Skocz do zawartości

Miernik grubości lakieru


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie tylko po co?

Chciałem zrobić taka małą walizke aluminiową do tego miernika bo ten pokrowiec z ala skóry jest troche tandetny

 

Kup za 9,99 neoprenowe etui na aparat itp i będzie ok.

Ten miernik ma wielkość paczki papierosów więc robienie to tego alu walizki to .... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeję kotleta. Stoję przed wyborem miernika i rozważam zakup MGL7 http://www.elmarco.net.pl/mgl7.html lub znanego PD-8. Cena między tymi dwoma jest w miarę zbliżona, tylko że mgl7 ma trochę więcej funkcji. Nie mogę natomiast znaleźć zbyt wielu informacji nt. jego dokładności i powtarzalności a to jest ważne w pracy przy autodetailingu. Jeżeli ktoś by się chciał podzielić informacjami nt. tych mierników (a szczególnie MGL7) byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem sam to wyczytałem. Rozdzielczość nie jest zła tylko ciekaw jestem czy w miare dobrze pokazuje grubość lakieru. Najlepiej jakby było porównanie do PD8 albo jakiegoś jeszcze lepszego miernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak już kotlet odgrzany, to ja zapytam o miernik (ponoć polski) AT600, jakoś nic o nim na forum nie ma a to taki "najpopularniejszy z allegro" :-]

 

http://www.marse.neteasy.pl/glowna/16-m ... at600.html

 

Czy ktoś miał z nim styczność? Oczywiście chodzi mi o miernik który powie tylko czy na aucie jest org lakier czy nie (precyzja pomiaru do 10um w zupełności mi wystarczy), za tą cenę nic więcej się nie spodziewam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donatel,

 

Nie polecam kupiłem coś podobnego za około 200zł i powiem szczerze lepiej bym zrobił jak bym te 200zl przepił z kolegami w PUB-ie. Nawet po skalibrowaniu powtarzalność ''jest'' raczej mała. W porównaniu z PD-8 zawsze pokazuje +10mi, praktycznie przed każdym badaniem trzeba go zerować. W sobotę chciałem sprawdzić Hyundaya to takie cuda pokazywał że się za głowę złapałem od 40mi (był by to sam podkład zapewne) do 400mi to już naprawdę gruby lakier a wiem od właściciela że auto jest salonowe i nie miało ''przygód'' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, czy ktoś z was posiada miernik MGR-1 Blue Technology. Mam go od ponad dwóch lat, więc o instrukcję ciężko będzie, a zapomniałem jak się go kalibruje. Podejrzewam, że się rozkalibrował bo na "pusto" pokazuje 800um, a gdy zbliżymy do lakieru pokazuje 0um.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tej samej firmy inny model, kalibruje się go tak

1) w menu szukasz zero

2) wchodzisz tam i stawiasz na dołączonej płytce jeżeli pokazuje +/- 10mic nic nie robisz jeżęli więcej

3) powinno być w zero pod menu które kalibruje miernik trzymając na dołączonej płytce naciskasz ''enter'' powinno się wyświetlić 33%,66%,99% skalibrowany i już

 

nie wiem jak twój ale mój wymaga kalibracji przed każdym użyciem

i musi być ustawiony na Fe a nie Al/Zn bo na tym drugim pokazywał cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, posiadam miernik CEM DT-156 i niestety nie mogę go coś skalibrować. Otóż robię tak jak w tej instrukcji - http://www.stratos.pl/specyfikacje/19390.pdf strona 8 pkt 2. I dalej się gubi i to znacznie :/.

 

Może opiszę jak zrozumiałem ten punkt:

 

1. z menu wybieram Calibration i Enable, wychodzę do pomiaru...

2. Kładę blaszkę testową z zestawu, daję na nią najpierw listek 50um, robię pomiar, wychodzi błędny, więc strzałeczkami ustawiam na 50um.

2. Na blaszkę kładę listek 100um, następnie 250um, 500um i 1000um i robię dokładnie jak powyżej, czyli robię pomiar na 100um np, wskazuję strzałeczkami na 100um i jadę dalej.

