Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw kosmetyków


Skav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Składam mój pierwszy zestaw i chciałbym zapytac co o nim sądzicie i może w czymś doradzicie a wiec oto on:

APC: ADBL APC

Cleaner: Shiny Garage Pure Paint

Deironizer: ADBL vampire

Dressing: Poorboy's Natural Look

Glinka: Tutaj zastanawiam sie miedzy tradycyjna (narazie nie mam zadnej na oku) a clay spongem

Szampon: ADBL Snowball

Wosk: Soft 99 fusso

Czegoś brakuje, coś byście zmienieli?

Zależy mi zebym mógł szamponem mogł myć juz wywoskowane auto bez wiekszej szkody dla niego (mam dostęp do myjki cisnieniowej wiec możliwość mycia z niej tez byłaby na +) - o aktywnej pianie myślałem, ale ostatecznie chyba odpuszcze temat.

Co do clay sponga to mam dylemat czy da sobie rade z autem które glniki nie widziało chyba przez całe swoje życie - no i do tego widze że opinie na jej temat sa róznie, niektorym bardzo podpasowala, innym nie, odpuścic temat i iść w glinke czy nie ma sie o co martwic? 

Rozumiem że deironizer bedzie można bez wiekszego problemu użyc na lakierze? Chce wkońcu te auto troche ożywić żeby cieszyło oko i planuje zrobic gruntowne mycie (z tego co wiem to mycia detailingowego auto nie miało nigdy)

No i sprawa wosku na koniec. Słyszałem róznie opinie na temat fusso nowego a starego. Podobno nowy jest średnio udany i trzyma sie gorzej od starszego a do tego jest droższy o 50% - wiec brać nowa formułe, stara a może cos innego? Najbardziej mi zalezy na tym żeby wosk leżał w miare dlugo.

Chciałbym zaznaczyć jeszcze że to bedzie moja pierwsza zabawa z detailingiem (glinkowanie, woskowanie etc.) wiec każda rada byłaby przydatna.

A no i jeszcze małe pytanko na koniec - mam małe zawirowanie w głowie po zgłebieniu tematu i wiem jeszcze mniej niz wczesniej - jest sens sie jakoś bardziej spuszczać nad mikrofibrami etc. czy raczej dla "weekendowego" detailingu wystarcza zwykłe z marketów? Jest tyle tego na rynku ze można oglupieć

Z zestawem chciałbym sie zamknac w okolicach 200zł (nie licze narazie ceny wosku, jest możliwość ze uda mi sie dorwac po znajomości). Obecnie to jest to jakoś w okolicy 210zł - zestaw bedzie głownie używany na accordzie 7 jeżeli ma to wieksze znaczenie. Z góry dziekuje za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. Zwieksz budzet !!

po 2. jak chcesz cos dobrego i porzadnego , na dłuzszy czas, patrz pkt 1 !

jak chcesz porzadnie ogarnac auto dookola: karoserie, szyby, opony , felgi , wnetrze, plastiki (wewn i zewn) ,tapicerke, podsufitke, reflektory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, yas said:

po 1. Zwieksz budzet !!

po 2. jak chcesz cos dobrego i porzadnego , na dłuzszy czas, patrz pkt 1 !

jak chcesz porzadnie ogarnac auto dookola: karoserie, szyby, opony , felgi , wnetrze, plastiki (wewn i zewn) ,tapicerke, podsufitke, reflektory

Wszystko na spokonie, Narazie chce ogarnac głownie wnetrze (i to tylko plastiki, bo tapicerka jest dla mnie w spoko stanie) i karoserie. Reflektory maja sie dobrze, wiec nie ma sensu ich robic, o szybach myślałem (typu dac jakas nw etc.) ale nie jest to na ten moment dla mnie najwazniejsza sprawa. Opony bede niedlugo wymieniał na nowe to wtedy moze pomysle (chociaz nie podobaja mi sie świecace opony), wole ta kase dac na lepsza gume niż na jej wyglad - no tutaj sa rzeczy ważne i ważniejsze. Wszystko w swoim czasie i na spokojnie - nie chce wywalic na raz poł kafla lub wiecej na weekendowa zabawe od czasu do czasu (juz te 300zł liczac z woskiem to troche jest) - chce mieć na poczatku jakies podstawowe produkty zeby sie z tym oswoic i pobawic, jak mi sie to spodoba to pewnie bede sukcesywnie dokupował reszte produktów.

