Jump to content

Mycie nadkoli

wolf25ss

Recommended Posts

Tak jak w temacie chciał bym się dowiedzieć  jak dobrze wyczyścić  nadkola i ranty nadkoli dodam że nie mam myjki ciśnieniowej  mieszkam w bloku jedynie pozostaje mi piaskownica ręczna  do spłukania chyba że są elektryczne do kwoty 300 zł ? 😄  i pojechać gdzieś w ciche miejsce i to do porządku wyczyścić  bo na myjni stracę kasę a dalej będzie to brudne i dużo syfu  pytanie jest moje następujące  jak to ogarnąć  w miarę moich możliwości  i jaką chemie i sprzęt użyć do tego nie nadwyrężając  budżetu z góry dzięki za odpowiedz.

IMG_20200618_151528.jpg

• Haha 1

Rozważ odkręcenie nadkoli. Pod nimi na wysokości progów oraz w rantach często zbiera się syf który trzyma wilgoć i powoduje korozję.

Nadkola do bagażnika i na bezdotyk, opryskaj jakimś mocnym apc i spłucz. Przy okazji wnęki ogarnij za resztę kredytów 🙂 

Jak już będziesz miał na wierzchu to oprócz czyszczenia możesz sie pokusić o jakąś impregnację/konserwację.

A nie szło by to ogarnąć  w ustronnym miejscu  i  piaskownicą ręczną  ?? jak ja wyjadę z tej myjni to zaraz znowu będą brudne  dokładnie jakie to mają być kosmetyki u mnie nie ma za wiele sklepów  z takimi rzeczami a większość co mają  w sklepach to k2  i jak te ranty myć przy tych plastikach i czym to dokładnie zakonserwować?. 

A nie szło by to ogarnąć  w ustronnym miejscu  i  piaskownicą ręczną  ?? jak ja wyjadę z tej myjni to zaraz znowu będą brudne  dokładnie jakie to mają być kosmetyki u mnie nie ma za wiele sklepów  z takimi rzeczami a większość co mają  w sklepach to k2  i jak te ranty myć przy tych plastikach i czym to dokładnie zakonserwować?. 
Mam takie pytanie czysto techniczne: czy pokusiłeś się o użycie wyszukiwarki na forum? Przecież tu jest mnóstwo relacji gdzie pokazano czym i jak myć nadkola i czym i jak rozpuszczać nalot ze smoły/asfaltu. Wysil się.

@wolf25ss Podjedź na bezdotyk Wieczorkiem z żaba podnosisz lekko jedno koło aby poszło w dół przy podnoszeniu . Wtedy masz piękny dostęp do nadkola. Kup jakieś Szczotki mothers , Vikan itp. najpierw pre Wash z jakiegoś TFR . Spłukujesz potem kolejne pianowanie i szczotki w ruch. Jak podeschnie to jakiś Tar and Glue 😁. Bo tam zawsze stado smoły. Potem spłukujesz  i jakiś dobry dressing do plastików i gotowe 😁

On 6/22/2020 at 6:18 PM, wolf25ss said:

A  coś z średniej półki auto nie jest nowe nie chcę na kosmetyki wywalać nie wiadomo ile 😛

Budżetowo to K2, albo popytaj w jakimś dużym sklepie motoryzacyjnym o jakiś wosk/preparat do zabezpieczenia nadkoli, elementów zawieszenia i profili zamkniętych.

• Moderator
W dniu 18.06.2020 o 23:30, wolf25ss napisał:

ak jak w temacie chciał bym się dowiedzieć  jak dobrze wyczyścić  nadkola i ranty nadkoli dodam że nie mam myjki ciśnieniowej

Zakrzywiony duży pędzel 60mm

obraz.png.1e44d516fe001813f56d40278c1b9637.png

I dużo APC albo wheel cleanera albo piany etc etc

• 8 months later...