Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

tomasns, Niestety ciężko zmusić niektórych nowych użytkowników do zadania sobie odrobiny trudu i poczytania kilku tematów, żeby wybrać właściwe środki.

W dziale zestawy ciągle ktoś pytał o kosmetyki do swojego czarnego lakieru, bo przecież czarny lakier z tematu znajdującego się stronę wcześniej, na pewno jest inny niż jego i potrzebuje innych środków itd., itd...

Dlatego teraz dział zestawy został wyczyszczony i ma jedną stronę, skoro nikt nie ma zamiaru czytać poprzednich wpisów. A "zestawy" z pytaniem o UC i Coli znikną albo od razu, albo trochę później - nie ma się już czym przejmować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu chciałbym brac czynny udział w dziłach sprzedam/kupię. Niestety tam nie moge odpowiadać, jaka jest tego przyczyna? Jestem typowym świeżakiem:)

Z góry dziękuje za odp.

 

Żeby uzyskać dostęp do giełdy musisz mieć 10 sensownych postów (nie nabijają się gdy piszesz w luźnych rozmowach np.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam ile osób rejestrujacych sie na forum czyta regulamin ;-) pewnie dość niski procent biorąc pod uwagę fakt, iż większość ludzi instalujac programy lub rejestrujac sie na różnych stronach www klika magiczne "akceptuje" i tyle w temacie czytania regulaminu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem, decyzję odnośnie rozmiarów zdjęć. Potrafię zrozumieć ujednolicenie aby wszystko było przejrzyste, ale o ile na małych rozdzielczościach (lapki, monitory 17 czy 19") forum jeszcze jakoś wygląda o tyle na monitorach panoramicznych z rozdzielczościami rzędu 1900px to już jest mały paseczek z małymi obrazeczkami.

 

Może chociaż 1024px które i tak ciągnięte z serwerów zewnętrznych w żaden sposób nie obciążają serwera KA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytańsko ;) Odnośnie nagonki na rozmiar zdjęcia ;)

 

Czy to sprawka mojej przyglądarki czy silnika forum, ale zdjęcia linkowane z zewnętrznych serwisów (imageshack, google) są automatycznie zmniejszane do 0000x800?

 

Przykład, zdjęcie w rzeczywistości jest większych rozmiarów, dostaje ramkę i po kliknięciu otwiera się w pełnym rozmiarze.

Gyeon+na+Yarisie+-+3

 

Rozumiem że w trakcie wczytywania potrafi się "rozjechać" forum i zanim je skrypt ukróci do szerokości 800px chwilkę może wyglądać źle. Ale rozumiem, że tak zamieszczone zdjęcie łamie regulamin 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
nie bardzo rozumiem, decyzję odnośnie rozmiarów zdjęć. Potrafię zrozumieć ujednolicenie aby wszystko było przejrzyste, ale o ile na małych rozdzielczościach (lapki, monitory 17 czy 19") forum jeszcze jakoś wygląda o tyle na monitorach panoramicznych z rozdzielczościami rzędu 1900px to już jest mały paseczek z małymi obrazeczkami.

 

Może chociaż 1024px które i tak ciągnięte z serwerów zewnętrznych w żaden sposób nie obciążają serwera KA

 

Korzystając z kompa stacjonarnego / laptopa nie ma problemu przy obecnych łączach.

Ale nie wziąłeś pod uwagę urządzeń przenośnych korzystających z mobilnego internetu. A takich jest coraz więcej. Wtedy szlag człowieka trafia, gdy wczytują się foty o dużych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
nie bardzo rozumiem, decyzję odnośnie rozmiarów zdjęć. Potrafię zrozumieć ujednolicenie aby wszystko było przejrzyste, ale o ile na małych rozdzielczościach (lapki, monitory 17 czy 19") forum jeszcze jakoś wygląda o tyle na monitorach panoramicznych z rozdzielczościami rzędu 1900px to już jest mały paseczek z małymi obrazeczkami.

 

 

A ja nie bardzo rozumiem, czego tu nie rozumieć :) Jak ktoś zauważył, suma summarum forum i tak skaluje sobie zdjęcia do 800x600. Tyle że jak napisał kuflik skalowanie obciaża forum, poza tym na wolnym łączu zanim to nastąpi, to forum się rozjeżdza na wszystkie możliwe strony bo zdjęcia są w oryginalnym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak powiem "nareszcie"

800x600 wystarczający rozmiar. Może Wy macie średnie europejskie prędkości internetu ale przy mojej sieci 8mbit dzielone na 10 komputerów nie ma łatwo.

 

Miałbym jednak inną propozycję - zmieńcie silnik

jak mogę coś polecić to forum portalu www.karawaning.pl - rewelacja! Chyba każdy zauważa że forum jest stare i przesiadka na coś nowszego już dawno by się przydała.

 

Temat przeglądania forum na urządzeniach mobilnych ......... przemilczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, forum równie dobrze może skalować na 1024 poza tym jak już pisałem skalowanie nie obciąża prawie wcale serwera, nie wiem skąd ten pomysł...

 

Odpal sobie forum na panoramie 22" z rozdziałką 1900x i czy to nie wygląda komicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak administracja odniosła by się do takiego pomysłu ale proponuję przemyśleć na spokojnie. Coraz więcej osób chciałoby zmiany silnika i warto byłoby to zrobić z kilku powodów:

 

-phpBB modified by Przemo jest przestarzałe i przez to podatne na ataki

-brak obsługi tapatalka

-brak opcji "otwórz wszystkie tematy w nowych kartach"

 

Doskonale rozumiem, że przenosiny forum to nie jest łatwa sprawa i zwykle występuje milion komplikacji. Chętnie sypnąłbym jakąś kasą (i pewnie nie ja jeden) i można by to zlecić jakiejś zewnętrznej firmie. Tak żeby odbyło się to w miarę bezboleśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma mowy zeby odbylo sie bezbolesnie. Wielu rzeczy nie da sie przeniesc.

oczywiście zawsze są jakieś problemy i nie ma co ukrywać że straty mogą być spore, ale to tylko odkładanie na później

W tym przepadku im później tym gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma mowy zeby odbylo sie bezbolesnie. Wielu rzeczy nie da sie przeniesc.

oczywiście zawsze są jakieś problemy i nie ma co ukrywać że straty mogą być spore, ale to tylko odkładanie na później

W tym przepadku im później tym gorzej.

 

im dłużej taka decyzja zostaje wstrzymana tym większe problemy przy przenosinach.

 

Ja również mógłbym poświęcić zakup jakiegoś nowego siuwaksu na rzecz zbiórki na ten cel.

 

Myśle, że temat jest godny chociażby jakiejś ankiety o ile w ogóle administracja nie skreśla takiego rozwiązania już na starcie z jakiegoś powodu, o którym nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem, że przenosiny forum to nie jest łatwa sprawa i zwykle występuje milion komplikacji. Chętnie sypnąłbym jakąś kasą (i pewnie nie ja jeden) i można by to zlecić jakiejś zewnętrznej firmie. Tak żeby odbyło się to w miarę bezboleśnie.

 

Mysle ze ankieta bylaby dobra - sam tez bym dorzucil monetr zeby tylko tapatalk byl obslugiwany...A nie oszukujmy sie,im pozniej sie to zrobi(zmieni serwer) tym wiecej bedzie strat...

 

A co do zmiany rozdzielczosci zdjec to 800x600 to bylo dobre 5lat temu.. IMO 2 mpx to minimum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.