Skocz do zawartości

RR Customs Wosk Hybrid - pierwsze wrażenia.


Rekomendowane odpowiedzi

Łysemu z rrc jak na jutubie pokazywał aplikację w słońcu to się docierało pół filmu i nie dotarło 🙂 Jak to u rrc. Trzymajcie się foteli i lecimy na inną planetę detailngu. Żeby lakieru nie zdjęło, to będzie sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Tomas-sg ja znam dobry sposób . Nie ogladac wcale nic związanego z detailingiem . I od razu żyje sie lepiej 

 

a Szczerze mowiac to widzę filmik jak ktos wstawia to nawet mi sie włączać nie chce. Co innego zdjecia i opis to az miło sie oglada 

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BiałyGTi napisał:

@Tomas-sg ja znam dobry sposób . Nie ogladac wcale nic związanego z detailingiem . I od razu żyje sie lepiej 

Oj bardzo ale to bardzo rzadko oglądam. A już amerykanckie to już wcale. Inna mentalnosc 😉 to mialby być dla mnie wieczorny mem na dobranoc 😁Jest tylko jedna osoba która filmikami potrafi mnie zainspirować do kupna i zazwyczaj z tą osobą sobie rozmawiam i wyciągam własne wnioski z rozmowy a dosyć często są podobne. Jeśli nie ogląda sie tego jako wyroczni to jest nawet spoko 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomas-sg napisał:

Oj bardzo ale to bardzo rzadko oglądam. A już amerykanckie to już wcale. Inna mentalnosc 😉 to mialby być dla mnie wieczorny mem na dobranoc 😁Jest tylko jedna osoba która filmikami potrafi mnie zainspirować do kupna i zazwyczaj z tą osobą sobie rozmawiam i wyciągam własne wnioski z rozmowy a dosyć często są podobne. Jeśli nie ogląda sie tego jako wyroczni to jest nawet spoko 😉

 

SWAGTV? XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomas-sg napisał:

Mi chodzi o naszego Eidos71. 

Dziękuję @Tomas-sg, ale moja amatorszczyzna aż razi w oczy... Ale sezon jesienny się zaczął, trochę materiału czeka na obróbkę, trochę pomysłów i ciekawych (wg mnie) produktów czeka na recenzję... Więc wkrótce znowu pomęczę swoimi wypocinami.

A żeby było ciekawiej - będę dodatkowo wrzucał relacje testowo-zdjęciowe na forum 😉

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eidos71 napisał:

Dziękuję @Tomas-sg, ale moja amatorszczyzna aż razi w oczy... Ale sezon jesienny się zaczął, trochę materiału czeka na obróbkę, trochę pomysłów i ciekawych (wg mnie) produktów czeka na recenzję... Więc wkrótce znowu pomęczę swoimi wypocinami.

A żeby było ciekawiej - będę dodatkowo wrzucał relacje testowo-zdjęciowe na forum 😉

Ja z kolei myślałem nad kanałem ale z tymi najpopularniejszymi produktami. Często szukam filmów o produktach ADBL, tenzi czy SG i jeśli rygryss (patrz ADBL Snowball) nic nie zrobił to nie ma albo jest nagrane kalkulatorem 30 sekund. Materiały reaczej dla początkujących. Mam dostęp do sprzętu fotograficznego i studyjnego (oświetlenie, blat bezcieniowy, screeny, mikrofony), ogarnął bym jakieś lepsze go pro na myjkę/czoło i jakościowo wymiótł bym YT bo jakość leży wśród polskiego YT detalingowego. Także szczerze to najlepiej jakościowo filmy robi SWAG, Nowicki zatrzymał się na pewnym poziomie a reszt ta moim zdaniem spore braki . Jeszcze cyrkowycy od łysego jako-tako od strony technicznej ogarniają. Problem jest tylko jeden... gówno się znam na detailingu xD

  • Okay 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vlodek2532 napisał:

Ja z kolei myślałem nad kanałem 

Jeśli myślisz pod kątem zarobkowym, że będziesz super hiper jutuberem to odpuść. To nie jest takie łatwe jakby się wydawało. Natomiast jak chcesz to robić dla siebie i dla forumowiczów to jak najbardziej za 🙂  Pamiętaj tylko, że taka fajna recenzja / test to masa czasu na rozstawienie sprzętu, przetestowanie  (nie jednokrotne użycie  tylko przelanie minimum jednej butli), złożenie tego do kupy, obróbka, wnioski itp. Tak więc to nie takie hop siup jakby się wydawało 🙂 

Mimo wszystko trzymam kciuki i powodzonka 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O youtubie i jak to działa wiem sporo. Zarobkowo się w Polsce chyba nie da tego robić a na pewno nie jako jedyne źródło dochodu. Raczej się w to nie będę bawił z powodu braku czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem amatorem, wiec proszę nie czepiać się, jeśli coś zrobiłem nie tak 😉
Dostałem 20 letnie firmowe auto, które było bite i rysowane z każdej strony, a pół swojego życia spędziło na budowach. Dlatego jest moim poligonem doświadczalnym i mogę sobie na nim testować chemie i szkolić się. Auto do woskowania przygotowałem tak:
1. Pre-wash SG Citrus TFR
2. Mycie RRC Active
3. ADBL Vampire na lakier
4. Tar&Glue
5. Glinkowanie
6. Mycie RRC Active
7. 3 etapowa korekta na pastach Manzerna 300/400/2500/3500 padami NAT : biały, zółty i czarny.
8. Wipe-out
9. Alkohol 40% 

Na tak przygotowany lakier położyłem RRC Hybrid wax. Miało być 50/50, ale niestety FK 1000p którego miałem końcówkę mi się zsechł :(((  Pracowałem w ogrzewanym garażu. Przy stałej temperaturze. Auto stało całą noc przed wyjazdem.