edit:

Nawet byłbym w stanie podnieść prog do 250-300zł (nie liczac wosku) ale raczej blizej mi cen rzedu 200-250 niz 250-300 (z przyzwyczajnia daje zawsze troche nizsza poprzeczke, bo jak zwykle szukam czegos do np 150zł to i tak mam propozycje zwykle w okolicach 200 - urok fb grupek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(juz te 300zł liczac z woskiem to troche jest)

 sorry kolego, niech Ci ktos inny pomoze, mi  brak pomyslow 😉 3m sie , czesc

 TU ludzie po 150 -200 pln na dobry normalny wosk wydaja, a gdzie reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav to wnętrze czy lakier chcesz ogarniać? pytasz o kosmetyki to zewnątrz.

Kup sobie apc greenstar (20zł) będzie na prewash odszczurzenie, do plasików itd.

Dressing do wnętrza na budżecie - próbka carpro perl - 50ml da 250-300ml dotowego dressingu do wnętrza i jest to produkt topowy. 13zł + woda demineralizowana + butelka 😉

Szampon good stuff pure poniżej 20zł z rękawicą.

Akcesoria hm ręcznik a raczej dwa do ususzania, fibry, które nadają się do lakieru to waxpro no limit - 7-8zł. Wiadra market.

Jeśli zamierzasz glinkować miękkiego japońca, to brałbym cleaner ścierny, który pomoże posprzątać bałagan i wcześniej zrobił dobrą długą dekonaminację. Próbka dodo lime prime 32zł. Skoro lakier ma długą historię to zastanawiałbym się nawet nad ręczną polerką.

Wosk, idąc pod prąd. Bilthamber. Jak nie zamierzasz polerować to auto balm, 30-40zł. Jak lakier będzie przygotowany to Finis. Finis siedzi u mnie na masce obok starego fusso i trzymają się równo. Dla looku dodatkowo Turtlewax ICE (28zł) i będziesz sobie podbijał po jakimś czasie.

150zł bez akcesoriów, deirona i tara. 50zł dwa flufiki, 23zł trzy ścierki do lakieru, aplikatory w tym gąbka do cleanera 50zł, wiadra 5zł,

Nie masz tu w zasadzie prewasha. Możesz się wspomóc mieszanką szamponu i 2% apc ze zwykłego wydajnego opryskiwacza + długie staranne płukanie.

Najwązniejsze, światło, cierpliwość, staranność. Bez tego najlepszą chemią nie będziesz miał rezultatu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator dzieki za rady, w sumie nie wpadłem na pomysł zeby próbki pokupiwac. Doczytam co i jak i zaaktuakizuje liczbe zakupow w wolnym czasie.

@JJZS.KAM  Forum troche przeglądałem, no ale wiadomo ze nie wszystko - dzięki za schemat, nie natknalem sie na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz zrezygnować z aktywnej piany?

Im lepsze przygotowanie auta do mycia, tym mniej potencjalnych szkód na lakierze. A widziałem w innym temacie, że jesteś posiadaczem Hondy, więc... tym bardziej powinineś mieć to na uwadze

Perl działa drażniąco na układ oddechowy, więc ja osobiście po skończeniu butelki planuję rozejrzeć się za czymś innym (tylko w środku, na zewnątrz jest kozacki, jeśli trzymać się zaleceń producenta), chociaż do wnętrza i tak idzie w rozcieńczeniu 1:5... musisz sam zdecydować.

