Skocz do zawartości

Tenzi SZYBKI POŁYSK


tryhp3

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem od @tenzi SZYBKI POŁYSK 600 ml. Postanowiłem wypróbować w walce z zaciekami. 

Opis:

FINISH DETAILER, USUWA ZACIEKI Z SZYB I KAROSERII

Błyszczący finish odpowiedni do lakieru każdego koloru i rodzaju. Prosty w użyciu i nie wymaga polerowania. Po zastosowaniu uzyskujemy większą intensywność barwy lakieru.

  • FINISH DETAILER
  • USUWA ZACIEKI I PLAMY Z SZYB I KAROSERII
  • POŁYSK Z ZABEZPIECZENIEM PRZED UV

Pielęgnacja karoserii po myciu

Produkt polimerowy przeznaczony do wykończenia pielęgnacji auta. Idealny do stosowania po myciu bieżącą wodą, w której znajdują się minerały pozostawiające na karoserii ślady po wysuszeniu. Preparat nadaje lakierowi blask oraz likwiduje plamy i zacieki pochodzenia mineralnego z szyb i karoserii. Wypełnia drobne rysy na lakierze oraz nadaje połysk z zabezpieczeniem UV. Jest całkowicie bezpieczny dla wosków i innych warstw zabezpieczających lakier.

Sposób użycia:
1. Natrysnąć na czystą powierzchnię karoserii.
2. Przetrzeć szmatką z mikrofibry i przepolerować dla uzyskania końcowego połysku.

Krótki filmik producenta:

https://www.youtube.com/watch?v=1e0djxzSd38

Samochód umyty szamponem. Spłukany twardą wodą, nie osuszany ręcznikiem. Więc zacieków sporo:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Po aplikacji:

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

Pozostało kilka zacieków. Powtórna aplikacja nie pomaga.

23.jpg

24.jpg

Aplikacja jest prosta. Atomizer powoduje spienienie preparatu. Dociera się dosyć łatwo. Jest bezwonny.

Generalnie działa tak jak opisuje producent, czyli usuwa zacieki i daje połysk który jest zauważalny. Ja skupiłem się na usuwaniu zacieków, więc zdjęcia fragmentów karoserii. Ale dodatkowy połysk na żywo jest zauważalny.

Udało się nim usunąć jakieś 90-95% zacieków. Po inspekcji można się doszukać pozostałości, których nie daje rady usunąć powtórna aplikacja. 

Zauważyłem, że po aplikacji lakier o wiele słabiej przyciąga kurz/brud.

Nie mierzyłem ile poszło na samochód, ale oceniam środek jako wydajny.

Z plusów można też zaliczyć atrakcyjną cenę.

Można też usuwać zacieki z szyb. Przetestuję przy kolejnym myciu.

 

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dzięki za test! Szybki Połysk rzeczywiście może nie dawać rady zaciekom starszym (czy też mocniej utrwalonym przez silne słońce). Do takich zacieków preparat musiałby mieć odczyn kwaśny. A Szybki Połysk dedykowany jest też m.in. na bezpieczną pielęgnację każdego rodzaju zabezpieczenia, które jest na lakierze. To sprawia, że sprawdza się całkiem dobrze do tzw. mycia na sucho, co jest zresztą testowane w innym wątku. Rzeczywiście też wydajność to jedna z jego bardzo mocnych cech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam cos od siebie.

Zdjecie dachu przed aplikacja. 2 dniowy brudy. Na drugim zdjeciu wyraznie widac roznice. Aplikacja banalnie prosta. Jest to pierwszy tego typu produkt u mnie i wiem ze bede uzupelnial ta butelke gdy sie skonczy ;) bardzo fajnie oczyszcza swierzy brud. Zapach przyjemny1153226c5bf7fa2fee888f9604541644.jpg52a9d0f4c370260dd52361ca9df0da63.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio ? 
tak uwalony dach a Ty fibrą lecisz?
Choć patrząc na stan lakieru to też by mi to obojętne było
Ten samochod tak naprawde tylko stoi. Nadaje sie tylko na szrot. Klar schodzi juz platami wiec raczej nie ma sie co przejmowac tym lakierem ;) nie mialem na czym przetestowac bo glowne wozidlo umyte w garazu stoi

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Strus napisał:

Czyli nie ma wpływu na LSP ?

Moim zdaniem nie

15 minut temu, Strus napisał:

Serio ? 
tak uwalony dach a Ty fibrą lecisz

W następnym filmiku z Tenzi, będę właśnie zdejmował taki brud bez zarysowania, jest to jak najbardziej możliwe. 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 25.09.2019 o 17:19, Strus napisał:

Czyli nie ma wpływu na LSP ?

Nie, pisałem w dedykowanym temacie o "Szamponie bez wycierania".

Produkt totalnie nie reaguje z LSP. Tam gdzie LSP umiera = umiera dalej, tam gdzie LSP siedzi twardo = nie zaburza hydro, jest totalnie obojętny. Ale testuje dalej i zobaczymy.

Od dwóch tygodni katuje produkt praktycznie dzień w dzień jako waterless, szczególnie na felgi, opony, doły auta - ta pianka z atomizera po aplikacji ma tendencje do skraplania w styku z powierzchnią roboczą - czyli daje nawilżenie i lubrykację.

