Skocz do zawartości

Ford Focus. Czerwony. Zmagania ze sticky paint.


analyzator

Rekomendowane odpowiedzi

W tym sezonie jedynie skromne wash and wax. Nie bardzo miałem pomysł i czas na testy zimowe. No i forum daje radę - testy są i to kozackie 🙂 to ja robię w&w 🙂


Od jakiegoś czasu miałem ochotę zrzucić co tam leżało od maja i coś sobie porobić przy aucie. Miałem wątpliwości odnośnie finisa i desiarble. Okazało się, że niesłusznie. Nie było też czasu, potem kovidek, w końcu się udało wyrwać kilka godzin i oto jest.

Nie ma fotek z wash. Są z wax. Lubię relacje z dużą ilością zdjęć. Po prostu jednoosobowo nie bardzo mam jak 😐

Prewash:
- Shiny Garage D-Tox
- po kilku minutach dopryskanie Pricbortem
- na to piana tenzi carmax

Mycie właściwe:
- pędzelkowanie roztworem carmaxa i sonax energyfoam

-szyby przejechane CarPro Spotless, na czniku MF. Za dużo nie zdjął 😉
- mycie ręczne szamponem Autoland Aktywny.

- piękne mycie 🙂 ~9*c. Zero wiatru. Mogłem spokojnie popracować przy aucie bez stresu, że mi przysycha szampon. Warunki wspaniałe 🙂

Tak dla fromalności to koła umyte tym co lakier i tylko tylo tyle. Perl siedzi ładnie, koła się ładnie domywają bo powłoczka. Zaraz idą do garażu bo zima. Nie ma po co walczyć.

No i ładnie mi odetkało finisa, który leżał od maja 😄 hydro naprawdę niezłe. Nie ma już tego efektu odbijania wody ale woda ładnie oddziela się i zjeżadża, kropelki już nie podcięte ale bardzo okej! Widać, że wciąz siedzi wosk w dalszej fazie swojego życia.

Planowałem przejechanie auta Mckees 37 coating prep polish. Wybrałem go ze względu na brak konieczności wymywania. A co wyszło? 🙂 Auto w maju miało korygowany lakier - o tu jest temat:

Stwierdziłem że robota ta sama to podetnę czy zaokrąglę co wiem, że mnie będzie denerwować a resztę zostawię. Miękki lakier. Nie będzie korekty dwa razy do roku żeby pod ledem było idealo. Bez przesady 😉

Reszta w fociach.

 

Umyte w sobotę. Osuszone.

IMG_20201114_173057.jpg

 

I pierwsze zdziwko po latarką. Jak kiedyś wspomniałem. Temu kto wymyślił czarny błyszczący plastik do motoryzacji powinno sie z tego zrobić całe auto.

IMG_20201114_173342.jpg.tmp.jpg

 

Obejżane i sobie czeka. Dla laika igła lala lepsza niż w salonie. Na pewno.

IMG_20201114_173630.jpg

 

Ale jednak się przeprakowało i wieczorem polecaiłęm błotniczek i maskę, żeby złapać "vibe"

IMG_20201114_192951.jpg.tmp.jpg

 

To będzie używane

IMG_20201114_192958.jpg

I tak ładnie to wygląda 🙂 i dociera się jakoś i w sumie jak się nie szaleje z obrotami to nie pyli.

IMG_20201114_200000.jpg

IMG_20201114_201018.jpg

 

Nowy dzień nowy plan 😛 lakier jest bardzo miękki i po 3kkm od korekty widać ślady przy klamkach. Znajduję drobne ryski od mycia i ślady obecności obcych ludzi oraz przypominam sobie że mam dzieci i żonę. Coś będzie jednak podcinane. Mix 1-2 koch m3.02 i mckeesa na tym lakierze robi taki 0.5 - 0.75 step. Miesjcowo wrzucam wyższe obroty żeby podgrzać lakier i ryski znikają. To się potem ładnie dociera i nie klei. Bomba. Serio. Jak macie jakieś sticki do zrobienia to chyba tędy droga. Trzymanie padów w lodzie itd to większy kłopot 😉

IMG_20201115_115446.jpg

 

O takie drobnostki znajduję i elimuję 😉

IMG_20201115_115514.jpg

 

Wracamy do piano. Piano jest brzydkie chociaż niedawno korygowane.

