Skocz do zawartości

Prostaff CC Water Gold Premier - stary CC WG na sterydach..?


Eidos71

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Domel napisał:

Nie można komentować 😛

I tak masz chyba wszystkie filmiki 😉 Wyłączone komentowanie 😉

Nie wiem, czemu. Wcześniej komentarze były włączone... Jutro postaram się uruchomić możliwość komentowania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus Mój komentarz jest odnośnie tego co pokazał @Eidos71 w swoim teście 🙂 - nie widzę znaczących różnic 🙂 no może trwałość, ale to trzeba sprawdzić samemu. 

Rzetelna opinie wydam, jak sam zakupię i porównam/przetestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem. Tylko mówię że moim zdaniem to są mocno różne produkty. Dzisiaj wrzucam go na drugie auto (wczoraj była pierwsza zabawa) i dopiero potem zamieszczę tu moje uwagi i moje zdanie na temat nowości.

Ale na razie widzę że moje wnioski są nieco inne niż @Eidos71 więc zaczyna się robić ciekawie.

 

9 minut temu, david2888 napisał:

jak sam zakupię

Z tego co mi wiadomo ma się pojawić maj/czerwiec

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Edit:

Wrzucam swoje foty z zabawy nowym qdekiem od prostaffa .

Pacjentem jest nowy Dodge RaM 😄 i ladnie przygotowany lakier pod korektę ,ale wczesniej posłużył jako panel testowy na nowego CCwaterGolda Gold Edition i starą wersje . Produktu Prostaffa nie sa mi obce i używam linie Golda . Odrazu jak uzłyszałem o nowej wersji QD byłem przekonany że produkt mnie zaskoczy, i tak się stało . Nowy gold  miał za zadanie bardziej przyciemnić i wzmocnić hydro o lepsze oczyszczanie się , hydro ogolnie dwa CC mają bardzo dobre , aczkolwiek CC NewEdition pozostawia po sobie mniej tych kropel przez co szybciej jest suchy , co widac po krotkiej przejazdżce , Krople tworzą sie jakby ciut wieksze od starszej wersji . Przyciemnienie także jest moim zdaniem dwukrotnie wieksze jak w starszej wersji, a docieranie wydaje się ciut dluższe od docierania zwyklej wersji , ale to roznica nie wielka , docieranie na mokro bardzo dobre , swietna lubrykacja . Odnośnie  Śliskość przy docieraniu , jest porownywalna ,ale u mnie zbyteczny aspekt akurat nie ma to u mnie zastosowania, jak tylko docieranie  . Ze swojej strony , mam jeszcze pare ml produktu ktory zużyje na swojego szczura , ale w pierwszej kolejności musze przygotowac , porzadne mycie i glinka 😄 ale wydaje mi się że poziom brudzenia się bedzie zminimalizowny ... Odnośnie szklistości ,no powiem że robi robotę 🙂 na końcu fota na moim gruzie , lakier doje.. ale nowy prostaff jest w stanie pomoc szybko 😄  😄 

Kilka zdjęćponiżej .

 

 

IMG-20200205-145614.jpg

 

 

    IMG-20200205-153917.jpg

 

Nowy QDek 

 

IMG-20200205-154219.jpg

 

Grubo

 

IMG-20200205-154241.jpg

 

Starszy CCwater

IMG-20200205-154621.jpg

 

Piękne przyciemnienie Nowego CC

 

IMG-20200205-160038.jpg

 

IMG-20200205-160241.jpg

 

IMG-20200205-161734.jpg

 

Szklistość , kliknąć w miniaturke na Full 

(zdjecia bez żadnych obróbek i filtrów , aparat   P 30pro )

IMG-20200208-135351.jpg

 

  • Lubię to 5
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, david2888 napisał:

@Eidos71 @Strus a jak weszliście w posiadanie tego produktu skoro jest on przedpremierą ? 😛 

Polski przedstawiciel Prostaff zaproponował mi przetestowanie próbki tego produktu - a jako, że CC WG znajduje się wysoko na mojej liście TOP QD, a w dodatku nowy QD to produkt przedpremierowy - bardzo chętnie zgodziłem się na randkę z tym quick detailerem... 😉

 

Godzinę temu, Michał82 napisał:

Może ten nowy będzie Waszym zdaniem jeszcze bardziej warty uwagi.

