Skocz do zawartości

Angelwax Enigma AIO


Eidos71

Rekomendowane odpowiedzi

@zibi-M - nie robiłem tego w tym materiale, ale (uwierz mi) robiłem to wcześniej, gdy tylko nabyłem pierwsze 0,5 litra tego AIO - poza ubytkiem w połysku, wymycie "panel wipem" nie zmieniło stanu lakieru. Nie pojawiły się żadne "zamaskowane" rysy - wg mnie Enigma AIO nie posiada żadnych filerów i nie maskuje rys, a naprawdę je usuwa. Przy najbliższej okazji zrobię krótki film z pracy tym AIO i natychmiastowym jego wymyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drufi Realnie... nie sprawdzałem... Zawsze na AIO kładę wosk/sealant, lub choćby QD - w przypadku Enigma AIO raz był to Enigma QED, chyba przy pierwszym użyciu tego AIO. Jako zabezpieczenie lakieru, Enigma AIO traktuję podobnie, jak CP Essence - jako bazę pod właściwe zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2 godziny temu, AudiBlask napisał:

Enigma nie ma żadnego czasu wiązania? Można od razu wrzucać zabezpieczenie? 

Teoretycznie nie (producent o tym nie wspomina), ale uważam, że lepiej dać te minimum 4 godziny od zakończenia pracy z Enigma AIO do rozpoczęcia aplikacji zabezpieczenia - wtedy będzie pewność, że zawarty w AIO SiO2 związał i utwardził się wstępnie na lakierze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Moderator
W dniu 22.08.2019 o 18:59, Eidos71 napisał:

wg mnie Enigma AIO nie posiada żadnych filerów i nie maskuje rys, a naprawdę je usuwa

Czym jest ten produkt ? "Żywicą" jak SRP, AIO, Politura, Glaze, Compund, Polish, Cleaner ? ?

Jest bardzo dużo sprzecznych informacji w sieci. Jak podchodzić do tego produktu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak dla mnie to jakies wypełniacze ma ale cieżko je wymyć . Używałem nie raz tego aio i faktycznie cos tam wycina ale tez duzo maskuje. Ma miękkich i nowych lakierach radzi sobie fajnie ale ze starymi juz słabo 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo twierdze - coś maskuje, coś wycina ale nieźle na tym powłoki siedzą 😄 niby w sobie ma coś tam SiO2 🙂 Wymyć ciężko.

DA21 + Enigma AIO + Gąbka RUPES UHS (szara) = twarde, stare lakiery (BMW, Mercedes) wychodziła petarda !

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, BiałyGTi napisał:

Używałem nie raz tego aio

 

2 godziny temu, D@ViD napisał:

Wymyć ciężko.

Mimo wszystko "wymywacie" go (przynajmniej lekka IPA) przed nałożeniem LSP ? Czy "polerka" i od razu LSP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał:

 

Mimo wszystko "wymywacie" go (przynajmniej lekka IPA) przed nałożeniem LSP ? Czy "polerka" i od razu LSP ?

ja lekką ipą czyli 50% 😄 na sam konieć , chociażby żeby sciągnąć kurzyk 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BiałyGTi napisał:

Ale CP essence moim zdaniem lepiej ogarnia jako AIO i dluzej siedzi nawet jako samo zabezpieczenie + przyjemniejsza praca i docieranie 

Nie do końca zgodzę się z Tobą.

Fakt CP Essence ponoć dłużej siedzi - tutaj opieram się o informacje od producentów. Sam tego nie miałem jeszcze możliwości sprawdzić.

Ma też większy poślizg po dotarciu niż Enigma.

ale

AW Enigma AIO za to pozostawia lepsze wykończenie lakieru. Lakier ma większą głębię. Praca i docieranie, ja przynajmniej, nie zauważyłem różnic.

 

6 godzin temu, Domel napisał:

Mimo wszystko "wymywacie" go (przynajmniej lekka IPA) przed nałożeniem LSP ? Czy "polerka" i od razu LSP ?

Tak. Ja po przynajmniej 24 godzinach, bo minimum tyle daję Enigmie lub Essence poleżeć, zawsze przemywam lakier rozcieńczoną IPĄ lub płynem inspekcyjnym. Przed wymyciem kurz, jakieś paprochy wydmuchuję sprężonym powietrzem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Domel tak przecieram lekko ipa 30% ale raczej zeby pozbyć cie kurzu 

12 godzin temu, xadamx napisał:

AW Enigma AIO za to pozostawia lepsze wykończenie lakieru. Lakier ma większą głębię.

No to mamy inne odczucia z praca tym produktem. Ja wole esencce niz enigma. Jak juz mam uzywac to siegam po esencce a enigma stoi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BiałyGTi napisał:

@Domel tak przecieram lekko ipa 30% ale raczej zeby pozbyć cie kurzu 

No to mamy inne odczucia z praca tym produktem. Ja wole esencce niz enigma. Jak juz mam uzywac to siegam po esencce a enigma stoi 

To tylko potwierdza, że pytanie o to jak się komuś czymś pracuje nie ma większego sensu. Trzeba samemu spróbować.

Kiedyś już wspominałem, że mi się niedobrze pracuje Evoxą HDX8 MK2, że wolę Flexa XCE. Kolega, z którym razem działamy za to odwrotnie. I tak ja mam XCE, a On HDX8 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p Kupuj planetarkę 🙂 Dzisiaj się bawiłem przy autku  z zamysłem robienia DA15  na 130mm + DA8 na 80mm i koniec końców skończyłem na Flex VRG 130mm  pady + DA8 80mm pady do mniejszych powierzchni 😄 

Bardzo się polubiłem z tym Flexem VRG i teraz zdecydowanie 95% robót idzie tą maszyną 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.