Skocz do zawartości

Angelwax Enigma AIO


Eidos71

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

Dziś mi ta pasta rozwaliła system. Kupiłem ponad miesiąc temu. Zagadał do mnie somsiad czy bym mu nie spolerował pod blokiem kilku rys na błotniku w Jeep Grand Cherokee 2017 - kod lakieru PXJ - czarny z pięknym ziarnem.

Stwierdziłem, że mogę ale nie ma to zbyt dużego sensu bo auto będzie wyglądało jak krowa Milka albo dalmatyńczyk - ale stwierdził, że tak go bolą te rysy że trzeba by je jakoś zamaskować.

Pomyślałem OK - ryzyk fizyk - nasz klient nasz pan - chce kawałeczek tylko to wezmę Enigmę AIO i zobaczymy. Druciarstwo pod blokiem ? na 100% 😄

Użyłem najpierw pada Riobi 😄 ale się rozkleił 😄 Rzeczywiście te pady to G... Czarny rzep odkleił się z pada jak skórka z pomidora 😄

2021-09-05-19-32-50.jpg

Także wziąłem sobie ADBL Żółty One-Step

2021-09-05-19-20-40.jpg

 

Zrobiłem dokładnie 6 spokojnych przejazdów.

https://youtu.be/GB6b6EGnGfo 

 

 

 

Przed - całe auto wygląda tak:

2021-09-05-20-23-35.jpg


2021-09-05-20-25-39.jpg


2021-09-05-20-25-44.jpg

 

Po (2x wymycie FxProtect Surface Agent v2) :

2021-09-05-19-31-12.jpg


2021-09-05-20-23-29.jpg

Tych rys nie udało się usunąć tą pastą, maszyną i padem w tych parkingowych warunkach - nie będę wam ściemniał przecież.
2021-09-05-20-25-23.jpg

obraz.png.b2bfc67786828f20efe1423b06d9796e.png

Ale to co osiągnęliśmy małym nakładem czasu i pracy tym produktem na tym małym panelu zwaliło mnie z nóg - więc trzeba zrobić całe auto aby odzyskało blask.
2021-09-05-20-25-35.jpg

 

Szok. A jak się tym fajnie pracuje na tym Ryobi i tym padziu od ADBL na tym lakierze. Jakbym wiedział to bym szwagrowi wczoraj Audi tym odświeżył.

Jesteśmy umówieni na całe auto bo widzę że w miarę szybki sposób przywrócimy blask temu Jeep'kowi 🙂 Co by łaciate nie zostało 😉

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, D@ViD napisał:

@Domel mówiłem że to jest konkretne AIO 🙂

True. 

Ja pokochałem ten produkt.

@Domel połącz Enigmę z jakimś futrem na twardszych lakierach. Ja używam Evoxa Lilly. Dobre cięcie + wykończenie. Albo na tego Jeepa wejdź może z pomarańczową gąbką ADBL-a.

Polecam też AW Resurrection. Niby mocno tnąca ale potrafi zaskoczyć wykończeniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, Aivars napisał:

@Domel na jakich obrotach robiles przejazdy ? Chodzi mi konkretnie o Ryobi 😉 

Efekt naprawde jest bardzo dobry 

5800 🙂

4 godziny temu, kaka17ab napisał:

@Domel A ręcznie da się osiągnąć jakikolwiek efekt? tradycyjnie tricolor czy inny pad?