Moje odczucia są takie, jak napisałem - to nie rewolucja, ale ewolucja i to idąca w dobrą stronę. Nie zamieściłem wszystkich swoich uwag w pierwszej części prezentacji, bo niedługo będzie druga (uzupełniona o pewne pomiary), więc uzewnętrzniając się w 100 % nie miałbym tematu do części drugiej. Mogę tylko dodać, że Premier (w porównaniu do CC WG) jeszcze łatwiej się dociera/poleruje, nieco szybciej odparowuje i (moim zdaniem) bardziej przyciemnia lakier, niż jego starszy brat. Nie wiem, czy stosunek procentowy kwarcu w Premier został podniesiony, czy też wprowadzone zostały inne zmiany w składzie "starego" CC WG, ale ten nowy QD jest naprawdę 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jezeli poprawili trwałość plus delikatnie lepsze przyciemnienie to jest to warte uwagi, jeszcze wszystko zalezy od ceny tego produktu. Ale osobiscie póki co uważam tak jak 

22 godziny temu, david2888 napisał:

Nie ma różnicy, więc po co przepłacać 

Czekam na dalsze recenzje 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 Mam jedną prośbę. Przy tak zorganizowanym teście, oświelteniu itd. Wrzuć na zielony Mocne APC na kilak minut, spłucz wytrzyj i nagraj jescze raz. Ciekaw jestem jednej rzeczy, która nigdy testowana nie jest - jak długo produkt trzyma look. Jest wiele produktów, które trzymają hydrofobowość ale look tracą szybko - ssw? 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator u mnie ssw na aucie leży tydzień, jakieś pytania? 🙃

Dodatkowo tępą powierzchnia, ubrudzone Auto po deszczu, czy też z rana po wilgotnej nocy brudne. Łapie brud jak pojebany... U mnie zastosowanie ma w wnękach, i kole zapasowym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, boT napisał:

@analyzator u mnie ssw na aucie leży tydzień, jakieś pytania? 🙃

Dodatkowo tępą powierzchnia, ubrudzone Auto po deszczu, czy też z rana po wilgotnej nocy brudne. Łapie brud jak pojebany... U mnie zastosowanie ma w wnękach, i kole zapasowym.

Czasem myślałem, że tylko ja to widzę bo dużo było miłości do tego produktu 😉 wybitny ale wadliwy. U mnie tylko stoi na półce i nie mam na niego pomysłu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecim z tym QD

 

 

 

 

Wyjaśnię jedną rzecz którą pominąłem w filmie ( zapomniałem zdjęcia dostawić) - docieranie. Pewnie pomyślicie - "Co on, głupi, jakie docieranie przy WG???"  No właśnie. W warunkach w jakich aplikowałem WGP (na zewnątrz, na bezdotyku gdzie wilgotność duża, temperatura około 10 stopni)  wypadało go miejscami dotrzeć suchą stroną lub całą suchą fibrą. Zostawały mazy jak na zdjęciu poniżej. W przypadku WG, którego namiętnie od prawie 2 lat używam, nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło.

1.jpg.a5cff067eb24ff42f63560aa575cc7b1.jpg

 

 

Co ciekawe przy aplikowaniu na mokry lakier takiej tendencji nie zauważyłem. Niemniej jednak, w moim odczuciu, nowa wersja wypada tu ciut gorzej od starszej.

 

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi lub pytania to śmiało. Wrzuciłem go na 2 auta - moje cudo 🤣 i Clio kumpla. W żadnym wypadku lakier nie był przygotowywany. W końcu to QD. Także u mnie leży albo na jakimś ledwo żyjącym wosku / sealancie a na Clio na tafli czyli pewnie na gołym lakierze.

 

 

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.