Skocz do zawartości

Good Stuff Rims Detailer - QD do felg


paperson

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ktoś może miał podobny przypadek w Rimsie? Butelka kupiona jakiś czas temu, nie upadła itd.
Dodatkowo po takiej 'aplikacji' wciąga butelkę do środka.

Nie powiem, bo jako sam produkt od @Good Stuff to mój faworyt jako LSP 🙂  
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 19:06, Good Stuff napisał:

Jest za długi wężyk i można go trochę przyciąć lub atomizer siadł.

Rurka docięta idealnie do samego spodu, ale niestety dalej to samo. Obstawiam II opcje (testowo przechyliłem produkt na bok i atomizer przepuszcza).
 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@Good Stuff Chciałem użyć wasz produkt dziś po raz pierwszy w tym sezonie. Z atomizera zaczął lecieć klejący się glut. W butelce widać żółty nalot. Produkt kupiony był rok temu i użyty kilka razy bez problemu. Przechowywany w magazynku cały czas (pokojowa temperatura, brak słońca). Po przepłukaniu atomizera wodą wyszły może dwa normalne strzały z glutami i znów atomizer się zatkał. Zrezygnowałem z dalszej próby użycia produktu. 

20210514_170150.jpg

20210514_165929.jpg

20210514_165939.jpg

20210514_165958.jpg

20210514_170020.jpg

20210514_170217 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Good Stuff Dziękuję ślicznie za błyskawiczne i profesjonalne rozwiązanie sprawy. Mam nadzieję, że produkt który otrzymaliście pomoże w ustaleniu co było przyczyną uszkodzenia oraz przyczyni się do poprawy wytwarzanych produktów. Jeżeli mógłbym prosić o wiadomość zwrotną z informacją co mogło się zadziać z produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Produkt fajny, ale ostatnio skończyła mi się 500 ml z atomizerem, więc napocząłem butelkę 1000 ml, która była zapasem i jakiś czas stała w domu, w temperaturze pokojowej. Jednakże po otwarciu ujrzałem coś takiego ja poniżej. Zrobiło się zsiadłe mleko i mimo potrząsania nie chce się rozpuścić.
Podejrzewam, że nie będzie to już działać prawidłowo skoro esencja się skawaliła, a wokół jest rzadka woda. To rzadkie atomizer przepchnie, ale gęste podejrzewam że zatka spryskiwacz. Produkt, który dotychczas używałem był z tej samej lub zbliżonej partii, tylko mniejszej pojemności i był w barwie i konsystencji mleka. Czy mam rację? 
@Good Stuff

a.jpg

b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Korzystając z ładnej pogody i wolnego czasu postanowiłem ogarnąć letnie koła. Fronty były lekko tylko zapylone zabrudzeniami i krótko przed zdjęciem kół w listopadzie był położony Rims Detailer. Jakie było wczoraj moje zdziwienie, gdy po strzale myjką ciśnieniową pokazało się hydro widoczne na zdjęciach.

Koła zostały całkowicie przygotowane, czyli zasadowy Tire & Wheel cleaner od Cleantle, deiron D-tox od Shiny. Asfaltu nie było, więc Prickborta sobie odpuściłem. Miałem trochę słabej IPY 20% od Tenzi, więc przed aplikacją Rims Detailera przeleciałem tym powierzchnię. Zapisuję przebieg oraz datę i zobaczymy ile to wytrzyma. 

 

IMG_20230430_153319019_HDR.jpg

IMG_20230430_153407189_HDR.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozpoczynam swój test Rims Detailera od @Good Stuff. Koła dzisiaj założone, przebieg 0 km, czas od aplikacji produktu 13 dni. Aplikowałem na suchą felgę po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu IPA 20% od @tenzi. Produkt jest już przeterminowany, termin upłynął 12.02.2022. Nic się z nim nie stało, dalej pachnie przyjemnie poziomkami, po wstrząśnięciu żadne gluty w nim nie pływają. Dalej jest to mleczny płyn. 

Przy każdym myciu będę aktualizował temat.

Poniżej film, wybaczcie, że nagrywany w pionie, ale telefon był w etui, a drugą ręką obsługiwałem pistolet. Woda w myjce deszczówka ze zbiornika. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja testu - drugie mycie

Przebieg: 627 km

Czas od aplikacji 20 dni

Na początek film z opłukania brudnej felgi, by zobaczyć jak zachowuje się woda oraz jak domywa się felga bezdotykowo.

Jest dobrze, celowo wykonałem ślad palcem, by sprawdzić jak felga domyje się samym ciśnieniem myjki. Zeszło niemal wszystko bez najmniejszego kłopotu. Hydro też jak po świeżej aplikacji.

Po wstępnym opłukaniu, koła dostały pianą z pianownicy podłączonej do myjki. Było grane ADBL Yeti w stężeniu 1:14. Następnie pędzelkiem przeleciałem całe fronty felg i oponę. Do wiaderka przeznaczonego tylko do mycia kół wlałem jakieś 7 litrów wody i dwie nakrętki szamponu neutralnego K2 Express. Znalazłem w garażu i stwierdziłem, że wykorzystam go właśnie do mycia kół. Nie ma dodatków wosków itp. więc nada się idealnie. Dla pewności fronty przeleciałem raz jeszcze mini rękawicą do felg z wykorzystaniem wody z szamponem. Środek felg umyty tym samym roztworem z użyciem Squally Wheel Brush od @Work Stuff.

