Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli to pytanie padlo to przepraszam... Czy da sie cos zrobic z obsluga forum na iphonie i ipadzie- mianowicie po kliknieciu w dzial handlowy pojawiaja mi sie na sekunde sklepy po czym lista znika i wydac tylko 2 tematy ogolne :o

 

a może dało by się zainstalować na forum Tapatalk

 

Wystarczy ściągnąć plugin, instalnąć, dodać na stronie forum do spisu i korzystać przez program w przyjaznej formie na smartfonach :good:

 

 

Jestem ZA i czekam z niecierpliwością na włączenie tej "opcji" :good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy był już ruszany temat limitu prac w dziale psb ? Trochę to bez sensu, więcej spamu na forum się robi niż ciekawych relacji do oglądania ;) trzeba jakoś wymyślić limit prac branych pod uwagę konkursu na najlepsza pracę ale nie limitując je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o ten wpis w regulaminie: 10. Na Portalu niedopuszczalne jest umieszczanie treści zawierających przekazy reklamowe z wyjątkiem odpowiednio przeznaczonych do tego działów.

Czy tyczy się także, podawania informacji o promocjach w innych sklepach, polskich i zagranicznych, podawania codów diskontowych itp. Często wyłapuje coś gdzieś i nie wiem czy mogę się tym podzielić. Zwłaszcza w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbowałem odpowiedzieć na ofertę sprzedaży, niestety otrzymuje następujący komunikat "Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą odpowiadać w tematach na tym forum.

".

Starałem się znaleźć w regulaminie coś na ten temat. Jest tam mowa o ogranieniu dla sprzedających , natomiast dla kupujących niby go niema.

 

"2. Ogłoszenia o sprzedaży mogą zamieszczać wyłącznie osoby posiadające minimum 10 postów.

 

3. Ogłoszenia o kupnie mogą zamieszczać wszyscy forumowicze, niezależnie od stażu."

 

Jak to w końcu wygląda? Bo aktualnie to chyba tak, że nie mogę nic od kogoś kupić, ale mogę innym chętnym coś sprzedać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam taką sugestię (jeśli jeszcze to nie padło).

 

Otóż przez google (z parametrem site:kosmetykaaut.pl) zacząłem szukać słów z gatunku relacji z mycia, woskowania itp.

Jako początkujący chciałem znaleźć jakąś inspirację. Natrafiłem na wątek, w którym zgłaszało się tematy do najlepszej relacji PSB ...

Przejrzałem kilka i pomimo, że są fajne zawsze efekt był ten sam - zniechęcenie.

 

Już tłumaczę - początkujący najczęściej ma kilka kosmetyków i własne ręce. W każdej relacji PSB bombardowany jest polerką, lampami, milionem butelek, buteleczek szmatek i szmateczek. Z wiedzą tam zawartą nawet nie może się utożsamić ... co chwila się dowiaduje, że musi kupić mnóstwo rzeczy ...

 

Trafiłem na jedną ciekawą relację, gdyż pisaną przez amatora jak ja:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=7610

 

Niestety komentarze mało pochlebne - że to nie miejsce na takie relacje itp.

Ale to właśnie dzięki takim osobom ktoś może zobaczyć jak można wykonać pracę bez wydawania kilka tys. na mega sprzęt.

 

Skoro więc PSB jest zarezerwowany dla "pro elo detailars" to może zrobić też dział dla mas?