 

W instrukcji pisze, żeby powtórzyć to kilkakrotnie. Powtarzałem z 10 razy to samo i ciągle się gubi w pomiarze :/.

 

Być może robię coś źle? Ma ktoś taki sam miernik i umie to skalibrować by mnie naprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

 

przesłano mnie tutaj z forum : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=3&t=527625

 

Szukam dla siebie miernika lakieru, najlepiej w przystępnej cenie i prostego w użyciu.

 

Na razie zastanawiam się nad miernikami :

 

http://www.miernikgruboscilakieru.pl/miernik-gl-mini

 

http://www.miernikgruboscilakieru.pl/miernik-gl-3

 

Widzę, że często polecacie Bluetechnology, jaka jest jego przewaga ponad te firmy ProdigTech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich! - czy używa ktoś miernika lakieru CEM DT-156? / ostatnio stałem się posiadaczem - nowy miernik po kalibracji zamiast 500 um pokazuje 440 um / zamiast 250 um pokazuje 190 um. itd. / owszem można go kalibrować ale tylko określoną płytką tzn. że może pokazywać dokładnie tylko jedną z pięciu grubości płytek np. 100 um i po kalibracji właśnie taki lakier pokazuje dobrze ale na innym elemencie przy 500 um przekłamanie o 60 um.? Trzeba za każdym razem przekalibrowywać ten czujnik? Bardzo proszę o poradę kogoś kto użytkował taki czujnik - czy błędy rzędu 20% to normalne - w instrukcji jest 3%..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ma ktoś taki miernik : AB-156 (DT-15 FN) z Alfatech, albo MGP156 z Aisko - bardzo możliwe ze są to identyczne urządzenia - choć w opisie na stronach skłaniałbym się do miernika z Aisko tym bardziej że cena lepsza ;) . Przeszukiwałem forum, google i nie moge znaleźć konkretnych nformacji od uzytkowników.

Może ktoś używa i podzieliłby się spostrzeżeniami ;)

Tak to wygląda

13234484.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taki miernik : AB-156 (DT-15 FN) z Alfatech, albo MGP156 z Aisko - bardzo możliwe ze są to identyczne urządzenia - choć w opisie na stronach skłaniałbym się do miernika z Aisko tym bardziej że cena lepsza ;) . Przeszukiwałem forum, google i nie moge znaleźć konkretnych nformacji od uzytkowników.

Może ktoś używa i podzieliłby się spostrzeżeniami ;)

Tak to wygląda

Obrazek

 

Wygląda jak CEM DT-156, więc pewnie jest to bliźniaczy model z innym logo. Sam się zastanawiałem nad DT-156, bo ma kilka niezłych opinii, a w UK ma dobrą cenę, ale narazie się jeszcze nie zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak CEM DT-156, więc pewnie jest to bliźniaczy model z innym logo. Sam się zastanawiałem nad DT-156, bo ma kilka niezłych opinii, a w UK ma dobrą cenę, ale narazie się jeszcze nie zdecydowałem.

 

Sprawdzałem na ebay.co.uk - cena faktycznie dobra- ale wszystkie pochodzą z Chin i się zastanawiam czy są to te same produkty które znalazłem na stonach polskich (możliwe że też z Chin)czy ich podróbki. Ciekawe jak z ich jakością?

 

Może ktoś jeszcze coś wie na ten temat ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam aaa, z kalibrowaniem ci nie pomoge bo jeszcze nie zakupiłem swojego miernika- ciągle szukam... jaka masz opinie na temet tego miernika, jesteś z niego zadowolony?, jak z powtarzalnością wyników?, poleciłbyś go do detailingu?

 

[ Dodano: 7 Czerwiec 2014, 05:17 ]

witam aaa, z kalibrowaniem ci nie pomoge bo jeszcze nie zakupiłem swojego miernika- ciągle szukam... jaka masz opinie na temet tego miernika, jesteś z niego zadowolony?, jak z powtarzalnością wyników?, poleciłbyś go do detailingu?, gdzie i za ile nabyłeś jeśli mozna wiedzieć oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.