IMG_20201115_141135.jpg

 

A tu piano jest przejechane samym Mckeesem na 3cim biegu, czerwony NAT, 3 przejazdy, docisk średni-mocny.

IMG_20201115_141638.jpg

 

A tu piano jest bardzo ładne 🙂 I tu ciekawoskta. Samą siłą pada piano się poryguje. Ogólnie piano wyciągnąć to jest łatwo na 100%. Chciałem zobaczyć ile się zrobi przy minimalnym zdejmowaniu. 95%. Została jedna 0.5cm ryseczka i pewnie jakbym docisnął to by jej nie było. Cleanerem nieściernym.

Fotka bez wipeouta bo fibra z wipeoutem niestety uszkadza moje piano. Gunwoleum to się powinno nazywać 😄

IMG_20201115_141714.jpg

 

Przerwa na obiad. Liczę czas i za wolno to idzie. Trzeba przyspieszać.

IMG_20201115_142005.jpg

 

Randomowe fotki błotnika.

IMG_20201115_142431.jpg

IMG_20201115_142454.jpg

 

Piano się poleruje Mckeesem to może lakier ? Jednak nie. Wpadła potem pasta. 3kkm po korekcie tak wygląda lusterko. Ślady po owadach głównie.

IMG_20201115_143326.jpg

IMG_20201115_143546.jpg

 

Wrk hard.

IMG_20201115_151506.jpg

 

Race red na plastiku jest wyjątkowo delikatne i zdecydowałem, że nie będę korygował klapy przed zimą. Coś tam podciąłem punktowo ale tu już rozsądek mówi daj spokój. Lekko podkeciłem obroty. Coś sie zaokrągliło. Więcej się nie powinno. Tak wygląda po 3 tysiącach kilometrów od korekty. Ile ja mogłem razy otwierać bagażnik? 😄

IMG_20201115_163957.jpg

 

Niby się nie wymywa ale w sumie to się wymywa to się wymyje.

Czary

IMG_20201115_174602.jpg

Mary bęc

IMG_20201115_174835.jpg

 

A tu już fusso smalcowane pod latarką. Więcej przemyśleń poniżej.

IMG_20201115_185744.jpg

Nie wiem jak to obrócić 😄

IMG_20201115_185750.jpg

 

Test palca, jeszcze czekamy.

IMG_20201115_190437.jpg

 

Smalcu smalcu

IMG_20201115_191658.jpg

 

smalcu

IMG_20201115_191704.jpg

 

I magia kina. Gotowe.

IMG_20201115_204131.jpg

 

Rurki ziomek @ghost

IMG_20201115_180903.jpg

IMG_20201115_180932.jpg

 

IMG_20201115_204233.jpg

 

IMG_20201115_204301.jpg

Szafka, o którą zawsze pytacie odbija się w masce. Nie nie kradną. Ale wywaliłem sporo w pudełka bo mi się nie mieści 😉

IMG_20201115_204319.jpg

 

Dobrze ogarniętą czerwoną furę można poznać po tym, że na fotkach jest różowa 🙂 komórki głoupiją 🙂

IMG_20201115_204641.jpg

IMG_20201115_204656.jpg

Pan ford mówi dobranoc.

IMG_20201115_204717.jpg

 

Mam nadzieję że się podbało.

Z przemyśleń.

- Patent na mieszanie cleanera, czy mckeesa z pastą na sticky.

Po tym co miałem poprzednio z moim lakierem to jak noc i dzień. Dodanie nawet 1-2 mckess i pasty robi dużą różnicę. Nie widzę różnicy w sile cięcia. Po prostu wydłuża czas pracy, ułatwia doceiranie.

- Aplikator pod fusso.

Stary ufo bilthambera mistrz. Na fotkach jest jakiś generyczny gąbkowy. Zmiana na bh ufo i cieniej szybciej ślisko miło.

- Walka ze strasznym fusso 😉

Fusso jasne stare. Cieszę się, że dokupiłem całą puszkę i mam na wieczność. Zero problemów poza brudzeniem plastików. Powiem więcej. Nim dłużej dawałem mu leżeć tym łatwiej się docierał. Nie jest to taike przyjemne mizianko jak przy naturalkach w oleju. Ale dwa trzy ruchy cięższą fibrą i gotowe. Wosk totalnie doschnięty po 45 minutach - oczywiście pominąłem - dalej dociera się na 2-3 ruchy.