Deiron na nadwozie jak najbardziej. Vampire Liquid, Light, zwykły... do wyboru, do koloru. Light jest o tyle fajny, że można go od biedy dać na mokry lakier z tego co Paweł Nowicki mówił.

Glinka tradycyjna więcej pozbiera, ale ręcznik pewnie będzie delikatniejszy, chociaż po dobrej dekontaminacji glinką nie ma zbyt dużo do zepsucia. Jednak na miękkim lakierze musisz uważać - przemyśl. Pracowałem żółta VP i była spoko.

Fusso drogie, ale bardzo dobre. Był to mój pierwszy wosk w życiu i nie miałem żadnych problemów z aplikacją. Tanio a też dobrze - FK Hi Temp, Bilthamber DSW. Fuss po trzech miesiącach jeszcze się trzyma na obu wózkach, chociaż już słabnie. Uwaga - stara wersja strasznie śmierdzi.

APC weź Kocha, będziesz zadowolony.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, MMCzysci said:

Dlaczego chcesz zrezygnować z aktywnej piany?
Im lepsze przygotowanie auta do mycia, tym mniej potencjalnych szkód na lakierze. A widziałem w innym temacie, że jesteś posiadaczem Hondy, więc... tym bardziej powinineś mieć to na uwadze emoji6.png

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Zrezygnowac chcialem głownie dlatego, ze w miare blisko swojego domu mam ciekawa myjnie bezdotykowa gdzie jest opcja aktywnej piany i uznałem ze chyba wystarczy jak tam auto przemyje (sporo osob sobie ja chwali wiec chyba coś musi byc na rzeczy). Oczywiście moge sie mylic bo srednio mam pojecie jak duża jest róznica miedzy taka aktywna piana na myjniach a ta powiedzmy "domowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie to o sensownym prewashu nie ma mowy stąd propozycja, żeby zrobić opryskiem, tym co będzie. Docelowo koniecznie i coś bezpiecznego dla wosku ale to kolejna kasa, której kolega wydawać nie chce. Pianownicy brak? Dobra neutralna najtaniej tenzi neutral magic >20zł. Przed woskiem greenstar na prewash to dobry wybór.

Pianę z myjki sobie daruj - to jest tak randomowa chemia. Przed woskiem możesz ale na wosk szkoda twojej roboty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, troche zaaktualizowalem liste zakupów i wyglada ona narazie tak:

APC - Koch Green star

Deironizer - ADBL Vampire Liquid

Mikrofibra - WaxPro Nolimit (tutaj rozumiem ze 3 sztuki czyli bedzie ~25zl), btw - kolory tych recznikow jakoś sie rożnia fizycznie? czy to raczej tylko efekt wizualny?

Cleaner - Dodo Juice Lime Prime

Aktywna piana - Tenzi Natural Magik

Szampon - Good Stuff Pure

Wosk- Blit-Hamber Balm

Wiader to jak juz pisaliscie - bede szukal w marketach

Co do recznikow, celować w takie cos:

https://mrcleaner.pl/osuszanie-auta/monster-shine-fluffy-dryer-recznik-do-osuszania-lakieru-po-myciu-auta-90x60cm-bestseller?from=listing

czy moze szukać czegos innego?

A co do dressinga, ma ktoś jakies porwoanie tego carpro do NL'a? NL przemiawia za mna głownie dlatego ze widziałem go na zywo w akcji no i nie powiem, miałem nie małe wow na twarzy - na forum widze że jest głownie stosowany na opony, A one u mnie to narazie prawa drugo rzedna.

Co do sprawy myjki to planowalem ja tylko dac przed woskiem - na niego raczej nie, ale skoro polecacie i tak wlasna piane kupic to tak zrobie, tym bardziej ze mam dostep do myjki.