Cięzko będzie 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Rewelacyjny produkt ! Chyba będzie to miłość od pierwszego polerowania 😉 Z taką pastą nawet chyba bym się skusił na posiadanie czarnego auta 😉

Dziś z somsiadem zrobiliśmy we dwóch na dwie maszyny, jeepa. Oczywiście nie jest to 100% - powiedziałbym na 80% - bo jeszcze dałoby się usunąć/zamaskować więcej przy odpowiednim doborze padów i większym czasie. Ale jak na prawie 5.5h robotę - dla właściciela jest prima sort 🙂

Np pad ADBL OneStep pomarańczowy wyciął lepiej niż Nat Yellow. Grubasy zostały ale mocno zniwelowane. Także pasta daje ogromne możliwości do popisu przy spełnieniu warunków wymienionych powyżej 😉 Czas, cierpliwość, pady 😉

Ale generalnie po tej robocie na tym aucie uśmiech nie schodził nam z gęby 🙂

https://youtu.be/HVE4ixVY-PU

 

Somsiad w siódmym niebie - więc misja zakończona sukcesem 😄

Zdjęcia do sesji więc wiadomo trochę podpicowane 😉

 

Whats-App-Image-2021-09-19-at-17-30-588.


Whats-App-Image-2021-09-19-at-17-52-14.j


Whats-App-Image-2021-09-19-at-17-52-1hhh


Whats-App-Image-2021-09-19-at-17-5ggg2-1


Whats-App-Image-2021-09-19-at-17-5hhd2-1


Whats-App-Image-2021-09-19-at-17-5rr2-14


Whats-App-Image-2021-09-19-at-17ggggg-52


Whats-App-Image-2021-09-19-at-1ggg7-52-1


Whats-App-Image-2021-09-19-at-hhh17-52-1


Whats-App-Image-2021-0hhh9-19-at-17-52-1


Whats-App-Image-fff2021-09-19-at-17-52-1

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, krzygaj napisał:

Czy jeżeli chciałbym po tej paście położyć np ceramikę to trzeba wymywać?

Jeśli chcesz koniecznie użyć IPA, to tylko w celu dokładnego odtłuszczenia lakieru przed ceramiką (daj jednak chociaż te 4 godziny na związanie się AW Enigma AIO z lakierem). AW Enigma AIO wg mnie świetnie sprawdza się jako baza pod powłokę - używam jej praktycznie odkąd jest dostępna w PL i nie zauważyłem, aby gryzła się z powłokami, lub wyraźnie wpływała na ich trwałość. 

28 minut temu, krzygaj napisał:

Z drugiej strony może do mojego celu lepszy będzie CP Essence?

CP Essence daje delikatnie, ale zauważalnie lepszy połysk. Jednak nie jest to produkt ścierny, więc sprawdzi się na lakierze "bez skazy". Jeśli musisz poprawić stan powłoki lakierniczej - lepiej sięgnij po AW Enigma AIO.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Domel napisał:

Np pad ADBL OneStep pomarańczowy wyciął lepiej niż Nat Yellow. Grubasy zostały ale mocno zniwelowane. Także pasta daje ogromne możliwości do popisu przy spełnieniu warunków wymienionych powyżej 😉 Czas, cierpliwość, pady 😉

Ta pasta potrafi cuda i to nawet na starych, twardych lakierach. Kwestia doboru pada i techniki polerującego 🙂 Myśle, że nawet nie wykorzystaliście jej potencjału w 50% 😛 

 

14 godzin temu, Eidos71 napisał:

Jeśli chcesz koniecznie użyć IPA, to tylko w celu dokładnego odtłuszczenia lakieru przed ceramiką (daj jednak chociaż te 4 godziny na związanie się AW Enigma AIO z lakierem). AW Enigma AIO wg mnie świetnie sprawdza się jako baza pod powłokę - używam jej praktycznie odkąd jest dostępna w PL i nie zauważyłem, aby gryzła się z powłokami, lub wyraźnie wpływała na ich trwałość. 

Zgadzam się z powyższym. Enigma posiada coś tam SIO2, więc jest idealnym podkładem dla powłok (sprawdzone nie jednokrotnie i powłoki siedzą na niej dobrze ), ale trzeba jej dać z 4-6 godzin na odparowanie. Finalnie można lekko "kurz" sciągnać IPĄ, przed aplikacja powłoki. Tylko nie IPA 100% 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, D@ViD napisał:

Myśle, że nawet nie wykorzystaliście jej potencjału w 50% 😛 

Oczywiście, to było pierwsze "poważniejsze" użycie 🙂 wszystko przed nami 🙂 Ale dla mnie BOMBA !

