz, że dla 1% fotek nikt by nie wprowadzał żadnych ograniczeń, no ale zawsze warto ponarzekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą Ty jesteś raczej biegły w sprawach fotografii i forum, i z pewnością wiesz, że dla 1% fotek nikt by nie wprowadzał żadnych ograniczeń, no ale zawsze warto ponarzekać...

 

może i jestem biegły, ale u mnie na forum nie wprowadzam (moim zdaniem) bzdurnych zakazów co do rozmiaru wklejanych zdjęć i dlatego chciałem się upewnić żeby nie dostać warna

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdurnych zakazów

Mogłem się spodziewać, że pojawi się ten koronny argument :mrgreen:

 

nie raz pisałem o tym, ale jako kierownictwo macie prawo wprowadzać różne rzeczy tak samo jak userzy mają prawo się z tym nie zgodzić ... choć korzystając z forum trzeba się dostosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wiele osób chce przesiadki, ale jak dla mnie graficznie to forum jest bardzo fajne, dużo lepsze niż inne :P

 

+1

 

Bardzo przejrzyste, dobrze sie czyta posty i ogólnie wizulanie jest naprawdę dobrze :) ale za pewne użytkownicy tapatalk nie mogą sie doczekac przesiadki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.