Skocz do zawartości

Dziwne ślady pomocy !


wolf25ss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem, tu nowy jestem świeżym kierowcą i nie znam się za bardzo jak dbać o lakiery itd, ale od przedwczoraj zauważyłem na swoim samochodzie jakieś dziwne odbarwienia i ślady zmatowiałe wybarwione wytarte nie wiem jak to nazwać. Gdy, dotykam palcem nic nie czuć żadnych kraterów czy wypukleń po prostu gładka powierzchnia ani nie czuć, żeby coś, są jakieś domowe sposoby, żeby to zeszło zniwelować itd., bardzo bym prosił o pomoc.

Dodam, tylko że przedni zderzak był parę miesięcy temu spawany i malowany, ten ślad musiał się zrobić nie dawno.

IMG_20200613_154729.jpg

IMG_20200612_195612.jpg

IMG_20200615_145318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa ostatnie zdjęcia spokojnie sobie spolerujesz, spróbuj nawet ręcznie, powinno zniknąć. Wygląda jak pozostałości jakichś miękkich materiałów sztucznych.

To pierwsze natomiast wygląda jak ubytek lakieru, ale ciężko być pewnym ze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo zderzak był nie dawno malowany i spawany i tego nie miałem, a jak przejadę palcem to powierzchnia, jest gładka to, wygląda, jak by kamień uderzył, ale poweszchnia gładziutka. Nie znam się za bardzo na tym, jak to i czym mogę, te przetarcia spolerować nie mam maszynki no i nie znam,się trochę na tym, jak byś mi powiedział co mam kupić i jak to zrobić byłbym, wdzięczny. Dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo zderzak był nie dawno malowany i spawany i tego nie miałem, a jak przejadę palcem to powierzchnia, jest gładka to, wygląda, jak by kamień uderzył, ale poweszchnia gładziutka. Nie znam się za bardzo na tym, jak to i czym mogę, te przetarcia spolerować nie mam maszynki no i nie znam,się trochę na tym, jak byś mi powiedział co mam kupić i jak to zrobić byłbym, wdzięczny. Dzięki z góry za pomoc
Kup pada do polerowania lakieru samochodowego i jakąś pastę polerską (średnią). Powinno pomóc na dwa ostatnie przypadki.

Możesz wrzucić lepsze zdjęcie nr1?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie to nie KLAR , a BAZA pod klarem "siadła" - diagnoza tylko ze zdjęc. Widziałem już coś takiego po lakierniku 🙂 (jeśli moja diagnoza jest słuszna, to nic nie zrobisz domowymi sposobami - ponowne malowanie czeka)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, david2888 napisał:

A według mnie to nie KLAR , a BAZA pod klarem "siadła" - diagnoza tylko ze zdjęc. Widziałem już coś takiego po lakierniku 🙂 (jeśli moja diagnoza jest słuszna, to nic nie zrobisz domowymi sposobami - ponowne malowanie czeka)

Przychylam się do tej diagnozy.

Wg mnie wady lakiernicze.

Nic nie poradzisz domowymi sposobami niestety. Albo zaakceptowac taki stan rzeczy albo lakierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zostałem zaproszony do wydania opini i jak na moje sa 3 możliwości 

1 pomalowali były syfy badz zacieki i albo tarka przejechał za mocno i potem podczas polerowania zjechał lakier do takiego stopnia ze dokopał sie do bazy (koloru) ale jak pisales ze wczesniej tego nie bylo to obstawiam 2 kolejne opcje 

2 siadł lakier i tak sie sie nie raz dzieje czasem po miesiącu a czasem dłużej 

3 jesli malowany został lakierami wodnymi to widziałem pare takich przypadków ze cos sie po czasie dzieje z baza i tak jak by sie rozwarstwiała i zmienia kolor i to wlasnie zawsze gdzies na przetloczeniach i kantach 

 

ciezko stwierdzić po zdjęciach

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf25ss przede wszystkim to troszkę spokojniej 🙂 Stało się, auto Ci nie wybuchnie, wiemy że się nie znasz i postaramy się w jakiś rozsądny sposób pomóc 😉 Wyluzuj ! 😄 

Pady polerskie ręczne, znajdziesz ich trochę w sklepach detalingowych u naszych partnerów. Wrzuć sobie pastę na jakiś średni, bądź twardy pad. Pasta? wziąłbym również jakieś średnio tnące pasty. Ich również masz od cholery. Sonax 04-06 jest bardzo fajny!


Jak ja bym to rozegrał? Szczerze? Dlaczego Ty masz coś z tym robić? To Ty spieprzyłeś robotę, czy lakiernik?

Jedź do niego, niech poprawi to za co miał zapłacone. Trochę więcej odwagi ! Gdybym ja zapłacił 1000zł za auto i zobaczył takie kwiatki to już następnego dnia bylbym u lakiernika. Płacisz, wymagasz i tu nic nie podlega dyskusji. Weź sobie kolegę bardziej doświadczonego, albo zapłać komuś ze studia detailerskiego w okolicy, żeby mógł to zaargumentować tak jak zrobił to @BiałyGTi bo ci lakiernicy cwaniacy to mają taki zasób słów, że Cie zagada, przegada i wyjedziesz bez efektu. 

Mnie tak auto malował łeb 4 razy. Na końcu zrobił to w miarę dobrze, po czym okazało się, że był to inny odcień a auto miało już po 850um w miejscach malowanych. Poprosiłem o zwrot gotówki, nie chciał się zgodzić, był dym aż w końcu po przepychance słownej ogarnął to tak jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@wolf25ss maska byla polerowana badz cale auto ?? Moze nawet nie wiesz ale malarz (lakiernik) co obskoczyłem cale auto i krótko mowiac przepolerowal az za bardzo. A ze zderzakiem jedz do lakiernika sam nic nie zdziałasz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś ty jak ja je kupowałem to nic  nie było robione a poprzedni właściciel to starszy pan po wypadku tak że na pewno nie było mu w głowie takie rzeczy 

Już chyba lepszych zdjęć nie będę miała xd lakiernik powie pewnie że do malowania do niego do zysk wiadomo  ale jak idzie to chciał bym to samemu zrobić 

IMG_20200618_122418.jpg

IMG_20200618_122428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak że faktycznie lipnie pomalowana ale nie robił tego ten lakiernik co robił mi te zderzaki u lakiernika byłem sam powiedział że to poprawi tył i przód bo z tyłu  są zacieki i nadlane po 2 schodzi farba też lipnie pomalowane powiedział że to poprawi  ale mam już po tym do niego nie przychodzić lakiernik jest znajomym od szwagra i to on mi go polecił on to głownie robi to w domu tak sobie dorabia z zawodu pracuje w skodzie czy w oplu jako lakiernik po prostu nie dbale to zrobił  teraz nie wiem jak ja mu jutro nie dam tego auta do poprawy czy nie zrobi mi po złości  i za kilka miesięcy nie wyjdzie coś gorszego niż teraz mam takie wahania z drugiej strony wywalczyłem a innego punktu widzenia może robić pod górkę i coś popsuć co mi doradzacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@wolf25ss dlaczego miałby Ci to zrobić złości? Sam wie że zepsuł robotę i się do tego przyznał więc musi naprawić a po za tym nie da się tak zrobić lakier żeby on po czasie Ci odpadł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wygląda na to , że "bierze to na klatę", więc wstaw mu auto na poprawki, bo raczej skoro raz przyznał się do spartaczenia to i jemu nie na rękę żebyś przyjeżdżał za parę dni na kolejną reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.