Np każdy tam mógłby mieć swój jeden (co by nie było el`burdello) wątek o tytule zaczynającym się od swojego nicka i tam zamieszczałby sobie relacje ze swoich myć, woskowań itp ;)

Dzięki temu początkujący - pierwszy raz odwiedzający forum - mogliby się uczyć na cudzych "początkach" oraz przeczytać czasem uwagi od bardziej doświadczonych. Może nawet doświadczeni opisaliby mniejsze projekty (mycie+odkurzanie "na szybko")

Dodatkowo jak ktoś skleci coś fajnego to przenieść to na PSB i odwrotnie - jak coś z PSB się nie nadaje to przenieść do tego działu dla ludu ;)

 

Sorry, że długi post, ale chciałem pokazać jak czuje się osoba, która pierwszy raz chce umyć i zakonserwować auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, skoro toczy sie walka z spamem itp to moze dalo by rade wprowadzic cos takiego jak ''poczekalnia'' dla nowych tematow ? Mod lub admin musialby zaakceptowac czy nowy temat sie nadaje czy tez byl juz walkowany 1000 razy i po prostu ''do piekla z nim'' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro więc PSB jest zarezerwowany dla "pro elo detailars" to może zrobić też dział dla mas?

 

A to nie tak, że właśnie dział PSB jest dla "mas", a dla "pro", czyli firm jest status Partnera i dział Projekty Firm? :o

 

Ja tak rozumiem regulamin działu PSB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak rozumiem regulamin działu PSB...

Ja tak myślałem jak nie przeczytałem komentów w wątku który dałem jako przykład ...

W PSB praktycznie w każdym temacie idzie polerka, milion kosmetyków, lampy, garaże itp ... praktycznie nie ma relacji z mycia, woskowania bez użycia "maszyn" - czegoś czym może się pochwalić osoba początkująca i usłyszeć opinie o pracy bez uszczypliwości, że "to tylko dokładne mycie było" ...

Po prostu przy tak wykonanych pracach aż "wstyd" zamieścić "zwykłe mycie z woskiem" ...

 

Np dla mnie bardzo wartościową relacją była by taka z dokładnego mycia z woskowaniem na podwórku z wężem ogrodowym ;) Z taką można się jakoś utożsamić, wyciągnąć wnioski ...

 

Oczywiście jest to info:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=7500

 

Ale np nadal wstydziłbym się wstawić relację, w której w ruch nie poszedł karcher i polerka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np nadal wstydziłbym się wstawić relację, w której w ruch nie poszedł karcher i polerka...

a to dlaczego? moje C4 nie było polerowane a relacja zajęła 2 miejsce w konkursie :idea: wszystko zależy od tego jak podejdziesz do tematu? dobre zdjęcia, jakiś opis i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak narodziła się nowa grupa forum, kryjąca się pod pojęciem Semi-Pro Detailer.

 

Grupa wołomińska nie działa komercyjnie. To jest banda indywidualistów lubująca się w odkrywaniu nowinek ze świata detailingo'wców. Czasami grasują stadnie, ale i tak każdy swoje wie i prawie każdy z WWL na tym forum nie boi się wyzwań by miziać auto raz na jakiś czas...

 

Ale do rzeczy. Moim zdaniem relacja "z mycia auta" w PSB, powinna być wrzucona raz. Taka jedna przykładna. Każda inna i tak powielana jest w relacjach poszczególnych użytkowników.

 

Zaniżanie poziomu forum do mycia na jedno wiadro i szamponu Pucuś, bo Kowalski to zrozumie, a jak są już dwa to się gubi no to nie bardzo...

:o

Nie wiem, ale wydaje mi się, że to, jak i inne fora nie potrzebują pieniaczy i ludzi, którzy boją się przeczytać kilku tematów lub im się nie chce. Ten co wejdzie i się nie przestraszy ten zostaje i rośnie w wiedzę...

 

Przykład:

 

"Ręka do góry kto z WYKOPU"?

 

Kilku, co się "wyrobiło" się znajdzie.

 

Pytanie dlaczego prace Justyny i Grubego wzbudziły takie zainteresowanie?

 

(Pomijając, że Justyna jest kobietą i sama w sobie może wzbudzać zainteresowanie. ;) A Grubego gablota zadziwia niektórych bardziej, niż kolejne czarne porsche.)

 

No dlatego, że były "wypaśne" w asortyment i co niejako w rezultaty samych prac.