Moje odczucia amatora o tym wosku:
Z opisu spodziewałem się miękkiego "budyniowego" wosku jak Prostaff CC Wax gold, tymczasem w słoiczku jest twardy - naprawdę twardy wosk, który ledwie się zagłebia przy nacisku. W instrukcji jest napisane, aby w celu ułatwienia pracy zwilżyć aplikator wodą - i to według mnie trzeba zrobić KONIECZNIE, bo inaczej dociera się tępo, że aplikator staje. Na poczatku złapanie balansu miedzy wilgocią aplikatora, a dobrym poślizgiem jest trudne. Za duża ilosć wody, powoduje, że całość się maże, gdy zaczyna schnąć robi się męczace. Natomiast po aplikacji i dotarcie nawet po godzinie jest łatwe - nie trzeba długo polerować. Chciałem zużyć ten wosk najlepiej na raz, wiec kładłem grubo i nawet jeśli gdzieś została grudka - 3 ruchy i znikała. Wydajność ma dobrą. Naprawdę małą ilością można wypucować całe auto. Ppraca z nim wydaje mi się średnio przyjemna. Tragedii nie ma, ale przyjemnością bym tego nie nazwał. Zapach bardzo delikatny, nie nachalny. Żonie się podobał i kojarzył z wiśniami - mi ciężko określić.
Wosk słabo maskuje rysy - tylko te najmniejsze, delikatnie. Powiedziałbym, że maskowanie na poziomie jakiegoś QDeka.
Prawie w ogole nie przyciemnia, wyglada bardziej jak pod jasne lakiery. Efekt końcowy to nie robi efektu "wow". Look jest taki bardziej techniczny więcej zależy od przygotowania lakieru.
Tak prezentuje się auto - zdjęcia niestety robione telefonem wiec po prsostu wygląda ładnie: https://imgur.com/a/Y4g0peZ

Hydro wyszło mi trochę lepsze niż u Dziadzi. Kropelki sa niezłe, choć nie jakieś wybitne. Na górną połowę drzwi po lewej nałożyłem ADBL Synthetic wax spray. Przyciemnił zdecydowanie lakier. Wydaje mi się, że dodał glossu. Hydro po stronie ADBL minimalnie lepsze - troche lepiej jakby zrzucał wodę, ale nie traktujcie tego jak porównanie 50/50.

Mam nadzieję, że wosk wytrzyma mi zimę. Data nałożenia 28.10.2020r.  Przebieg 233470km


 

 

2.jpg

DSC_2024.JPG

DSC_2025.JPG

DSC_2026.JPG

DSC_2027.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, white_pl napisał:

3 etapowa korekta na pastach Manzerna 300/400/2500/3500 padami NAT : biały, zółty i czarny.

 

2 godziny temu, white_pl napisał:

Wosk słabo maskuje rysy - tylko te najmniejsze, delikatnie. Powiedziałbym, że maskowanie na poziomie jakiegoś QDeka.

po 3 etapach miałes jeszcze jakies rysy? 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 29.10.2020 o 17:42, Streat napisał:

 

po 3 etapach miałes jeszcze jakies rysy? 🤔 

tak. Auto jest po wypadku i kilku stłuczkach. Było naprawiane bardzo tanim kosztem i widać rysy od papieru ściernego na podkłądzie / szpachli ? ciężko powiecieć. Ma też głebokie rysy, bo ostatnie lata służyło na budowie za auto do transportu budowlańców - nie miało lekkiego zycia. Niektóre rysy sięgają podkładu.

 

W dniu 30.10.2020 o 01:08, yas napisał:

cos tu nie gra!!! 3 etapowa korekta 4oma pastami, i jeszcze rysy byly!! a ten alko 40% po wipe out, to piles , czy cos jeszcze nim robiles, i jaki to alko zubrowka biala czy smirnoff czarny!?

alkohol skażony/denatrurat. Działa jak IPA. Mam po prostu dostęp do takiego więc używam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualnie auto i hydro wyglada tak. Jest to roztopiony śnieg. Auto było raz myte Tenzi neutral foam + RRC active shampoo i raz spłukane tylko SG TFRDSC_2206.JPG.f8180ef604c653243b83918e16c9fe89.JPGDSC_2207.JPG.a1535e9a2988c00274e4973974127253.JPGDSC_2208.JPG.8433d87f5be3c73e2a4ff67babe2f623.JPGDSC_2209.JPG.789267c0d0ada78a3581b22af830c257.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, white_pl napisał:

tak. Auto jest po wypadku i kilku stłuczkach. Było naprawiane bardzo tanim kosztem i widać rysy od papieru ściernego na podkłądzie / szpachli ? ciężko powiecieć. Ma też głebokie rysy, bo ostatnie lata służyło na budowie za auto do transportu budowlańców - nie miało lekkiego zycia. Niektóre rysy sięgają podkładu.

 

no to takich rys to nic Ci nie zamaskuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.