- Czemu fusso?

Pragmatyzm. Look lepszych wosków trwa krótko. Fusso będzie aż je zdejmę. Na górę mogę sobie wrzucać co chcę. Wiem, że jest zabezpieczony lakier.

Wygląda stan nie wosk a fusiak tu siada i nie psuje.

- Czas pracy

Mycie i przygowanie to jakieś 2h.

Maszynka i woskowanie ok 7h samej pracy. 11 - 20.

 

- Coś musi być testowane, nie ?

Na dachu strona kierowcy mckees wymty ipa. Strona pasażera mckees nie był wymty. 29800km przebiegu test start 🙂

- Nie reklama. Samochód będę chciał sprzedać gdzieś za 6-9 miesięcy i byłoby super jakby ktoś go dalej kochał 🙂 ma 200 koni i jeszcze 4 lata gwarancji.

 

  • Lubię to 7
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bonderez napisał:

Wiesz co tam pod maską w tym bolidzie obok?

2jz 🙂 konwersja z NA na 2x turbo na oryginalnych gratach. ~450 koni obecnie, ze względu na skrzynię. Piękna spawa 🙂

https://motormag.pl/2016/05/toyota-supra-geisha-2jz-klasyk/

Tyle towaru poszło. Uprane i się suszy.

IMG_20201115_235441.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, analyzator napisał:

koch m3.02 i mckeesa na tym lakierze robi taki 0.5 - 0.75 step

step z angielskiego krok, określa ile etapów miała korekta, czyli były dwa etapy (2 steps), niezależnie od otrzymanego efektu 😉

1 godzinę temu, analyzator napisał:

Samochód będę chciał sprzedać

Żeby się wpasować między Suprę i NXa następne powinno być japońskie z tego koncernu.

Może Crown do kompletu 😄

2 minuty temu, Crasher napisał:

Tych to podziwiam... A mnie zniechęcało jak na dworzu miałem myć

W sobotę była piękna pogoda, sam skorzystałem. Podczas jesiennego spędzania większej ilości czasu w zamkniętych pomieszczeniach, to im więcej na dworze tym przyjemniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ghost napisał:

step z angielskiego krok, określa ile etapów miała korekta, czyli były dwa etapy (2 steps), niezależnie od otrzymanego efektu 😉

Żeby się wpasować między Suprę i NXa następne powinno być japońskie z tego koncernu.

0.5 step to skrót myślowy - cięcie poniżej oczekiwań ale rewelacyjny finisz i miła praca. Moc poniżej typowego założenia one stepa.

Japońskie  i dostępne w polsce to mogłoby być tylko LC500, którego pożąda każda komórka mojego ciała, ale na to mnie nie stać. Niestety nowy lex IS w ogóle nie będzie. ES u nas jest tylko przednionapędowy. GSa u nas już nie ma i chociaż model na wyjściu to wspaniały samochód, który wybrałbym zamiast bmw 5. W tym GS-F zamiast M5.

Jest jeszcze corolla power hybrid, którą pojeździłem jeden dzień i bleh. No. I. Yaris GR. Raptem raz na kilka lat jest okazja na homologation special. To bym brał jak głupi tylko nie na daily 😉

Dobra bo dotknąłeś w czuły punkt. Chciałbym japoński samochód 😄

Ale żeby się utrzymać w klimacie japońskim to tu gdzie czasem się zajmuję kosmetyką czerwonego to zwykle stoi ct200 mojej małżonki. Nic bardziej japońskiego się nie znajdzie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota 🙂 mega kolor auta, tylko koła trochę za ciemne. 

Kupuj kolejnego japonczyka 🙂 sam stoję przed wyborem kolejnego auta - niebawem rodzinka mi się powiększy i potrzebuje coś z przestrzenią bagażową. Najchętniej zostałbym w rodzinie Toyoty/Lexusa, ale niestety Avensis ma napęd na przód, a Gs nie powala miejscem w bagażniku 😕

PS. Czekam na relacje z prac nad Supra ❤️ gadaj z sąsiadem i działajcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba95 napisał:

Dobra robota 🙂 mega kolor auta, tylko koła trochę za ciemne. 

