Skocz do zawartości

Miernik grubości lakieru


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Również jestem zainteresowany miernikiem do 500 zł moim faworytem jest MGL 4 w auto świecie pisali że jest b.dobra zgodnośc z miernikiem profesjonalnym szkoda tylko że nie podali tych wartości.W ostatnich dniach znalazłem na allegro taki miernik P-10-S-Al.Wygląda ciekawie ta ruchoma sonda i dokładność 1 um.Co sądzicie o takim mierniku jedna rzecz która mnie na wstępie juz odstraszyła to że według autora aukcji 0,1 μm--> 0,001mm bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie testował ktoś z was taki miernik lakieru?

 

s_bez_sondy.jpg

 

jak się sprawuje i czy jest w miarę dokładny? nada się dla amatora do sprawdzania lakieru w aucie przed polerką? to jest miernik MGR 10. Cena za nówkę 140zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do zakupu jakiegoś dobrego miernika który nie oszukuje.

Miał ktoś z was styczność z takimi miernikami ?

 

http://www.aisko.pl/mierniki-grubosci-p ... 6c5997f1b5

 

Dokładnie mi chodzi o CM8828-2 na alledrogo jest za 1240 zł.

Myślę też nad Paint Detective PD8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Coś cicho w temacie, a ja jak czujnika nie miałem tak dalej nie mam :D

 

Co sądzicie o takim:

 

http://www.aisko.pl/cm801fn-miernik-gru ... 6c5997f1b5

 

Czy lepiej dołożyć 5stów dla spokojności na inne modele?

 

Witam, jak już masz przeznaczyć taki budżet to moim zadaniem warto wziąć już sprawdzony na tym forum miernik PD-8. Sam go również posiadam i jestem z niego jak najbardziej zadowolony. Kupowałem od użytkownika Tomasz KRK. Odezwij się do niego to na pewno Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igor1906, zależy do czego jest Ci on potrzebny. Mnie detaling coraz bardziej wciąga, uczyłem się na najróżniejszych elementach typu maski drzwi - chociaż po mega treningu zrobiłem już wiele aut i szczerze mówiąc czuje, że mam do tego rękę a to na pewno zasługa kupna bardzo dobrych kosmetyków a teraz w planie jest kupno cquartza. Chcę robić samochody z zamiłowania tak jak kolega SJake, a chcę robić jak najlepiej dlatego wybiłem sobie z głowy kupno allegrowych badziewi do 200zł. Takim miernikiem możesz jedynie sprawdzić czy auto posiada szpachlę - nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kolejne koszta :mrgreen: mam podobnie AMS, ostatnio sobie zrobilem rachunek sumienia i wyszlo mi ze na detailing w tym roku poszlo juz ponad 2300zl :ad: ale chyba bede zmuszony kupic ten miernik, bo z tego co widze sensowne sie zaczynaja od 400-500zl a tyle teraz nie mam.. potrzebuje go zeby ogolnie wiedziec gdzie ile moge sciac, taka podstawowa wiedza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem niedawno p 10 s al i jestem z niego bardzo zadowolony bo wskazuje bardzo dokładnie różnica odchyleń jest rzędu 0-3 um.Ma odczyty powtarzalne pomógł mi zakupić samochód (miny i wymówki ludzi sa bezcenne jak sie okazuje że bite)wykryjesz czy auto było polerowane trafiłem na takie co miało lakier 80-90 um.Ogólnie polecam i jeśli ktoś zaproponuje rozsądną cene to moge go oddać bo zbieram na felgi a każda kasa sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

escimo, ja od pół roku posiadam GL-7 Pro i jestem bardzo zadowolony. Głównie używam go jednak do sprawdzania samochodów przed kupnem i w tej roli spisuje się świetnie. Co do powtarzalności- kilka razy pod rząd sprawdzałem ten sam punkt w celu właśnie sprawdzenia i za każdym razem pokazywał identyczny wynik. Raz, czy dwa coś mu się pomieszało ale to chyba od złego przystawienia do lakieru. Podczas korekty lakieru również mi pomaga, ale to na zasadzie "sprawdzę ile ma mikronów- mogę drzeć, czy trzeba uważać". Jeszcze nie zdarzyło mi się, aby wynik na danym elemencie "przed" i "po" był różny mimo mocnego darcia futrem na przykład. Co wskazuje raczej na niską precyzję i według mnie z dokładnym wyłapaniem ubytku tych max 5 mikronów GL7 może mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo, polecam CEM DT-156 w cenie praktycznie połowę niższej niż PD-8

 

Posiadam ten miernik od prawie dwóch miesięcy. Spisuje się bardzo dobrze i wg mnie jest wystarczająco precyzyjny. Co prawda nie posiada sondy na kablu, ale mnie to nie przeszkadza.

Długo się zastanawiałem nad miernikiem lakieru i miałem podobny dylemat do Twojego.

Na początku szukałem czegoś do 300zł, ale stwierdziłem, że warto "trochę" dołożyć i mieć bardziej precyzyjne urządzenie.

 

PD-8 to pewnie fajny miernik, ale jak ktoś chce przeznaczyć tyle pieniędzy to chyba warto jeszcze pooszczędzać i dozbierać do Metrisona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.