Skocz do zawartości

Miernik grubości lakieru


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Escimo, nie baw się w jakieś alie, tylko bier na allegro: 2474307245 - niewiele drożej (499zł bez przesyłki).

"Prawie jak" STRATOS

Na pytanie o wyjątkowe podobieństwo oraz o możliwość odbioru osobistego nie otrzymałem odpowiedzi, ale tłumaczę to sobie, że nie każdy codziennie sprawdza pocztę. Pisałem 7 czerwca więc może jeszcze odpowiedzą :D

 

Wolałem dołożyć 90zł i odebrać osobiście towar sprawdzając go na miejscu (2504438009) ;)

Mój jest czarny i jest to pełny zestaw wraz z oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaine, zastanawia mnie tylko zapis o 12 miesięcznej gwarancji - przecież ustawowo jest to ustalone na 24 mce dla osób prywatnych, prawda li to?

Zgadza się, na aukcji jest podane, że gwarancja wynosi 12 miesięcy.

Szczerze mówiąc to nie orientowałem się czy producent oferuje 12 lub 24 miesięczną gwarancję ponieważ zakupiłem miernik w sklepie, który jako sprzedawca oferujący towar odpowiada za gwarancję prawną wynoszącą w Polsce 24 miesiące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teoretycznie ten CEM DT-156 jest w stanie wskazać różnice na "przed i po korekcie", czy aby na pewno jest tak dokładny jak przedstawiają to jego dane techniczne? Pytam oczywiście o Wasze doświadczenia.

 

Rozdzielczość: 0.1µm (0~50µm), 1µm (50~850µm), 10µm (850~1250µm)

Dokładność: ±3%+1.5µm (0-850µm), ±5% (850~1250µm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
blaine, zastanawia mnie tylko zapis o 12 miesięcznej gwarancji - przecież ustawowo jest to ustalone na 24 mce dla osób prywatnych, prawda li to?

 

Gwarancja jest to nieobowiazkowe swiadczenie producenta. Takze to czy ja daje czy nie to jego widzimisie.

 

To o czym rozmawiacie to dawna rekojmia, obecnie odpowiedzialnosc sprzedawcy, ktora trwa 24 miesiace od dnia zakupu i jest w pelni uregulowana odpowiednimi ustawami.

 

Czasami przy reklamowaniu produktow warto zapoznac sie z ew gwarancja i ustawa by stwierdzic, ktora forma jest nam bardziej "na reke".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś może miał styczność z miernikami tej firmy?

Co prawda rozdzielczość pomiaru co 5µm, ale potrzebuje miernika głównie do kupna auta , a jak do wstępnej oceny lakieru przed korekta by się sprawdził to tez nie byłoby źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chcę kupić sobie jakiś miernik z racji kupna auta. Wiadomo , że i tak najważniejsze są oględziny ale zawsze taki miernik da jakiś podgląd. Będzie używany tylko kilka razy przy kupnie auta sobie czy rodzinie dlatego nie potrzebuję super dokładnego tylko taki który pokaże czy było auto malowane lub szpachlowane. Zastanawiam się czy kupić

'długopisowy' auto lak bit ( jakoś tak ) polecany przez AŚ za ok 35zł

'długopisowy at500 ( podobnie ) ok 25zł

czy cyfrowy gl1 za ok 120zł

Jeżeli cyfrowy to czy jest sens kupować z pomiarem aluminium ? Jakie auta mają elementy karoserii z alu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rustin,

 

Jakie auta mają elementy karoserii z alu?

 

może prościej będzie jak napiszesz jakie auta Cię interesują i wtedy zawsze ktoś podpowie czy tam jest stal czy aluminium, np. Audi A2 jest z aluminium czy jak to woli z amelinium :) audi A8, Volvo np. S60 ma elementy aluminiowe tylna klapa i chyba maska, więc sam widzisz nie sposób wymienić wszystkich.

 

Miernik o który pyta kolega lukas93cs, jest bardzo ok do takich celów jak pytasz. Używałem dokładnie taki model przez 2 lata, jeśli on jest dla Ciebie zbyt drogi to kup tańszy jak masz trochę pojęcia to ogarniesz temat. Jak nie masz pojęcia jak poznać elementy ponownie lakierowane to i dobry miernik Ci nie pomoże.

 

Jeśli chodzi o testery długopisy to ogarniesz jeśli jest więcej szpachli ale jeśli chcesz sprawdzać co było malowane a jest warstwa więcej dość cienka to takim testerem będziesz miał problem. Warto zapłacić troszkę więcej i się potem nie denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas93cs, a ja odpisywałem koledze rustin, :)

 

jeśli chodzi o Twój przypadek to średnio ten miernik się nadaje, miałem już cztery mierniki lakieru i w przypadku tych CHY nie zawsze wynik jest powtarzalny, teraz zmieniłem miernik na Paint Detective i nadaje się do korekty bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.