Co do sprawy wosku - narazie wziałem balma bo nie mam sprzetu do korekty mechanicznej (czaje sie na DA z juli - tylko no, czekam na promocje), tylko jak tam wyglada ta wytrzymałość? Nawet moge troche tutaj budżet przekroczyc bo wosk raczej jakos szybko sie nie konczy, a nie wiem czy nie bedzie też aplikowany na inne auta w rodzinie (a tutaj raczej zalezalo by mi żeby to sie troche trzymało, bo dla mnie wziać moje auto i przy nim posiedziec to nie problem, ale z domownikami ciezej byłoby sie zgrac w czasie i interwały były by pewnie dluższe)

Z zakupem narazie mi sie nie spieszy wiec jeszcze w razie czego moge torche liste pozmieniac. Zakup planuje jakos pod koniec marca (moze uda sie na motorshow'ie cos taniej wyrwac 😄 ) no ale wole już miec jakies rozeznanie zeby sobie posprawdzac jak to wypada cenowo w roznych sklepach 

Edit

W sumie zapomnialem o glince, tylko juz sam nie wiem czy jej uzywac czy nie - niekotrzy ze bez pozniej polerki to nie ma sensu i sobie dac spokoj, inni ze uzyc cleanera sciernego... no juz nie wiem co myslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zaproponowanym przez Ciebie budżecie najlepiej zrobisz kupując gotowy zestaw (np. GoodStuff na dobry start- coś koło 220zł) a za resztę rękawicę do mycia, jakiś pędzelek i parę szmat. W zestawie masz 2 wiadra z gritt-guardem oraz buteleczki 250ml podstawowych kosmetyków. Do czasu aż kosmetyki się skończą może uda się dozbierać na coś fajniejszego, jakiś wosk itd :).

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav co prawda przeczytałem trochę pobieżnie, ale nie widzę nic do smoły. Weź PrickBorta 🙂 Co do wosku do ten BH ładnie kryje ale jest problematyczny, mało kto go używa z forum. To co się każdemu poleca to klasyczny tester za 25zł FK 1000p. Do dziś bardzo lubię ten wosk za łatwość aplikacji, efekt i trwałość. 

Pianę warto wziać, zwłaszcza coś mocniejszego typu CleanTech Citrus Foam. Dużo lepiej oczyszcza niż neutrale a nie rusza wosku (o ile nie rozcierasz jej traktując jako szampon). 

Perl jest na tyle fajny, że zabezpieczysz nim wszystko. Od opon, przez plastiki na zewnątrz i plastiki w środku (z odpowienim rozcieńczeniem). Po czyszczeniu APC plastiki już wyglądają fajnie, czysto więc skup się bardziej na lakierze, a butlę NL dokup później (zwłaszcza że 473 ml to >50zł)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek bezpieczniejsze będzie Vasco. Prick komuś zjadł klar, komuś innemu uszkodził plastiki... Kupiłem Tixatrop i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, psemo napisał:

😲

Używam od ponad 5 lat albo dłużej i nigdy nic takiego nie miało miejsca

@MMCzysci ja to samo. Lałem na bogato na nie jedno auto i nigdy nic z plastikami i uszczelkami się nie działo. Mało tego, zwykle robię kanapkę z deironem. Tym bardziej nic złego się nie działo. Na 100% komuś przyschło, jak to z każdą chemią trzeba kontrolować co się dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 19:43, MMCzysci napisał:

Perl działa drażniąco na układ oddechowy, więc ja osobiście po skończeniu butelki planuję rozejrzeć się za czymś innym.

Że co? Przecież on jest praktycznie bezwonny 🧐 To jeden z najbardziej przyjaznych dressingów w użyciu 😉 Z podobnych dressingów mogę polecić Duraglossa #253, albo Finish Kare #350 jeżeli ma być podobnie niedrażniący i "bezwonny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ktm950 napisał:

Że co? Przecież on jest praktycznie bezwonny 🧐 To jeden z najbardziej przyjaznych dressingów w użyciu 😉 Z podobnych dressingów mogę polecić Duraglossa #253, albo Finish Kare #350 jeżeli ma być podobnie niedrażniący i "bezwonny".

Koledze chodzi zapewno o piktogramy, które są na Perlu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.