Skocz do zawartości

ADBL Bonnet – Pytania i Odpowiedzi


asaledr

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że bonnet nie ma swojego tematu więc stworze. Mam takie pytanie czy ADBL Bonnet do czyszczenia tapicerki nie lepiej sprawdziłby się w formie piany z pianowniczki i po prostu szorowania szczoteczką fotela i potem wytarcia? Nie znam się, ale tak pomyślałem czemu niby nie czyścić jak skórę. Czy może wtedy się za bardzo przemoczy? Chociaż piana niby mniej przemoczy niż oryginalna wersja z atomizera, więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, ze najlepszym sposobem na bonnet jest aplikacja środka na mikrofibre i przecieranie materiału mikrofibra (waflowa lub z niska gramatura) Wtedy jest najmniejsza szansa na nadmierne przemoczenie. Pamiętaj, ze metoda bonnetowania najlepiej sprawdza się w przypadku podsufitki, boczków. Jeżeli masz na celu wyczyszczenie foteli najlepiej jest je wyprać.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio musiałem cały środek, razem z fotelami i materiałem pod dywanikami zrobić czymś bez prania. Pierwszy raz kupiłem Bonett. Wraz z rękawicą CarPro Inner Scrub udało się wszystko "odświeżyć" na bardzo zadowalającym poziomie. Także + dla Produktu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć @ADBL.

W filmie Pawła Nowickiego @mx_nowicki #90 "Czyszczenie podsufitki samochodowej" jest wspomniane (ok.2min), żeby produkt podgrzać, np. w wiaderku z ciepłą wodą.

No właśnie - jak ciepłą?

Pytam, ponieważ zauważyłem lekkie odkształcenie na oryginalnej PET 0,5 [dm^3] po zanurzaniu jej w gorącej/ciepłej wodzie (chwilę, dwie chwile po gotowaniu, nie mierzyłem temperatury).

Wątpliwości nasunęły mi się po późniejszym eksperymencie z butelkami PET w zmywarce (program Eco 3,5 [h], u mnie max. 55 [stC]) - doznały mocnego odkształcenia (butelka po Froschu do kuchni oraz po Listerine)...      

A może trzeba przelać do HDPE?

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator
W dniu 5.10.2019 o 11:59, Strus napisał:

Ja ostatnio musiałem cały środek, razem z fotelami i materiałem pod dywanikami zrobić czymś bez prania. Pierwszy raz kupiłem Bonett. Wraz z rękawicą CarPro Inner Scrub udało się wszystko "odświeżyć" na bardzo zadowalającym poziomie. Także + dla Produktu

To samo dziś u mnie. Zostałem poproszony o usunięcie kilku małych plamek na na fotelach. Pomyślałem spoko, wezmę rękawicę CarPro - ponoć kilka plamek więc ADBL Bonnet i jazda.

Trochę mnie przeraził ten widok.

blink 182 wtf GIF

Doskonale zdaję sobie sprawę, że te fotele wymagają ekstrakcji, ale właściciel stwierdził, że potrzebuje wyczyścić to doraźnie a ekstrakcje zrobimy jak skończy sezon zawodowy za 3 miesiące, autem wozi kwiaty. Powiedziałem ok ale głowy nie dam czy coś się uda 🙂

2020-04-26-12-50-26.jpg


2020-04-26-12-50-28.jpg


2020-04-26-12-50-43.jpg


2020-04-26-12-50-55.jpg


2020-04-26-12-51-01.jpg

Płukanie w gorącej wodzie rękawicy 🙂


2020-04-26-13-20-13.jpg

 

Efekt końcowy:
2020-04-26-13-20-20.jpg


2020-04-26-15-25-08.jpg


2020-04-26-15-25-10.jpg


2020-04-26-15-25-12.jpg


2020-04-26-15-25-25.jpg


2020-04-26-15-25-34.jpg


2020-04-26-15-25-36.jpg

 

Świetny produkt 🙂

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wylało mi się w bagażniku trochę czerwonego barszczu z niedokręconego słoika. Nie mam zdjęć, bo pierwsze o czym pomyślałem to żeby działać póki nie wyschło, ale bonnet spisał się elegancko. kilka psiknięć, wypracowałem pędzelkiem, zebrałem fibrą i nie ma śladu 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hejka

Prałem wczoraj kanapę - siedziska.

Tapicerka szara - melanż z nitek o różnej barwie. Zabrudzenia domowe, średnie. Brak ciężkich plam czy odcinających się przebarwień. Równomiernie z chłodnego szarego przeszła w lekko cieplejsze barwy. Na pierwszy rzut oka nie wyglądała na brudną. Była przepierana co rok encapsulatorem. Ma ledwie 3 lata.

Siedziska mają łącznie z 3m2.

Jak użyłem bonneta: zroszenie całej powierzchni, 2 strzały na szczotkę. Szorowanie tak żeby zrobiła się piana. Odczekanie chwilę, zebranie mf, po wyschnięciu odkurzenie. Wyschnięcie wspomagane dużym wentylatorem pokojowym + 30*c więc schło spoko.

Punktowo bonnet radzi sobie super - zdjął nawet resztki flamastra. Ogólnie mimo starannego wypracowania i równomiernej pracy niestety bonnet tego nie ogarnął. Miejscami doprał okej ale sporo na kanapie zostało. Zużycie duże - poszło z 0.5l

Wyciągnąłem końcówkę excede encapsulatora. Rozrobiłem 1:7 0.5l. Wypracowałem w ten sam sposób. Efekt dużo lepszy. Kanapa jest uprana - czysta. To czego nie wziął bonnet poszło encapsulatorem.

Koszt: adbl = ~20zł, 2-3zł.

Zostawiam tylko ślad po tej próbie. Na produkt się nie obrażam - na mniejszych powierzchniach zużycie nie będzie stanowić problemu. Poszukam jego mocnych stron.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.