Skocz do zawartości

Etykiety


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanko natury atrakcyjno - estetycznej 🙂

Jakich firm etykiety, grafiki do Was przemawiają ? Co powoduje od strony strony graficzno-kolorystycznej że aż by się chciało produkt kupić ?

Ja tak na przykład mam z Wowo's. A Wy ?

 

Pytam pod pewnym konkretnym kątem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię te z chińskimi znaczkami, potem mówię znajomym, ze to uber rzadkie kosmetyki, które sprowadziłem sobie na specjalne zamówienie z Japoni/Tajwanu a oni wtedy pytają "aha, znaczy się z aliexpress?"

 

Jak zaczynałem ten nałóg to przemawiał do mnie mocno ADBL - estetyczna etykieta, wszystko opisane. APC nazywało się APC, szampon nazywał się szampon, QD to był QD. Podobnie miałem z Menzerną - proste etykiety i jasno określone rodzaje produktów. Jako osoba niezorientowana po prostu wiedziałem, analogocznie do papieru ściernego, że najpierw 400, potem 2500 i 3500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

osobicie bardzo lubie etykiety Good Stuff, fajne spójne i nieprzesadzone, adbl ma wszystko na miejscu i spójna grafika, fireball ma fajne butelki oraz etykiety łacznie z binderem 😄 Ogólnie duzo mi sie podoba łacznie z Clentechem bo kazda etykieta ma cos w sobie co fajnie wyglada z SG jest ten problem ze mogliby dac kazdy numer do innego produktu a nie że jeden i ten sam numer znajdziemy na kilku produktach... Ale mimo wszystko bardzo mi sie podoba ich wyglad 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najbardziej przyciągającymi uwagę są obecne etykiety Chemical Guys - "oczojebne", kolorowe - zupełnie, jakbym kupował słodycze, a nie chemię samochodową. Przez to nie należą jednak do czołówki etykiet "czytelnych na pierwszy rzut oka". Podobają mi się obecne etykiety BlackFire - czytelne, eleganckie, takie "surowe". Również etykiety Sonax-a są fajne - zrównoważony poziom ich czytelności i plastyczności, chociaż obecne etykiety serii Profiline trochę straciły na czytelności. CarPro, Gyeon, Fireball - tutaj nie mam uwag co do czytelności etykiet, podobnie np. Bilt Hamber - zwłaszcza w nowej odsłonie. Generalnie najbardziej odpowiadają mi etykiety nie przeładowane kolorami i grafikami, z dużą czcionką opisującą nazwę produktu, gdzie tło i kolor czcionki stanowią przeciwne bieguny kolorystyczne (np. białe tło i czarne litery), abym od razu wiedział, po jaki produkt sięgam, bez zbytecznego doczytywania się z etykiety, czy to np. deironizer, czy też kwas do felg.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam's Detailing za mega prostotę i minimum informacji/grafiki

Gyeon w połączeniu z ich kształtnymi butelkami wygląda po prostu świetnie

I przeciwieństwo do powyższych Chemical Guys, fajnie wyglądają ich etykiety, na półce robią robotę ale czasami znalezienie tego czego się chce jest utrudnione, wszędzie inna czcionka, jej wielkości itd. Ale coś w sobie mają, że dla samych opakowań chciało by się kupić taki produkt (co poniekąd pewnie działa bo komu z nas nie zdarzyło się kupić czegoś "oczami" 😛)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chemia z czytelnym oznaczeniem zawsze obroni sie sama.
Chemical Guyz mocno stawiaja na marketing ale mają juz od wielu lat dobrą chemie i nie ma co oponować przed pstrokatą etykietą, za to DODO i jego slabe wzornictwo budzi wręcz awersje u mnie, zreszta nie urzekła mnie ta marka zadnym produktem.
Są jednak marki ktorych nie obroni zadna etykieta... ani nawet wejście na rynek tylnymi drzwiami pod innym brandem. 
Choć przez dzisiejszych influencerow kazdy produkt ma szanse zablysnąć na 5 minut. Z calym szacunkiem do niektorych kolegów z forum, wiadomo nikt nie chce płacić składek, a utrzymanie forum tez kosztuje. Jednak moim zdaniem niesmacznie jest rekomendować produkty tylko dlatego, że wymaga tego sponsor a wkoncu płaci za utrzymanie forum. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Moje TOP:
1. Carpro (najlepiej wyglądają butelki 500 ml ze starymi trigerami)
2. Good Stuff - kupuję czasem coś, żeby mieć butelkę do kompletu na półkę mimo, że nie używam
3. Koch Chemie

Dobrze wyglądają jeszcze: Chemotion, Revive, Binder, Chemical Guys, Gyeon, FX Protect, House of Wax, Sam's Detailing,

Funky Witch - super etykiety i kolorystyka ale nienawidzę tych trigerów przy małych butelkach,
ADBL - wszystko fajnie ale nie podoba mi się kształt butelek, jakieś proporcje nieodpowiednie na górze butelki
Shiny Garage - jakoś tak festyniarsko, jak na wiecu wyborczym Trumpa, ale ujdzie, plus za spójność
Cleantech - ładnie i spójnie ale nie podobają mi sie trigery w butelkach 500 ml
Tenzi - detailer mi się nie podoba, ale linia klasyczna jest ok, poza tym, że trigger każdy z innej parafii
Excede - ujdzie, ale szału nie ma

Nie podobają mi się: Meguiars, Soft99, Valetpro, 303, Nielsen, Sonax, P&S renny doyle, rrc, k2, plak, 4detailer, Dodo Juice, detailers magic, gtechniq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.