Na górze pianka od pod nią wilgoć.

obraz.png.b66a2f165ffe25e1e9248075e23aea74.png

O wiele lepiej pracuje mi się nim niż Echo2o.

W dniu 25.09.2019 o 17:51, Strus napisał:

tak uwalony dach a Ty fibrą lecisz?

Bez problemu.

W dniu 25.09.2019 o 17:44, chudy2355 napisał:

bardzo fajnie oczyszcza swierzy brud. Zapach przyjemny

Używaj atomizera spieniającego, ta pianka robi świetną robotę.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, chudy2355 napisał:

@Domel wlasnie tak zrobilem. I uzykem bardzo duza ilość;)
 

Zawsze mnie inspirują techniki, metodologia, patenty, receptury i styl pracy Larego Kosilly. On ma zdrowe podejście do detailingu i dbania o lakier który bardzo mi się podoba. W ostatnim filmiku nawet wspomina - jeśli już musisz dotknąć lakieru - spraw aby powierzchnia styku była mocno lubrykowana.
 

Spoiler

 

7:40 i 8:14

 

 

 

9 minut temu, Strus napisał:

Dlatego nie trafia do mnie idea bezwodnego mycia. Kompletnie. Jakoś to nie dla mnie

Ja zbieram na "Red Sponga" już 😄 Mina sąsiadów na blokach będzie bezcenna 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Domel napisał:
19 minut temu, Strus napisał:

Dlatego nie trafia do mnie idea bezwodnego mycia. Kompletnie. Jakoś to nie dla mnie

Ja zbieram na "Red Sponga" już 😄 Mina sąsiadów na blokach będzie bezcenna 😄

Ale Big Red Sponge to gąbka do mycia bez spłukiwania, a nie do mycia bezwodnego... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, Eidos71 napisał:

Ale Big Red Sponge to gąbka do mycia bez spłukiwania, a nie do mycia bezwodnego... 

Zgadza sie 😉 Bez wiader się nie obejdzie 😉 Tym bardziej będzie śmiesznie pod blokiem 😄

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Domel napisał:

Tym bardziej będzie śmiesznie pod blokiem 😄

Raczej się zdziwisz... Jeśli mieszkają tam normalni ludzie 😉, będzie zainteresowanie i pytania, a później stanie się to mycie dla sąsiadów normalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, Eidos71 napisał:

Raczej się zdziwisz... Jeśli mieszkają tam normalni ludzie 😉, będzie zainteresowanie i pytania, a później stanie się to mycie dla sąsiadów normalne...

Jak się wprowadzałem, raz w tygodniu słyszałem "Panie bo Pan lakier zedrze..." po roku "jeszcze sie Panu nie znudziło ?" po dwóch latach " po co to myć ? " po trzech "kuwa ten zaś myje" .... teraz "A wymyje mi Pan też ? " 😉

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Dzięki uprzejmości ekipy @tenzi w moje ręce do testów trafił produkt "Szybki Połysk".

248497555_tenzipoysk.JPG.6edc02d1a43d810dc1deede8417c5e87.JPG

Chciałem przetestować go pod kątem usuwania lekkich zabrudzeń. W tym celu ustawiłem spienianie produktu.

1769825342_tenzip.JPG.6fb539420caf1a5c34a2a504813471b1.JPG

752033954_tenzipo.JPG.c962e575a3aed316c4c18d463368ae7c.JPG

Test był przeprowadzony na wnęce bagażnika i tylnym błotniku. Tak wyglądało to przed:

1050157303_po.JPG.0b5ebcc2bca6a931e3350e0810cfe9b4.JPG

1492590317_poysk.JPG.d49256303c5f3bd699213d329c09500a.JPG

Piana jest super, dodatkowo świetny zapach cytrusów. Praca z produktem szybka i skuteczna.

459612782_pianapoysk.JPG.d61899963059d117a7674869fcf5fbab.JPG

483448299_poy.JPG.0924896f82861534ceefa997dad1a1b1.JPG

2088359338_poys.JPG.c82172948fe6399c3e6346b5e7ab72c6.JPG

Chwilę piana popracowała, zwilżyła kurz i lecimy z mikrofibrą, aby wytrzeć i wypolerować.

1875550445_popoys.JPG.321c520b010d1f021c73647d7adb23cb.JPG

850585152_popoy.JPG.2905836349eee2c77bb15fa45d3bb51b.JPG

1485626295_po.JPG.da4ad8e451f6ccf145beea78565b99a8.JPG

Co można powiedzieć po teście?

Produkt jest bardzo wydajny, świetnie pachnie i szybko działa. Jest banalny w użytkowaniu i łatwy do polerowania. Nie zostawia smug. Mój metaliczny lakier nabrał po nim szklistości, a zarazem śliskości, ale nie został przyciemniony. Za te pieniądze na szybkie akcje, ale tylko przy lekkim zakurzeniu auta świetny produkt do bezwodnego ogarnięcia auta tzw. mycia na sucho👍

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że może to i by się nadało na szybkie akcje zimowe. Piana, spłukanie piany i zdjęcie resztek właśnie Połyskiem. Skoro na mokro nie ma z nim problemów to można lecieć na lakier po pianie bez suszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.