Skocz do zawartości

Mycie nadkoli


wolf25ss

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie chciał bym się dowiedzieć  jak dobrze wyczyścić  nadkola i ranty nadkoli dodam że nie mam myjki ciśnieniowej  mieszkam w bloku jedynie pozostaje mi piaskownica ręczna  do spłukania chyba że są elektryczne do kwoty 300 zł ? 😄  i pojechać gdzieś w ciche miejsce i to do porządku wyczyścić  bo na myjni stracę kasę a dalej będzie to brudne i dużo syfu  pytanie jest moje następujące  jak to ogarnąć  w miarę moich możliwości  i jaką chemie i sprzęt użyć do tego nie nadwyrężając  budżetu z góry dzięki za odpowiedz.

IMG_20200618_151528.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ odkręcenie nadkoli. Pod nimi na wysokości progów oraz w rantach często zbiera się syf który trzyma wilgoć i powoduje korozję.

Nadkola do bagażnika i na bezdotyk, opryskaj jakimś mocnym apc i spłucz. Przy okazji wnęki ogarnij za resztę kredytów 🙂 

Jak już będziesz miał na wierzchu to oprócz czyszczenia możesz sie pokusić o jakąś impregnację/konserwację.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie szło by to ogarnąć  w ustronnym miejscu  i  piaskownicą ręczną  ?? jak ja wyjadę z tej myjni to zaraz znowu będą brudne  dokładnie jakie to mają być kosmetyki u mnie nie ma za wiele sklepów  z takimi rzeczami a większość co mają  w sklepach to k2  i jak te ranty myć przy tych plastikach i czym to dokładnie zakonserwować?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie szło by to ogarnąć  w ustronnym miejscu  i  piaskownicą ręczną  ?? jak ja wyjadę z tej myjni to zaraz znowu będą brudne  dokładnie jakie to mają być kosmetyki u mnie nie ma za wiele sklepów  z takimi rzeczami a większość co mają  w sklepach to k2  i jak te ranty myć przy tych plastikach i czym to dokładnie zakonserwować?. 
Mam takie pytanie czysto techniczne: czy pokusiłeś się o użycie wyszukiwarki na forum? Przecież tu jest mnóstwo relacji gdzie pokazano czym i jak myć nadkola i czym i jak rozpuszczać nalot ze smoły/asfaltu. Wysil się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf25ss Podjedź na bezdotyk Wieczorkiem z żaba podnosisz lekko jedno koło aby poszło w dół przy podnoszeniu . Wtedy masz piękny dostęp do nadkola. Kup jakieś Szczotki mothers , Vikan itp. najpierw pre Wash z jakiegoś TFR . Spłukujesz potem kolejne pianowanie i szczotki w ruch. Jak podeschnie to jakiś Tar and Glue 😁. Bo tam zawsze stado smoły. Potem spłukujesz  i jakiś dobry dressing do plastików i gotowe 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/22/2020 at 6:18 PM, wolf25ss said:

A  coś z średniej półki auto nie jest nowe nie chcę na kosmetyki wywalać nie wiadomo ile 😛

Budżetowo to K2, albo popytaj w jakimś dużym sklepie motoryzacyjnym o jakiś wosk/preparat do zabezpieczenia nadkoli, elementów zawieszenia i profili zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 18.06.2020 o 23:30, wolf25ss napisał:

ak jak w temacie chciał bym się dowiedzieć  jak dobrze wyczyścić  nadkola i ranty nadkoli dodam że nie mam myjki ciśnieniowej

Zakrzywiony duży pędzel 60mm

obraz.png.1e44d516fe001813f56d40278c1b9637.png

I dużo APC albo wheel cleanera albo piany etc etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.