Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

kamilkok i funkoval, forum zostało dzisiaj zaktualizowane do najnowszej wersji, wtyczka TT również proszę o sprawdzenie, czy forum działa ponownie poprawnie na TT.

 

Większość zmian, które zostały wprowadzone w najnowszej wersji phpBB 3.1 widoczne są obecnie w domyślnym stylu prosilver, reszta stylów wymaga ręcznej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilkok i funkoval, forum zostało dzisiaj zaktualizowane do najnowszej wersji, wtyczka TT również proszę o sprawdzenie, czy forum działa ponownie poprawnie na TT.

 

Od 12.01 wieczorem nie miałem problemów, zero cięcia, lagów czy prośby o zalogowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie można wprowadzić poprawy pisowni, nie chodzi o to bym się czepiał, ale paru osobom przydałoby się takie podkreślanie na czerwono ich błędów, bo czasem ciężko jest załapać co autor miał na myśli jak pisze np. "z pod" co miało zastosowanie ale do 1936 roku .To taki bardzo subtelny przykład tego co można wyłapać, wiem że nie jest to forum dot. poprawnej polszczyzny ale odrobina ortografii jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Blacha8, Ty jesteś nowy ale Twój pomysł już nie :) Niestety jak dotąd nie znaleźliśmy rozsądnej formuły jego zrealizowania. Masz jakieś pomysły jak miałoby to wyglądać? Przypomnę że na forum jest zarejestrowanych ponad 19 tyś użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, najlepszym i najprostszym sposobem będzie założenie tematu w którym można napisać komentarz nt. sprzedającego.

Każdy miałby możliwość wyrażenia swojej opinii odnośnie danej transakcji.

Jest tu wielu stałych bywalców, aktywnie uczestniczących w rozwoju forum, których pozytywny komentarz mógłby tylko utwierdzić, że transakcja przebiegnie bezproblemowo.

Może pomysł miałby szansę rozwoju, wszystko zależy od użytkowników :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a jak ktoś napisze nieprawdę i zszarga komuś opinię? Kto to ma to weryfikować? Moderatorzy , czy Admin? ;)

 

Przeważnie ludzie po transakcji dopisują w temacie sprzedaży iż np. "paczka dotarła, wszystko OK" i to chyba starczy.

Wiemy jak działają komentarze na allegro ...nie wystawię negatywa pierwszy, bo dostanę zwrotny też negatyw* :thumbdown: choć ja sam wystawiam negatywy jeśli ktoś mnie próbuje wydymać i liczę się z reakcją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat negatywnej opinii masz rację , natomiast ja sugerowałbym się tym kto ją wystawia. Są mniej i bardziej zaufani użytkownicy. Wiadomo, że jaj wystawiam opinię ja, to jest mniej wiarygodna niż opinia moderatora, admina lub takiego użytkownika jak Ty.

 

Jeżeli piszesz, że wystawiane są opinie w tematach sprzedaży , to wybacz ale nie sądzę żeby ktoś miał czas na szukanie w osobnych wątkach. Tutaj wchodzisz w jeden temat, wyszukujesz w nim nick sprzedawcy i może trafisz na pozytywną opinię.

 

Btw. Nie widziałem tutaj póki co żadnych skarg, ani roszczeń. A jeżeli takie by były to sam sprzedający może się wypowiedzieć coś na ten temat.

 

Sprawa do rozpatrzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do kodowania znakow na forum. Jakis czas temu cos sie zepsulo i nie pokazuje mi "ogonkow". Wina forum czy moja? Inne fora i strony wyswietlaja sie poprawnie. Kodowanie w przegladarce mam ustawione na UTF-8/automatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Partner forum

Od środy próbujemy się skontaktować z administracją forum odnośnie działu "dział handlowy" oraz "dystrybutorzy". Piszemy maile i wysylamy pw administratorom. Zero odzewu. Proszę o informacje czy jest ktoś za to odpowiedzialny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środy próbujemy się skontaktować z administracją forum odnośnie działu "dział handlowy" oraz "dystrybutorzy". Piszemy maile i wysylamy pw administratorom. Zero odzewu. Proszę o informacje czy jest ktoś za to odpowiedzialny?

