Skocz do zawartości

Max Protect UNC-R vs AQUA Coating 9H - test długodystansowy mocarzy


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Jako, iż stoję przed dylematem czym zabezpieczyć nową furmankę, i nie mam zbytnio czasu na comiesięczne woskowanie stwierdziłem, że pójdę w powłokę... Na razie maska, resztę chroni na razie Tac System Moonlight...

UNCR'a znam - aplikowałem go i wiem czego się spodziewać. AQUA ma być podobno jeszcze lepsza 🙂 Sprawdzimy to!

Maska została porządnie oczyszczona i wypolerowana, a następnie odtłuszczona - musicie uwierzyć na słowo bo zdjęć nie mam.

ZPzaCa.jpg


99cz1S.jpg


VgpvpN.jpg

Obie powłoki zostały nałożone w ilości 1 warstwy. Początkowo UNCR jest znacznie bardziej śliski, a AQUA tępa. No, ale dobrze wiemy, że śliskość niekoniecznie musi mieć wpływ na właściwości hydrofobowe. Jestem ciekawy jak będzie wyglądała kwestia brudzenia się.

Zapisałem przebieg. Postaram się umieszczać aktualizację w miarę brudzenia się samochodu... 😉

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krd  dwie warstwy aqua sprawdzają się bardzo dobrze, ja dodatkowo kładę to na cp esence.  Mam auto które  70 tys km w trasach po Europie, a powloka hula az miło, a kilkanaście aut po przez biegach rzędu 10/30 tys km klient jak i klienci również zadowoleni . Hydro, Domywanie, szklistość główne plusy tej powloki. 

Odnośnie tępej powierzchni w aqua, ostatnio kladlem na aqua topa w formie Glisa z cp, gdzie śliskosc podniosła się, teraz kwestia trwałości narazie tylko obserwacja, zobaczymy co czas przyniesie, ale jak narazie zapowiada się 👍👍

Uncr nie będę przedstawial, powłoka wizualnie lepiej wypada jak aqua, zaś aplikacja jest dużo cięższa, tutaj już kwestia odpowiednio dobrania zabezpieczenia pod klienta, bo taki uncr zauważyłem że lubi szybciej się zapychac. 

Odnośnie aqua, sprawdzić Muse ale wersję Pro, która czeka  już na jakiegoś pacjenta 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat od 3 do 4 godzin minimum, a jeżeli na CP ESENCA to minimum 6 do 12 czyli zazwyczaj następnego ranka zabieram sie za aplikacje, po wcześniejszym wypoceniu esenca dla zasady przrmywam delikatną ipa 30% do 50% stężenia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krd

Uaa fajny teścik sie szykuje. Wylałem kilka butelek jednego i drugiego. Coz duzo mówić, uncr powłoka dla dbających odwdziecza sie śliskości i fajnym ciepłym widokiem. Aqua idzie w mocne szkiełko, nie polubiłem sie z nia w jednej warstwie i od tego czasu wylewam tylko dwie. Głównie ze względu na tępe wykończenie. Będę obserwował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pozwolę wstawić zdjęcie testowego zderzaka. Widać, że Aqua mocniej przyciemnia lakier niż UNC-R. Tak samo było na poprzednim. Jest to drugi test na chemię dla potwierdzenia/obalenia wyników pierwszego testu.

Ciekawe, zazwyczaj powtarzana jest informacja ze „uncr przyciemni a aqua zrobi szkiełko” - jak widać nieustająca weryfikacja legend / utartych prawd jest istotnym elementem w tej branży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Birkhof napisał:

Ciekawe, zazwyczaj powtarzana jest informacja ze „uncr przyciemni a aqua zrobi szkiełko” - jak widać nieustająca weryfikacja legend / utartych prawd jest istotnym elementem w tej branży

Najciekawsze jest to, że obie osoby mogą być przekonane o własnej racji na podstawie tego co widziały i obie mogą mówić prawdę 😉

 

Pięknym przykładem tego zjawiska dla mnie było położenie S99 WaterBlock na czarny samochód. Patrzę na efekt, wyciągam wnioski... i werdykt. Zdecydowanie przyciemnia, mocniej niż większość. Ale podkusiło mnie obejść samochód dookoła żeby zobaczyć panel testowy z każdej strony. No i się zaczęło. Od drugiej strony patrząc, panel szkliście odbijał tyle światła, że był jasny, reszta wosków ciemna. Może nie była to kwestia legendy, tylko odmiennych warunków oświetleniowych i innych kątów padania. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dante05 @Birkhof  nie zgodzę się z tym że aqua przyciemnia na jakims mega poziomie . Kładę ją od dawien dawien, a jeszcze  więcej położonych uncerow i pro elitow, mamy przykład Dantego05 że w jego przypadku stało się tak a nie inaczej, ale proszę nie brać tego aż tak do siebie. Aqua jest bardzo fajną prostą powłoką w aplikacji i docieraniu, ale nie liczył bym na mega przyciemnienie, przeważnie jest problem wogole to wniej dostrzec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, boT napisał:

@Dante05 @Birkhof  nie zgodzę się z tym że aqua przyciemnia na jakims mega poziomie . Kładę ją od dawien dawien, a jeszcze  więcej położonych uncerow i pro elitow, mamy przykład Dantego05 że w jego przypadku stało się tak a nie inaczej, ale proszę nie brać tego aż tak do siebie. Aqua jest bardzo fajną prostą powłoką w aplikacji i docieraniu, ale nie liczył bym na mega przyciemnienie, przeważnie jest problem wogole to wniej dostrzec. 

Właśnie takie mam spotrzezenia mając ja na 3 autach, wygladowo brakuje jej do uncr czy na jasnym czy na ciemnym 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam już roczne Aquy na serwisach.

Wytrzymałościowo nie jest tak dobrze jak w przypadku UNC-Ra niestety.

Wyglądowo zresztą także UNC-R wygrywa moim zdaniem. Zwykłą Aquaę ratują dwie warstwy i wzmacnianie Aqua Booster'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artih

Moim zdaniem tak jak mówi @BiałyGTi

To dwie różne powłoki. Pomijając aplikacje itp z uncr jest jeden minus, ta powloka nie daje możliwości w zakresie dbania o nią. Po prostu albo ktoś dba czyli wydmuchuje wodę z zakamarków, myje ręcznie itp albo jest słabo. Jak powloka na lapie waterspotow to umarł w butach, usuniesz je ale razem z hydrofobowoscia powłoki i teraz co zrobić nie można jej niczym "z topowac" bo nie ma takiego produktu o silku nie mówię bo po prostu leży krótko. To jest właśnie powod dla jakiego przeszedłem na CarPro dla klientów. Mimo że te powłoki nie są jakieś wybitne to mają pełna gamę możliwości jeśli chodzi o sytuację problemowe. Ludzie to ludzie, to że ktoś dba o auta jak my to rzadkość.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co z tego, że to dwie różne powłoki?

Przecież tego dotyczy test - nawiązałem więc do tematu. W dodatku pochodzą od jednego dystrybutora i patrząc po rynku, Aqua w wielu studiach nieco wyparła właśnie MaxProtect'a.

Nie zgodzę się też z dwoma innymi tezami - MP Silk leży krótko samodzielnie ale powłoki podbija świetnie i na kilka ładnych miesięcy. W dodatku jest idealnie łatwy w aplikacji także na ciemnych kolorach.

Druga rzecz - waterspoty. Powstają na powłokach MP jak na wielu innych. To już zależy tylko i wyłącznie od klienta i jego sposobu dbania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AQUA nie jest śliska, i nie ma być śliska, ona jest twardą powłoka i jej zadanie to tylko i wyłącznie ochrona lakieru przed nie sprzyjającymi warunkami pogodowymi, mikro rysami itp.  a za  śliskość i hydrofobowość powłoki odpowiada Coating Booster, dlatego też jest zapisane w karcie gwarancyjnej że raz na 6 miesięcy lakier mamy oczyścić i zaaplikować boostera. 

 

Jeżeli tak bardzo potrzebujecie dotykać powierzchni i czuć śliskość to polecam AQUA PRO 9H (jednorazowo każdemu mogę sprzedać w celu przetestowania) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Ponownie przymierzam się do położenia powłoki ceramicznej. 3 lata temu zastosowałem UNC-R. Auto (Audi lakier czerwonym metalik) było systematycznie myte/opłukiwane co około 2 tygodnie. Powłoka po roku powili zaczęła tracić właściwości hydro, ale ogólnie bez serwisu wytrzymała 1,5 roku. W pierwszym roku użytkowania auta z powłoką przebieg wynosił około 28.000 km. Później zmalał do 15.000 km. Samochód jest garażowany. Teraz ponownie czeka mnie zrobienia korekty gdyż są widoczne mikro rysy. Chciałbym uzyskać jak najlepszy efekt szklistości i z wielu opini widać że Aqua 9H była by strzałem w 10. Zaproponowano mi Aqua PRO lub Gtechniq C1+EXOv.4. Jak możecie ocenić trwałość tych powłok?

Kiedy najlepiej stosować Booster przy powłokach? Na świeżą czy po serwisie w celu odświeżenia właściwości hydrofobowych? Jakie są plusy dołożenia boostera do świeżej powłoki?

 

Pozdrawiam

Konrad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.