Kupuj kolejnego japonczyka 🙂 sam stoję przed wyborem kolejnego auta - niebawem rodzinka mi się powiększy i potrzebuje coś z przestrzenią bagażową. Najchętniej zostałbym w rodzinie Toyoty/Lexusa, ale niestety Avensis ma napęd na przód, a Gs nie powala miejscem w bagażniku 😕

Koła to faryczne. Jest to wersja stline red edition i tu ciekawostka. Koła ma unikalne w europie i są z oferty ford performance. W stanach te koła to track-pack dla foki st. Fatalne w utrzymaniu 🙂 jest nawet temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota, Foka fajnie się prezentuję. Motywujesz swoimi relacjami bo pokazujesz, że nie potrzeba studia czy innej specjalnej miejscówki by móc zadbać o samochód 👍

Pozazdrościć sąsiadów, bardzo ciekawe fury w tym garażu można spotkać 😀

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kuba95 napisał:

PS. Czekam na relacje z prac nad Supra ❤️ gadaj z sąsiadem i działajcie 

A już proponowałem 🙂 auto studia biorą za darmo żeby je wystawić na show. Robione niedawno i stary japoniec. Prawie już nie ma ori lakieru. Polerowałbym jak zły.

1 godzinę temu, MlodyKoguT napisał:

Na jednym z pierwszych zdjęć obok golf 7 R? 😍

Ale piękna czerwien😍

Dobre oko 🙂 tak r i nie do końca seryjny. O tego akurat sąsiad pytał czy nie zrobimy jakiegoś w&w. Ze względu na czas pewnie bez maszynki niestety ale coś się będzie działo. Lakier nie ma dramatu i może będzie to cleanser polish + dsw. Szybkie kombo i pewnie świetnie będzie wyglądać na metaliczku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Streat napisał:

S2000 ❤️ 

Fajna relacja 😄 Przy następnej poprosze o wiekszą ilość fotek bo troche mam niedosyt 😛 lubie ogladac etap mycia i polerowania 😄 ale mimo wszystko kawał dobrej roboty 😄 

Na pewno tylko jedna? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Streat napisał:

S2000

@Streat chętnie też bym zobaczył czochranoko tej Hani🤩. Ogólnie patrząc na Twoich sąsiadów to masz fajne towarzystwo w garażu.  Byłoby co robić🙃

@analyzator bardzo fajna praca i odświeżenie lakieru. Jak koledzy mówili trochę brakło fotek z mycia. Twój fokus ma coś w sobie w tej czerwieni, felgi mi pasują 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał82 napisał:

A dla tych  co z chińszczyzny lubią tylko sushi (np ja!) to nie  masz tam jakiegoś klasyka ze śmigłem na masce? 😄

A przejdę się może jutro zobaczę czy jeszcze stoją 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michał82 napisał:

A dla tych  co z chińszczyzny lubią tylko sushi (np ja!) to nie  masz tam jakiegoś klasyka ze śmigłem na masce? 😄

Mówisz masz  🙂 piekny. Była jeszcze niebieska beczka ze ślicznym wnętrzem ale nie ma.

ee, śmigłem 😄 jestem lamusem 🙂 ze śmiglem stoi ale w pokrowcu

 

IMG_20201117_092439.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle fotek do czasu wyjazdu z garażu. Pada to jeżdżę drugim bo szkoda lale brudzić 😉

Nie wiem czy na fotkach to widać ale co mnie dziwi to na samochodzie jest praktycznie zero kurzu. Nie samo docieranie ale przy aplikacji to czułem że samochód się elektryzuje. spodziewałem się że będzie przykurzony stojac w garażu przez kilka dni, jest praktycznie igiełka.

Ogarnięte wszystkie zakryte części lakierowane moim ulubionym turtelkiem. Chce jeszcze przelecieć szyby SG glass polishem żeby się pozbyć waterspotow i może wrzucę na koniec nw. Nie jestem fanem nw i tu uwaga w 2016 kupiłem przy okazji K2 visio za 8zl. Nakladalem ją tylko raz ale pamiętam że aplikacja zero problemowa efekt był i trzymał mi się miesiącami. Jeśli to fart i kiedyś używaliście tego to podziel się opinią 🙂

Są są jakieś niesprecyzowane plany odnośnie w&w golfa r. Chcecie fotki?

 

IMG_20201117_185348.jpg

IMG_20201117_185446.jpg

IMG_20201117_185511.jpg

IMG_20201117_185536.jpg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.