Z powodów osobistych, dopiero po 23 lutego będziemy odpisywać na wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Master

Nie mogę się doszukać, czy problem zdjęć był już poruszany na forum w kontekście ładowania się, bądź nie zdjęć umieszczonych na zewnętrznych portalach :o .

Uważam, że istnieje spory problem ze znikającymi fotografiami, zwłaszcza we wszystkich starszych wątkach, a pewnie niedługo również i w tych w miarę aktualnych. Co z tego, że ktoś coś opisuje i pokazuje, jak zdjęcie jest już niedostępne? Bardzo źle to wygląda choćby dla samej 'reputacji' forum, nie mówiąc o merytorycznych tematach. Ostatnio przeglądałem np. zdjęcia kropelkowania od postu 1. No i tragedia. Właściwie to tylko kilka, na kilkadziesiąt fotek wyświetla się z zewnętrznych portali. Chyba w 90%, fotki są niedostępne. Praktycznie takie posty są całkowicie bezwartościowe i zajmują jedynie miejsce na serwerze. Jeśli by je usunąć, to ze 193 stron tego wątku, pewnie pozostało by w najlepszym razie 80-90.

O zgrozo !!! Nawet w instrukcji umieszczania zdjęć na forum, mamy "puste placki". To trochę żałosne. :oops:

Wiem, że administracja nie ma wpływu na dostępność tych fotek, a zwłaszcza na utrzymywanie kont na tych portalach przez naszych użytkowników, ale właśnie dlatego zachodzi pytanie:

Czy jest brane pod uwagę własne hostowanie zdjęć forumowych?

W dzisiejszych czasach, pojemność dyskowa zewnętrznych serwerów jest stosunkowo duża, a w szcególności możliwa do powiększania. Może to problem finansowy i jeśli koszty są nieakceptowalne, to oczywiście trudno - zostanie tak jak jest, czyli trochę do d....

Ale jeśli to nie jest przeszkodą, to może dało by się rozważyć umieszczanie zdjęć na serwerze kosmetykaaut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale na brak zdjęć nic nie poradzimy. Na nasz własny hosting zdjęć nie możemy sobie pozwolić, posiadamy jedynie skromny VPS na potrzeby skryptu forum. Zakup porządnego serwera dedykowanego to koszt ok. 3000 złotych, co zwiększa koszt utrzymania samego serwera o ponad 1600 złotych. Do tego dochodzi koszt napisania/zakupu skryptu hostingu zdjęć, ponieważ nie chciałbym korzystać z wbudowanej w skrypt forum opcji dodawania załączników. Na jednym z forum korzystam z tej funkcji i przy 12GB załączników, forum zdecydowanie wolniej się ładuje.

 

Co do skryptu dla hostingu, mam na oku Chevereto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
627318 Co do skryptu dla hostingu, mam na oku Chevereto.

No tak, skrypt może być i taki, ale problemu nie rozwiązuje, bo wciąż "narażeni" jesteśmy na utratę fotek.

Wychodzi na to, że jak zwykle wszystko opiera się o kasę ... :(

A pytaniem jest, czy nie można by posiadać jakiegoś (wybranego) hostingu na zdjęcia, z dobrym kontem i dużą pojemnością dla samego forum kosmetykaaut? Tzn. goście ładują zdjęcia w praktyce na serwer forum, ale w tle odbywa się transfer na utrzymywane konto na danym hostingu. Przy okazji, dało by się wówczas kontrolować wielkość zdjęć określoną w regulaminie i niejako z automatu odrzucać te niespełniające norm.

To takie trochę obejście problemu, chociaż znowu nie wiem jak z kosztami? Nie znam zasad tych hostingów, bo ich nie używam. Pytaniem jest, czy jeśli konto na nich było by np. jakieś typu "prof" i np. płatne, to czy takie rozwiązanie wchodziło by w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych pośrednich rozwiązań nie przewiduję, zresztą rozwiązanie, które zaproponowałeś również wymaga wykupienia serwera + mój czas na napisanie skryptu do przesyłania plików oraz obciążałby w jakimś stopniu obecny serwer. Nie ma obecnie szans na nasz własny hosting zdjęć i uważam temat za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.