Skocz do zawartości

Prostaff CC Water Gold TIRE Coating


Grzechu23

Rekomendowane odpowiedzi

Minął miesiąc i 500km, więc czas na update.  Pogoda bardzo zmienna. Kilka przejazdów w mocnym deszczu.

Dressing pod względem hydrofobowym siedzi jak zły 💪💪
Odpychanie wody prawie jak w dniu aplikacji. Co do przyciemnienia to jeszcze jest widoczne (mam kawałek gumy bez dressingu dla porównania), ale nie jest to wiadomo poziom mocnego połysku. Bardziej satyna. 

Jeździmy dalej i zobaczymy ile wytrzyma, ale patrząc na hydro to jeszcze dłuugo 😉
 

 

 

 

  • Lubię to 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Domel napisał:

Rzeczywiście butelka robi wrażenie. Dodaje nutki ekscytacji, że mamy do czynienia jakby z małym dziełem sztuki 🙂

A sam produkt w środku - będziemy sprawdzać.

 

 


 


 

 

No tego to się po Panu nie spodziewałem. Pełne zaskoczenie. Za długo się wahałem z zakupem 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak opakowanie? Jest to faktycznie szkło czy grubszy plastik? 

Pewnie też kupię bez względu na to ale kształt butelki nie wydaje się być stabilny ( wysoka i wąska) i martwię się trochę co w razie gdy opakowanie się przechyli i upadnie na twarde podłoże... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za bardzo się świeci :D  Spróbujcie po aplikacji dotrzeć fibrą może trochę ten blask się ugasi :)

No i tą etykietę z przodu mogli już dać do samego dołu bo tak średnio to wygląda haha - tak wiem czepiam się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
48 minut temu, smerf91 napisał:

Jak dla mnie za bardzo się świeci 😄 Spróbujcie po aplikacji dotrzeć fibrą może trochę ten blask się ugasi 🙂

Najlepiej nie tykać 🙂 Pierwsze mycie i tłusty smalec zejdzie i dla tych co nie lubia błysku będzie ok 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

Bawiłem się tym produktem dziś.

 

+ Butelka i design rewelacja - przykuwa oko jak stylowy wazonik na kwiaty w salonie albo ekskluzywne perfumy. 5++/6

+ Aplikacja bardzo przeciętna, długa i uciążliwa na tych oponach. Około 20 minut zajęło mi wysmalcowanie 4 opon. 3/6

+ Efekt końcowy przeszedł moje najskrytsze oczekiwania. Tłuszcz i smalec rozwala system. Endurance się chowa. Na pewno przedobrzyłem z ilością produktu na pierwszej oponie ale na kolejnych dawkowałem oszczędnie małymi kroplami i tłuszcz odbija światło słonecznie bardzo wyraźnie - jak lustro. Może te opony mają problem z wchłanianiem.

Jest to efekt który spodoba się tylko garstce. Na pewno wygląda to mocno kontrowersyjnie na oponach ala balon ale na gumach niskoprofilowych powinno byc zacnie. Polecam przetrzeć MF i blask matowieje. Efekt do wyboru do koloru.

Będę nakładał ten produkt na inne komplety opon i sprawdzimy sobie trwałość, śliskość, tłuszcz, wysychanie-odparowanie, docieranie MF aby zmatowić ten blask.

 

2020-11-07-09-46-18.jpg


2020-11-07-09-46-24.jpg


2020-11-07-09-46-26.jpg


2020-11-07-09-46-34.jpg


2020-11-07-09-46-36.jpg


2020-11-07-09-46-41.jpg


2020-11-07-09-46-52.jpg


2020-11-07-09-46-58.jpg


2020-11-07-09-47-12.jpg


2020-11-07-09-47-18.jpg


2020-11-07-11-14-29.jpg


2020-11-07-11-14-36.jpg


2020-11-07-11-14-41.jpg


2020-11-07-11-14-49.jpg


2020-11-07-11-14-52.jpg


2020-11-07-11-14-58.jpg


2020-11-07-11-15-03.jpg


2020-11-07-11-15-07.jpg

 

Efekt końcowy przypomina mi samopoziomującą żywicę epoksydową - epoxy - stosowaną w woodworking'u (filmiki w spojlerze).

Spoiler

 

 

 

Opona przypomina mi gumę zamkniętą w bursztynowej powłoce. Tłuszcz poziomuje się przy pocieraniu palcem. Możliwe, że przedobrzyłem z ilością produktu na pierwszej oponie ale już na trzech kolejnych starłem się dawkować małymi kroplami i efekt mam podobny wszędzie. Ten gwint to taki lejący obficie kran - trzeba uważać.

Sprawdzę czy ten efekt "epoxy" wystąpi na innych oponach.

Generalnie na dzień dzisiejszy pomimo tej przeciętnej aplikacji jestem zadowolony z zakupu.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, AudiBlask napisał:

@Domel pozostawiony dressing bez dotarcia nie będzie chlapać na auto? Kurzu i syfu mocniej nie łapie? Taki błysk opony to akurat moje klimaty 🤣

Może chlapać, tego się właśnie boję. Dlatego moje opony wiosny nie czynią. Wypowiem się definitywnie po aplikacjach na 3 innych kompletach. Testowanie to proces a nie jednorazowa akcja 🙂

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 23:47, Domel napisał:

Jest to efekt który spodoba się tylko garstce.

To fakt, takiego połysku jeszcze nie widziałem po jakimkolwiek dressingu, więc ktoś musi to lubić.

Ja również przy pierwszej aplikacji dałem za dużo - jego wystarczy dosłownie kilka kropelek na aplikator i można lecieć. Wydajność 10/10.

 

W dniu 7.11.2020 o 23:47, Domel napisał:

Może te opony mają problem z wchłanianiem.

U mnie przy Hankook/Fulda praktycznie takie samo zachowanie jak u Ciebie - baardzo długi czas wchłaniania, więc obstawiam, że TTTM.
Moja rada - warto go dotrzeć MF 😉

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

UPDATE.

Przebieg mały może 50km od aplikacji czyli 13 dni później.

Efekt wizualny dalej jak pierwszego dnia - wielki plus. Pod palcem ślisko ale dressing ciągnie piasek jak lep na muchy - ma sa kra. Plusem jest to, że wilgotną MF można to szybko przetrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE.
Przebieg mały może 50km od aplikacji czyli 13 dni później.
Efekt wizualny dalej jak pierwszego dnia - wielki plus. Pod palcem ślisko ale dressing ciągnie piasek jak lep na muchy - ma sa kra. Plusem jest to, że wilgotną MF można to szybko przetrzeć.

Po przetarci mf efekt wizualny - połysk tez schodzi?

Ps. Chyba wszystkie tłuściochy ciągnąć pył i piasek. Mówię na przykładzie sonaxa i endurance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.