 

Z tego co pamiętam to Gruby zrobił porządne mycie świeżutkiego Focusa z arsenałem lepszym niż 3 lokalne myjnie razem, a Justyna strzeliła Full Refresh z elementami SMARTA "szesnastce" :good:

 

Pisać dalej...? czy połowa już nie czyta... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z wykopu :mrgreen:

Ale całkowicie zgadzam się z Tobą SJake

Po spędzeniu na forum jakiegoś czasu tzw. "każdy głupi" umyje auto należycie, ale absolutnie nie jest to powód aby ku temu zakładać nowy dział.

I wiem, że PSB nie jest dla mnie, ale twardym trza być a nie miętkim.

Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem z wykopu :D. Sądzę, że forum jest dla ludzi, którzy chcą zadbać o auto i rozumieją, że trzeba wydać minimum te kilkaset zł (ja za jakieś 300 zł zrobiłem pierwszy grubszy treatment mojego auta, który nawet do PSB wrzuciłem i nie zostałem zjechany). Sorry Winnetou, za 100 zł się cudów nie zrobi. :ad:

 

Tak jak SJake napisał, nie ma się co zniżać do "jedno wiadro i Ludwik", bo nie po to jest to forum. I cieszy mnie, że takie jest, bo jednak jakaś część z tych, co tu trafiają, zaczyna łapać o co chodzi. A tego typu podejście jest jednak obce w naszym kraju.

 

A reszta, która nie czytając zadaje pytanie "co nałożyć żeby za 50 zł było lustro i trwałość min. 13,5 miesiąca??!!" przewijać się tu będzie, moderatorzy są sprawni i nawet nie jest to uciążliwe ;).

 

Na koniec słówko komentarza do wypowiedzi barata ("Niestety komentarze mało pochlebne - że to nie miejsce na takie relacje itp. Ale to właśnie dzięki takim osobom ktoś może zobaczyć jak można wykonać pracę bez wydawania kilka tys. na mega sprzęt") o jednej z prac w PSB. Nie zgodzę się, bo da się zrobić zgodnie ze sztuką za mniej kasy. I takie relacje są i są chwalone.

 

I tyle ode mnie, amatora totalnego. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie poprzeglądałem jeszcze trochę PSB i wiecie co? Chyba jednak macie rację ;)

Trochę przesadziłem - może pod wpływem wątku, który przytoczyłem na początku (a w zasadzie komentarzy pod nim) ;)

Lepiej przeglądać i dążyć do tego, że kiedyś coś do PSB się nada ;) Kompletować spokojnie "stuff", myć, czyścić i czasem stosować coś podpatrzonego u lepszych u siebie ;)

 

Chyba kiedyś "zawalę" wieczór i przejglądnę całe PSB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PSB można najwięcej podejrzeć, ale konkrety można też przeczytać w działach z zewnątrz/wewnątrz oraz testy, najgorsze jest to, że jak jest popularny temat np. pianownica to ma 96 stron :)

 

np. Ja czytam w miarę szybko i ciągle muszę klikać następną stronę.

 

Irytuje mnie to, że wyświetla się tak mało postów na 1 stronie oraz to, że jest tak dużo off-top'ów w tematach np "Ja dziś sobie umyłem auto itp" wypowiedzi nic nie wnoszące do tematu, dlatego też szybko się to czyta.

 

Proponuję przydzielenia funkcji "anty off-top'er" paru użytkownikom, aby temperowali takie posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Irytuje mnie to, że wyświetla się tak mało postów na 1 stronie

 

 

 

Na stronie głównej, pod główną tabelą forum masz link Preferencje, możesz tam ustawić ilość postów na 1 stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ 1

 

również staram sie czytać co dzień bardzo dużo, na koniec klikam "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" i wychodzę do pracy, co raz częściej mi się zdarza, że limit 700 postów zostaje przekroczony, a mnie nie ma w domu tylko 9 godzin. :thumbdown:

 

Jak się ma zwiększenie limitu postów, do błędów kiedyś pokazujących się na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.