Skocz do zawartości

Podłoga modułowa do garażu


Lorion

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Obecnie w garażu mam jedynie zwykła posadzkę, ale zainteresował mnie temat podłogi modułowej, czyli takiego prostego zrobienia ładnej podłogi, układając jedynie kostki, coś jak na tym filmiku. 

To jest taki garaż, w którym nie myje auta, ale wszystko inne w nim robię, więc myślę, że to by zdało fajnie egzamin. Tylko pytanie czy ktoś miał do czynienia z czymś takim? Jakieś konkretne firmy w dobrym stosunku cena/jakość może polecić? To jest link do tego Fortelock https://www.julomax.pl/plytki-PCV-przemyslowe-podlogowe-Fortelock/1/default/3, znacie może coś lepszego, a jednocześnie tańszego albo czy mieliście do czynienia z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona wygląda mniej więcej tak, więc tutaj raczej nie ma co gdzie wpaść https://www.julomax.pl/plytka-modulowa-fortelock-industry-grafit. Poza tym, w tym garażu raczej bawię się detailingowo, nie rozbieram auta, ba nawet nie ściągam tu kół, od tego mam inny garaż na wsi gdzie mam więcej miejsca. Widziałem coś takiego na zdjęciach z różnych garażach detailingowych, wiec pomyślałem że to fajnie zda egzamin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś wpadnie to idzie podważyć jeden kwadrat i wyciągnąć.

Taboret ładnie się przesuwa więc tu na plus, minusem jest brud, piach który wpada pod spód i po czasie śmierdzi. Niby można odkurzyć, zdjąć podłogę wymyć i ułożyć od nowa ale sporo czasu z tych schodzi.

Szczerze to wolałbym wylać posadzkę na gładko i jakimś lakierem zabezpieczyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu są te "podłogi". Raz że ciągle będą wilgoć trzymać. Dwa, brud się tam zbiera. Trzy jak widać na filmie sporo roboty z wyczyszczeniem tego. 100 razy lepszym rozwiązaniem jest pomalowanie posadzki odpowiednią farbą lub nawet płytki. Spłukasz powierzchnię, zbierzesz wodę gumową ściągaczką i gotowe.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Długo się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem ale tak jak Was, martwił mnie syf, który zalega w szczelinach. Syf, syfem ale ile razy spada mi nakrętka czy inny detal. Szału bym dostał gdybym miał to co chwile rozbierać. Płytki są  fajniejsze 😉

Z drugiej strony, każdy kto kupuje te panele jest mega zadowolony. Może to nasza mentalność i tak jak w przypadku passata tdi, każdy w necie pali 5l/100 i jest bezawaryjny. Sam nie wiem. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką podłogę w pracy (,magazyn) no o cóż po około 8 latach użytkowania panele się wywijają brud i wilgoć straszą pod  a i piach wchodzi w łączenia kafli. Nowa spoko nic nie wypada w szczeliny no chyba że igła bo nic nie wejdzie większego  żadne nakrętki podkładki.Do prac nie związanych wodą ok jak klucz płasko wypadnie nic się nie stanie a w przypadku kafli i kanału wiadomo odprysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Birkhof chyba tak to sie nazywa, podczas wylewania posadzki cementowej dodatkowo posypuje sie go takim proszkiem (zapomnialem nazwy) i zaciera maszynowo, dość żmudne bo to trzeba robic co okolo 2h pare razy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof chyba tak to sie nazywa, podczas wylewania posadzki cementowej dodatkowo posypuje sie go takim proszkiem (zapomnialem nazwy) i zaciera maszynowo, dość żmudne bo to trzeba robic co okolo 2h pare razy 

To w takim razie nie jest mikrocement - jego wykonuje sie na suchym jastrychu juz. To musi byc inna technologia - moze cos w kierunku posadzek/jastrychow przemysłowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie a co powiecie o malowaniu posadzki farbą drogową, taką jak się maluje pasy? Taką propozycję dostałem od gościa co robi wykończeniówkę. Podobno x garaży już tym robili.

Zdaje się, że zabezpiecza przed wilgocią. Garaż nie będzie do prac mokrych raczej tj mycia auta myjką. Może raz na rok rinsless czy opłuczę z węża. Odpływ jest. Ruch niewielki. Tylko moje auta prywatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla @Haos trafna uwaga. Na wjeździe na moje osiedle ostatnio wymalowali pasy jakąś grubsza farba to mozna na tym pojechać. Dopytam.

Internet mówi że bardzo trwałe. Cena atrakcyjna mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.