Teraz film po wypłukaniu szamponu i piany:

Wszystko się fajnie wypłukało, hydro nie jest zaburzone oraz nie osłabło. 

Jeszcze widok końcowy na czyste koło:

IMG_20230520_195036764_HDR.jpg.f9f7e136832badb89514acfe44ae99fd.jpg

Widzimy się przy następnym myciu.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja testu - trzecie mycie

Przebieg: 1295 km

Czas od aplikacji 27 dni

Na początek standardowo film z opłukania brudnej felgi, by zobaczyć jak zachowuje się woda oraz jak domywa się felga bezdotykowo.

Tak jak ostatnio niemal wszystko domyło się bez dotyku. Hydro i kropelki cały czas bardzo fajne.

Procedura mycia ta sama co ostatnio z drobnymi zmianami. Zamiast 7 litrów wody i dwóch nakrętek szamponu K2 Express było 10 litrów wody i trzy nakrętki tego szamponu, więc nieco mocniejszy roztwór. Po wstępnym płukaniu zamiast piany z pianownicy do myjki, wrzuciłem ADBL Yeti z pianownicy ręcznej stężenie 1:30. Poniżej film z hydro po myciu ręcznym.

Widać, że dalej siedzi, aczkolwiek po myciu jakby nieco osłabło. Starałem się bardzo dobrze wszystko wypłukać. Zobaczymy przy następnym myciu. Jeśli cokolwiek zostało i się nie wypłukało to odparuje samoistnie i hydro wróci. Opcja druga to fizyczny kontakt najpierw pędzlem, następnie rękawicą nieco naruszył zabezpieczenie. Do zobaczyska za najprawdopodobniej tydzień.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja testu - czwarte mycie

Przebieg: 2259 km

Czas od aplikacji 35 dni

Dziś tylko jeden film, ponieważ nie było czasu na skakanie z telefonem wokół auta:

Domywanie bardzo dobre, hydro też na fajnym poziomie. Jestem zaskoczony trwałością. Lecimy dalej z testem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja testu - piąte mycie

Przebieg: 2501 km

Czas od aplikacji 38 dni

Tak jak zwykle, krótki film z domywania oraz hydro:

Domycie i hydro bardzo poprawne. Aż spojrzałem czy przypadkiem czegoś nie ma w tym szamponie co go wykańczam by się nie zmarnował, ale nie ma w opisie ani składzie niczego co by można uznać za dodatek wosku. Wychodzi, że ten QD jest rzeczywiście wytrzymały. Po umyciu felg, opony dostały czyszczenie Tire & Rubber Cleaner od ADBL, bo matowy dressing od Good Stuff kończył się już powoli po dystansie 2500 km i 5 tygodniach. Starałem się walić tylko na oponę, ale wiadomo, że coś tam przy pryskaniu i potem szorowaniu poleci na felgę. Nie sądzę, aby miało to jakieś znaczenie dla testu, ale rzetelność wymaga podzielenia się z Wami tą informacją. Postanowiłem w ramach możliwości myć auto dwa razy w tygodniu zamiast raz. Nie wiem jak Wam, ale taka robota przy aucie pozwala mi zresetować zwoje w mózgu 😄

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja testu - szóste mycie

Przebieg: 3227 km

Czas od aplikacji 50 dni

Tak jak zwykle, krótki film z domywania oraz hydro:

Felga ostro dojechana. Oberwała błotem i mieszaniną wody ze startym lakierem oraz aluminium z felgi (awaria auta - wypiął się z górnego mocowania łącznik stabilizatora i zmasakrował wnętrze felgi). Jak widać na filmie jest już padaczka, domycie słabe, hydro - coś tam próbuje, ale syf przeszkadza. Pomyślałem jednak, że umyję ręcznie i zobaczę co z tego wyniknie.

Coś tam jeszcze siedzi, ale w porównaniu ze świeżym jest już kaszanka. Co gorsza domywanie samą wodą było wyraźnie słabe. Nie wiem czy to zasługa zdychającego już produktu czy też może trudnych zabrudzeń. Daję mu jeszcze jedną szansę, ale coś przeczuwam, że to będzie ostatnia odsłona testu. Pozdro!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja testu - siódme mycie

Przebieg: 3632 km

Czas od aplikacji 53 dni

Chwila prawdy, czy po ostatnim myciu coś tam leży?

Coś tam leży, ale to już nie spełnia moich wymagań, więc wypada zakończyć test. Co ciekawe z lewej strony auta trzyma się lepiej. Generalnie i tak jestem pod wrażeniem. Czy kupię następny raz jak wykończę butelkę? Na razie nie, myślałem w najbliższej przyszłości wrzucić powłokę, ale felgi nadają się do regeneracji, więc nie będę pajacował. Korci mnie jeszcze wrzucić po wykończeniu tego QD, FK 1000P High Temp. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.