Skocz do zawartości

Shiny Garage Snowman Windshield Liquid Płyn do spryskiwaczy


QuaresmaR7

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, BartekW napisał:

Testowany dwie zimy ... 😕

a czy te mazy u ciebie w końcu  znikają czy takie coś zostaje na szybie ? 

No znikać znikają, ale dłuuugo to zajmuje.... Wczoraj jak jechałem pod słońce i potrzebowałem przetrzeć szybę to totalnie nic nie widziałem... Też jestem **** bo miałem idealnie czyste szyby i 0 problemów z jakimiś mazami, wszystko było cacy... aż zalałem to dziadostwo, dziś dolałem z 2l sonaxa bo tyle mi wlazło i będę wypsikiwał te ***.

9 godzin temu, DaV napisał:

Apropo zacieków na masce i bocznych szybach, czy istnieje na świecie płyn, który ich nie pozostawia? Chyba tylko woda demineralizowana odparuje w 100% U mnie nawet i po sonax extreme czy to zimowy czy letni zacieki są. 

Powiem Ci, że mi sonax mało co zostawiał tych śladów, były praktycznie niewidoczne ( na bocznych szybach )

Jedynie cieszy mnie to ( znaczy no nie cieszy wiadomo ), że okazało się, że to problem jest z płynem faktycznie, a nie że mi się coś ubzdurało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, QuaresmaR7 napisał:

Powiem Ci, że mi sonax mało co zostawiał tych śladów, były praktycznie niewidoczne ( na bocznych szybach )

Jedynie cieszy mnie to ( znaczy no nie cieszy wiadomo ), że okazało się, że to problem jest z płynem faktycznie, a nie że mi się coś ubzdurało...

No to jest okazja. Wypsikaj SG i zalej sonaxa i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, wkurzyłem się wczoraj wypsikałem cały SG i zalałem Sonaxa, wszystko wróciło do normy, ani szyby nie musiałem myć i przecierać wycieraczek. Za wycieraczkami nie ciągną się smugi ani nic.... jak ręką odjął i to zalałem bodajże zwykłego Sonaxa nie tego Xtreme. Teraz zostały mi jedynie ślady z kamienia jak się przeciera wycieraczkami, ale nie ma go dużo, zatem nie był to wtedy kamień, po prostu płyn SG nadaje się do śmietnika, wczoraj jak psikałem wiadomo zalałem szyby boczne + dach okropnie to wygląda muszę auto teraz myć, ale lepsze to niż walczyć z mazami na przedniej szybie.

PS.
Nie chce ktoś płynu Shiny Garage? Jeszcze mi w baniaku z połowa została... Z tego wszystkiego to ten baniaczek im jedynie wyszedł..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kursien napisał:

Masz może jakieś zdjęcia szyby po zalaniu sonaxem żeby było widać że wszystko wróciło do normy? Albo lakieru że uwalony. 

Tak bez zdjęć to jak obiad bez schabowego 😉

Zdjęcia lakieru zrobię i szyb bocznych, a przednią szybę spróbuje jakoś złapać bo może być ciężko,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem brać tą nowość od nich, ale w tamtym roku złapałem się na ich również "bardzo dobrze przetestowany" odmrażacz v1 i kurde męczę się z nim za każdym razem (całe szczęście już końcówka butelki), więc tutaj dałem sobie na wstrzymanie i chyba dobrze zrobiłem.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęć mi się nie udawało zrobić takich jak trzeba, więc wrzucam wam filmik, przypominam, zalałem spowrotem zimowy normalny Sonax i takie efekty, tam widać w górnej części szyby już typowy kamień ale ogólnie mazów jak przy SG nie ma. A zdjęcia wam też pokaże co udało mi się zrobić. + Pokazuje to co zostało mi na lakierze dach i klapa bagażnika ( jak wypsikiwałem ten szajs SG to tak mi płyn rozniosło po całym aucie ).

Filmik:

I zdjęcia pryśnięta mgiełka ( coś tam widać ) :
2.jpg.3e3af25357207419977a66b2d4b97257.jpg

Po przetarciu jednym ruchem wycieraczki:
81801880_579214605975583_1015553310721048576_n.jpg.e4e483760b8a734a1a50322129da01c5.jpg

I dach i klapa:
 

81357144_697906757407733_8788951651235921920_n.jpg

81448739_452062259007220_2846113224619720704_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowy rok zaaplikowałem płyn do zbiorniczka . 
w moim wypadku umierająca niewidzialna wycieraczka jest na szybie od shiny . 

nie zaobserwowałem ani mazów ani odbarwień na szybie czy tez lakierze .

fakt zauważę  jakieś zamazanie ale to w momencie jak na szybie jest duży syf  . 
Czy jest tu ktoś zadowolony z tego płynu ? @Domel jak u Cb sie sprawuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to firma od AD robi płyn który gryzie się z NW i woskami na lakierze. Miałem kupić ale poczekałem po przebojach z SG i nie żałuję tak bym męczył się. Dodali pewnie czegoś co zwiększa lepkość by ładniej chodziły pióra po szybie dla efekty wow i są skutki uboczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tych problemach, wypsikaniu do 0 i zalaniu Sonaxa problemu nie ma, ani piór nie musiałem czyścić, jeździłem już w dość mocnym deszczu, na trasie za innymi samochodami też podczas deszczu, no i jak mówię przy zwykłym używaniu spryskiwaczy, żadnych problemów. Ktoś chcę to mogę do testu tą resztę płynu odesłać za darmo. I u mnie jak pisałem nigdy żadnej NW nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 11:06, DaV napisał:

Apropo zacieków na masce i bocznych szybach, czy istnieje na świecie płyn, który ich nie pozostawia? Chyba tylko woda demineralizowana odparuje w 100% U mnie nawet i po sonax extreme czy to zimowy czy letni zacieki są. 

Czysty izopropanol. 😉

W dniu 14.01.2020 o 12:57, Fredi88 napisał:

Ja zalałem teraz tenzi... o wiele lepszy płyn niż SG. Lepiej domywa brud, nie maże się i ma zajebisty zapach. Nawet z butli nie wali alko kompletnie nic.

Napisz proszę o nim coś w dedykowanym wątku, bo może być czarny koń 😉 Może to będzie kolejny płyn, który kupię do firmowego na fakturę do testu - ostatnio tak zrobiłem z Sylenem produkcji Orlen Oil. 😉

@QuaresmaR7, tip&trick: zużyj to gdzieś, zostaw bańkę, poczekaj do maja, kup kilka butelek koncentratu zimowego Autolandu w Kauflandzie po 5 zł/l (obecnie bodaj 17 zł/l) i będziesz miał za ~12 zł 4 litry świetnego zimowego płynu w świetnym opakowaniu. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 Resztki płynu wypsikałem, a baniaczek został w aucie z połową płynu, może ktoś będzie chciał to odeśle za darmo na testy, ja go już nie użyje na pewno. Jeśli chodzi o płyn do spryskiwaczy, wróciłem do Sonaxa i problemy znikły, jest czyściutka szyba, bez zacieków, bez smug, wycieraczki jak nowe, jak pisałem wcześniej, po kilku myciach na bezdotyku i normalnym płynie do spryskiwaczy wszystko wróciło do normy. A już się bałem, że czeka mnie polerka szyby i wymiana wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.