Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi 🙂

Kupiłem komplet z K2 wraz z tym ich płynem, rzekomo powinien starczyć na 30 lamp, póki co potrzebuje na 3 komplety. Ja wiem, że czajnik to nie jest cudotwórczy produkt, ale patrząc jak to działa i ile mniej czasu schodzi z tym to wydaje mi się, że produkt jest wart zakupu.

Potrzebuje w Fordzie zrobić lampy, bo na wiosnę będę go sprzedawał, a ktoś brzydko wcześniej psinał bezbarwnym, który po czasie odpadł i wygląda to conajmniej... źle ;)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę że powłoka na lampach jest równomiernie utleniona więc ktoś już kiedyś coś przy nich działał:) od siebie to polecę papier 1500 na mokro na klocku, i trochę musisz nim podziałać to mocno przyspieszy Ci pracę bo szybciej usuniesz utlenione tworzywo (samą pastą to będzie Ci zapychać pady ) a menzerna 1000 zbiera rysy po chyba papierze 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 13:49, Saczi napisał(a):

@smalec, nie wiem, czy ktoś już grzebał przy reflektorach. Możliwe, bo samochód ma 18 lat.

Jeżeli pastę - może menzerna 400/300?

Bez papieru wodnego noe będzie dobrze mocno utlenione .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jelinski17 też zakupiłem deltę einhella jak parkside się zużyła no i powiem ze jest spoko. Jednakże bladego pojęcia nie mam co robię nie tak że tyle czasu mi schodzi z tymi lampami. Ładnych parę godzin z tym schodzi i nie mam pomysłu gdzie leży problem. Ale gdzieś musi bo skoro Ty robisz wmax 2h  wszystko, bo tak to rozumiem, a ja 6h no to coś tu jest nie tak. Ile sztuk papieru na deltę schodzi ci na sztukę przeciętnej lampy? 

Dodam że nie robiłem tego pierwszy raz już kilka kompletów zrobiłem i wychodzą ładnie ale strasznie długo to trwa i nie widzę gdzie można by zaoszczędzić dużo czasu. Papiery najczęściej stosuje 600 800 1000 1500 2000 2500, indasa a ostatnio matador mi podchodzi nawet lepiej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukaso zrobiłem już baaardzo dużo lamp i za każdym razem starałem się jak najbardziej zoptymalizować ten proces żeby było maksimum efektu w jak najkrótszym czasie:) papiery mam tylko z jednej firmy czyli sunmight (indasa to była dla mnie największa porażka) wszystkie papiery mam przygotowane i poukładane gradacjami do każdej lampy tak że maszynę wyłączam tylko na kilka sekund jak zmieniam papier,opryskiwacz ciśnieniowy non stop leje wodę tak żeby wypłukiwać na bieżąco "urobek"i wykorzystać na maksa papier (w jednym ręku mam maszynę w drugiej opryskiwacz). I najważniejsze chyba że zawsze wjeżdżam najpierw z 320 ręcznie na klocku tak żeby jak najszybciej usunąć te utlenioną warstwę,i resztki lakieru. A co do zużycia papieru to około 4-5 listków z rzepem każdej gradacji mi wychodzi na lampę,im dziwniejszy kształt tym więcej 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jelinski17 napisał(a):

@Lukaso zrobiłem już baaardzo dużo lamp i za każdym razem starałem się jak najbardziej zoptymalizować ten proces żeby było maksimum efektu w jak najkrótszym czasie:) papiery mam tylko z jednej firmy czyli sunmight (indasa to była dla mnie największa porażka) wszystkie papiery mam przygotowane i poukładane gradacjami do każdej lampy tak że maszynę wyłączam tylko na kilka sekund jak zmieniam papier,opryskiwacz ciśnieniowy non stop leje wodę tak żeby wypłukiwać na bieżąco "urobek"i wykorzystać na maksa papier (w jednym ręku mam maszynę w drugiej opryskiwacz). I najważniejsze chyba że zawsze wjeżdżam najpierw z 320 ręcznie na klocku tak żeby jak najszybciej usunąć te utlenioną warstwę,i resztki lakieru. A co do zużycia papieru to około 4-5 listków z rzepem każdej gradacji mi wychodzi na lampę,im dziwniejszy kształt tym więcej 

Mi schodzi 3-4 listki. Może to dlatego, może powinienem częściej zmieniać papier na nowy.. Zawiodłeś się na papierach indasa, dlaczego? Jestem ciekawy twojej opinii bo robisz jakie jeden z kilku robotę na najwyższym poziomie. A reszta włącznie ze mną tak na 90-95% widać że brakuje tej kropki nad i 😉 Z moich doświadczeń indasa są słabsze niż matador ale 3x lepsze niż klingsor który jest często polecany jako dobry a tak naprawdę to porażka a nie papier 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 19:48, audicoupe napisał(a):

Bez papieru wodnego noe będzie dobrze mocno utlenione .

No nie będzie dobrze, przekonałem się ...

image.png.89cf25d17bea52e84f40a34cb85d1e99.png

 po 3 wypracowaniach menzerny 1000

image.png.f38b5d6144e8c5cd689cd6f60d0da036.png

widać znaczną poprawę, bo zażółcenie zeszło, ale rys na kloszu pasta nie ruszyła.

Na dzisiaj wystarczy, bo pracowałem w temperaturze -6C i przemarzłem.
Papier i dokładniejsze prace zostawiam co najmniej na drugą połowę marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saczi napisał(a):

widać znaczną poprawę, bo zażółcenie zeszło, ale rys na kloszu pasta nie ruszyła.

Niestety ale zażółcenie szybko wróci. Tak że szykuj się na szlifowanie i potem czajniczek albo polerowanie i ppf w ostateczności powłoka ale to działa krótko dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 11:28, Lukaso napisał(a):

Mi schodzi 3-4 listki. Może to dlatego, może powinienem częściej zmieniać papier na nowy.. Zawiodłeś się na papierach indasa, dlaczego? Jestem ciekawy twojej opinii bo robisz jakie jeden z kilku robotę na najwyższym poziomie. A reszta włącznie ze mną tak na 90-95% widać że brakuje tej kropki nad i 😉 Z moich doświadczeń indasa są słabsze niż matador ale 3x lepsze niż klingsor który jest często polecany jako dobry a tak naprawdę to porażka a nie papier 

Papier indasa jest ogólnie cienki,bardzo wiotki i mam wrażenie że na "krócej"starczał:) druga sprawa to sunmight dużo łatwiej się wycina bo sam papier jest grubszy i ma jakby więcej ziarna:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zeea napisał(a):

@jelinski17 jak dobrze pamiętam to robisz maszynką typu delta?  Wycinasz z okrąglych tarcz do szlifowania czy jak? 

Normalny papier w listkach,z niego wychodzi mi 9 papierków,i tak robię na małej delcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2023 o 18:14, zeea napisał(a):

@Lukaso potrafisz posłać jaka to taśma? Kiedyś tak zrobiłem na próbe, ale wiem że był problem z odklejaniem się. 

Nie wiem jak ona się nazywa ale taka sama taśma kupowana w różnych miejscach nazywa się różnie a działał tak samo. Taka żółta warstwa ochronna i biała taśma. Zbrojona. Ciężko oderwać, raczej nie zdarza mi się żeby się odkleiło jeśli pia ka jest sucha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.