Skocz do zawartości

Miernik grubości lakieru


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie no właśnie z sondą z kulką jak widzisz droższy, czyli ma być lepszy. Tą z kulką możesz mierzyć na krzywiżnie. Ale czy to aż tak potrzebne ?

Oglądałeś ?: http://www.czujniki-grubosci-lakieru.pl/

A tu tabelki porównawcze modeli 10 i 11: http://www.czujniki-grubosci-lakieru.pl/oferta

I poczytaj jeszcze to: http://www.moto-opinie.com/test-miernik ... p-11-s-al/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, zastanawiam się nad zakupem miernika do celów głownie detalingowych, czasem jakiś samochód sprawdzić etc.

poczytałem trochę na ten temat i głównie wpadły mi w oko:

-Blue Technology MGR-11-S-AL (lub MGR-10-S-AL)

-Miernik lakieru GL-6s

budżet jaki mam to jakoś 270-280 zł

Czy może jest coś trochę tańszego godnego polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 10 i jestem mega zadowolony, bardzo duza powtarzalność pomiaru, jest gdzieś na forum porównanie 10 do innych miernikow i wypada naprawde bardzo dobrze ;)

 

Mówisz o MGR 10, czy P10? Zastanawiam się nad jednym z nich. Nie wiem, czy w przypadku kilku :ad: i sprawdzaniu aut przed kupnem jest sens wydawać więcej na ten P10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić miernik lakieru tak do 300zł. Co sądzicie o GL-8s? Dokładnie ten - http://allegro.pl/miernik-tester-czujni ... 33104.html

Miernik potrzebny mi będzie np. do sprawdzenia samochodu przed kupnem. Dokładnie, czy nie ma szpachli i czy był drugi raz lakierowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Potrzebuje miernik do sprawdzenia auta przed kupnem czy malowany czy szlachta itp, musi być stał ocynk i aluminium bo tego ostatnio coraz więcej w autach.

Byłem prawie zdecydowany na mgr-10-s-al ale wydawanie 240 zł dla sprawdzenia auta przed zakupem to trochę dużo. I znalazłem za gł mini który mierzy też ALU jest mały więc jakieś małe miejsca też pomiędzy pomimo że nie ma sondy a posztuje połowę tego. Miał ktoś z nim styczność ? Bo w necie znalazłem tylko jedną zła opinię ale to pewnie jakąś felerna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie u partnerów forum, kupicie z rabatem...zawsze parę złotych mniej.

Poza tym na raz czy dwa wyjazdy popatrzcie na oferty na olx, wypożyczają na doby.

O tu w Łodzi np: http://olx.pl/lodz/q-miernik-lakieru/?search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[dist]=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na myśli 3 typy - jeden do zakupu od ręki, a drugi musi poczekać (droższy) - teraz sprawa czy warto i dlaczego który.

Użytkowanie głownie "domowe":

 

MGR-11-S-FE(199zł), MGR-11-S-AL(279zł) lub P-11-S-AL (429zł)

 

Czy tak warto brać z AL? Jakie są inne znaczne w nich różnice ??

Seria 10 jakoś dla mnie ma za mały LCD :)

 

Nowe modele mierników z serii 11
Cechuję się:
powiększonym czytelnym wyświetlaczem
wbudowaną latarką LED
funkcją dźwiękowej sygnalizacji ilości warstw
zwiększonym zakresem pomiarowym do 1999 µm
wydłużonym czasem pracy 100 h (2 x 1.5 V AA paluszki w zestawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym za 199zł coś pomieszałeś z symbolem...taki sam jak za 219zł

Coraz więcej aut ma aluminiowe elementy więc zależy na jakich autach będziesz działał. Sam musisz sobie odpowiedzieć.

Resztę masz w opisie mierników.

Poza tym S-AL znajdziesz za 259zł lub j.w. pisałem u partnerów forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp, masz racje już poprawiłem :D

A więc zawężam wybór między MGR-11-S-AL(279zł) lub P-11-S-AL (429zł) - czy ta kulista sonda będzie aż tak potrzebna (nie problem dać dwa razy więcej, ale czy naprawdę warto okiem osoby doświadczonej) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp, masz racje już poprawiłem :D

A więc zawężam wybór między MGR-11-S-AL(279zł) lub P-11-S-AL (429zł) - czy ta kulista sonda będzie aż tak potrzebna (nie problem dać dwa razy więcej, ale czy naprawdę warto okiem osoby doświadczonej) :o

 

Miałem podobny dylemat jak Ty, miernik chciałem kupić u MX Nowicki, za pierwszym razem jak pojechałem był tylko MGR-11-S-AL, przed kupieniem mogłem sprawdzić miernik. Próba zmierzenia lakieru na słupkach lub na wyprofilowanych przetłoczeniach jest praktycznie niemożliwa, sonda jest duża i można mierzyć praktycznie tylko płaskie elementy. Postanowiłem poczekać na P-10-S-AL. Zupełnie inna klasa urządzenia, sonda jest mała, można mierzyć wszystko czego zapragniesz. Była akurat promocja na literę B, więc wyszedł około 350 złotych, za tą cenę moim zdaniem ciężko będzie coś o coś lepszego.

 

P-11-S-L jest następcą P-10, ale ma już rozdzielczość pomiaru co 10, a nie co 1. 11 ma też większy wyświetlacz i diodę z tyły urządzenia.

Jeżeli będzie chciał używać miernika przy polerowaniu, to według mnie tańsza 10 będzie lepsza ze względu na rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witajcie,

Podepnę się pod temat. Chcę zakupić miernik grubości lakieru z sondą. Po pierwsze przyda się bardzo do korekt a po drugie chcę kupić samochód więc korzyść podwójna. Ale do rzeczy. Zastanawiam się nad dwoma modelami. Pierwszy to polska produkcja model GL-1S. Można go kupić za ok 200zł. Drugi który rozważam to Blue Technology MGR-11-S-AL. Cena ponad dwukrotnie wyższa ale może wraz z ceną idzie w parze jakość i dokładność pomiarów ... Jeżeli mieliście styczność z którymś z tych mierników, bardzo proszę podzielcie się swoją opinią na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.