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, krzygaj napisał:

Czy jeżeli chciałbym po tej paście położyć np ceramikę to trzeba wymywać? Zwykła ipa styknie?

Nie wymywasz. Dajesz ok. 24godzin na utwardzenie krzemu w paście, następnie kontrolnie odtłuszczasz, np. IPA 50/50, po odparowaniu aplikujesz powłoki.

15 godzin temu, Eidos71 napisał:

CP Essence daje delikatnie, ale zauważalnie lepszy połysk.

Ja mam odwrotne spostrzeżenia. 

Na pewno po Essence lakier jest bardziej śliski. Ale jeśli chodzi o połysk/wykończenie to pracując na tym samym aucie, tymi samymi padami, maszynami planetarnymi panel z Enigmą AIO wydawał się mieć lepszy połysk.

Godzinę temu, D@ViD napisał:

Ta pasta potrafi cuda i to nawet na starych, twardych lakierach. Kwestia doboru pada i techniki polerującego

True. Na oryginalnym lakierze VAG-a, pracując planetarką + Evoxa Furious Lily w jednym kroku wycięło prawie wszystkie rysy, poza najgrubszymi, i pozostawiło naprawdę dobre wykończenie.

 

Tutaj masz VAG-a:

IMG_20210614_210551.jpg.14ae705adb7659adaa61dc477cdbe5b7.jpg

IMG_20210610_175842.jpg.a20e20d10154f61ef97a9aa053630f7d.jpg

A tutaj Kia (lakier oryginał): Enigma AIO+pomarańczowy ADBL+PXE DA12

IMG_20210526_215720.jpg.52b147cc6427172205199c3d3c71505c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Essence mocno wypełnia. Ostatnio wymyliśmy na jednym z aut, które miało juz podmęczony lakier i:

- przed wymyciem lakier igła

- po wymyciu pokazały się okrągłe mikro zarysowania

Pastę wymywaliśmy do inspekcji.

Essence jest fajny ale do bardzo zadbanych lakierów. Z uwagi na większy poślizg jaki po sobie pozostawia, bardzo ułatwia aplikację powłok/wosków.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 12.09.2022 o 14:17, Mumins napisał:

Czy ktoś w trakcie pracy Enigmą zauważył rolowanie się tego AIO? DA15mm+zwizzer thermo pad niebieski (średni) i po chwili wypracowania na biegu 3.5 zaczyna się...

Dla kolegi pytam 😛 

 

A jakie auto? Lakier? Z opisu podchodzi mi ze kolega trafił na sticky paint 🙂 niech spróbuje na 8-9mm DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, D@ViD napisał:

Nigdy mi się ta pasta nie "rollowała" więć nie wiem hmm. A efekt jakiś był finalny ?

Efekt finalny był zgodny z pożądanym, ale pylenie i rolowanie (z początku myślałem, że pad zaczyna się sypać - a był nowy - i to skrawki gąbki lecą) trochę odebrały mi chęci do pracy z tym produktem. Trzeba go jeszcze przewałkować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2022 o 14:17, Mumins napisał:

Czy ktoś w trakcie pracy Enigmą zauważył rolowanie się tego AIO? DA15mm+zwizzer thermo pad niebieski (średni) i po chwili wypracowania na biegu 3.5 zaczyna się...

Dla kolegi pytam 😛 

Chyba mi się raz zdarzyło. Ale pad nie był świeży. Nawet na niskich obrotach miałem rolowanie. Umyłem pada - niestety nie pamiętam czy było to APC czy już może ONR czy padwasher LK czy samoróbka (to jednak nie ma znaczenia) i po tym wszystko wróciło do normy.

A co to za auto było, a dokładniej chodzi czy lakier twardy czy miękki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.