Skocz do zawartości

Miernik grubości lakieru


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem jaka jest różnica między serią MGR a serią P ale teraz już widzę. Różnica jest w sondzie. Jeden jest do powierzchni płaskich, drugi mierzy punktowo i jest w stanie nawet na półokrągłym elemencie wykonać pomiar. No cóż, trzeba chyba dozbierać i wyłożyć więcej kasy na ten droższy bo jednak samochód nie jest wszędzie idealnie płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja z kolei zastanawiam się nad MGR11SAL a Smartptg Basic, który współpracuje z telefonem.

Oba mierzą na stali i aluminium.

Oba automatycznie wykrywają czy to jest stal czy aluminium.

Mają taką samą rozdzielczość pomiaru 10um.

 

Ale Smartprg jest prawie dwa razy tańszy i mam dodatkowo aktualizację o nowe funkcje.

Wszystko przemawia za tym basic, ale trochę się obawiam bo to nowość.

Ktoś miał z nim styczność, może coś powiedzieć jak się spisuje w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Smart PTG, tylko tego rozbudowanego. Bardzo fajny patent z tą apką. Rzeczą oczywistą jest to, że spełnia swoje zadanie jak należy( stal+aluminium), bardzo wiarygodne wyniki, do tego co podaje producent.

Na Tą chwile używam tylko tego, najwygodniej mi się z niego korzysta, a telefon i tak mam zawsze pod ręką. Jak do tej pory przy korektach lakieru mogę mu ufać, więc dla mnie się sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie. Szybkie pytanie jaki najlepszy miernik do 250zl?

Ja kupiłem prodig tech Model: GL-6HS z sonda na kablu, mierzy tez autka aluminiowe, wszystko ładnie działa, pomiary są prawdziwe, koszt 210zl z wysyłka gratis. Polecam :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]buka[/ref], stałem przed podobnym wyborem i kupiłem gl-6hs :)

 

I już mam pierwsze problemy, tzn. na płytce kalibracyjnej w różnych miejscach mam różne wyniki, mało tego płytka jest dwustronna (obie strony zielone :D) i na drugiej wyniki są większe o średnio 50-60um. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy przy kalibracji powinienem mieć ustawiony miernik na Zn/Al czy na Fe i na której stronie płytki mam go kalibrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Też się zastanawiam nad zakupem miernika, myślałem o Blue Technology P- 10- S-AL lub P-11-S-AL.

Do użytku własnego, z myślą przydania się przy zakupie samochodu. Chce zakupić raz a dobry żeby nie żałować, który miernik polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. P10tka jest lepsza ponieważ ma rozdzielczość pomiaru co 1 a nie co 10 jak P11. P11 za to ma wiekszy wyswietlacz i latarkę. Sam wybrał P10tke ze względu na wspomnianą rozdzielczość pomiaru. Z tego co pamietam P10 jest tez trochę tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10-S-Al też mam i polecam właśnie ze względu na rozdzielczość pomiaru, szkoda że na tworzywach nie działa, ale to nie ta półka cenowa :D

Rozumie że jak element jest z tworzywa np. błotnik przedni to tym miernikiem nie dokonam pomiaru. Tylko elementy Stalowe i Aluminiowe.

 

Dziękuję wszystkim, czyli P 10 można śmiało brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.