Skocz do zawartości

CleanTech Tire & Rubber Cleaner


Mumins

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
3 godziny temu, V1RU$ napisał:

Czy już ktoś zrobił testy Vs. ExCeDe. Bo rano skończyłem butle i teraz nie wiem co wrzucać w koszyk. Stare sprawdzone czy nowe zapowiadające się BDB.

Próbuj nowości  😄

14 godzin temu, V1RU$ napisał:

Czyli kiedy ten nowy dresing do opon na bazie wody ?

w tym roku 😛

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2019 o 12:22, cleantechco napisał:

Próbuj nowości  😄

w tym roku 😛

Zawsze co Coś od Was wleci w moje łapska to się  źle kończy. Będę musiał zmienić środek na mycia opon na Wasz.

Zrobiłem tylko szybko po wyjęciu z paczki małe mycie i jest MOC.

Porównam i opublikuje ale czuje zmiany w kościach.

pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
3 godziny temu, V1RU$ napisał:

Zawsze co Coś od Was wleci w moje łapska to się  źle kończy. Będę musiał zmienić środek na mycia opon na Wasz.

Zrobiłem tylko szybko po wyjęciu z paczki małe mycie i jest MOC.

Porównam i opublikuje ale czuje zmiany w kościach.

pzodrawiam

Czemu źle się kończy? 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cleantechco napisał:

Czemu źle się kończy? 😄 

Bo jestem zmuszony zamieniać moje dotychczasowe środki na Wasze. 😛

Wasz T&R użyty prosto z butki to coś dla leni i takich żyjących w biegu. Bo drugie czorchanie opony zbędne - piana biała !

Na szybko zrobiłem kilka myć i jest MOC !

Zrobię małe foto story przy chwili wolnej i wpuszczę w sieć 😛

A i nowa butelka OK i etykieta też trzyma się jak należy wiec zmiana na PLUS.

Do Trigger'a też nie mam zastrzeżeń.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć .

Z racji pozytywnych opinii tego produktu postanowiłem zakupić i przekonać się na własnej skórze 😉 Dłuższy czas bawiłem się tym środkiem i mogę co nie co powiedzieć .

 

Opis Producenta :

Cytat

CleanTech Tire & Rubber Cleaner to preparat do mycia i odtłuszczania powierzchni gumowych. Głównie do mycia opon, gumowych dywaników oraz uszczelek. Tire & Rubber Cleaner skutecznie usuwa pozostałości starych dressingów opon, przygotowując powierzchnię do aplikacji świeżej warstwy zabezpieczenia. Siła czyszczenia została wypośrodkowana między dogłębnym czyszczeniem, a bezpieczeństwem dla czyszczonej powierzchni.

Sposób użycia:

W zależności od zabrudzeń produkt możesz używać bezpośrednio z butelki lub rozcieńczyć go 1:1 do 1:3

Zalecamy aplikację na suchą powierzchnię. Dzięki temu unikniesz dodatkowego rozcieńczenia preparatu oraz osłabienia jego mocy czyszczącej

Przy uporczywych zabrudzeniach zalecamy wyszczotkować powierzchnię odpowiednia szczotką

Spłucz obficie wodą

Jeżeli to konieczne, powtórz wcześniejsze czynności

Aplikuj na zimną powierzchnię, w zacienionym miejscu

Nie dopuść do wyschnięcia, szczególnie na felgach matowych lub satynowych

Pojemność 500ml

 

Opakowanie :

Butelka bardzo fajna , twarda nie odkształca się . Etykiety proste , czytelne i dobrze przyklejone 😉 Atomizer to wielka porażka , przypomina mi RRC . Rozleciał się podczas pierwszych prac a zastąpił go nie zawodny Canyon 😉  Więc Panowie z @cleantechco atomizerki do poprawy 🙂 

20190619-135909.jpg

20190619-135912.jpg

20190619-135920.jpg

20190619-135924.jpg

Rozcieńczenie producent zaleca nawet 1:3 i takie też zastosowałem 😉  Szczotka do wypracowania produktu tylko Muc-off .

20190619-140040.jpg

20190619-140818.jpg

 

Opona nie jest jakoś brudna ale długo nie była czyszczona .

 

 

Aplikacja środka w rozcieńczeniu 1:3 . Przy drugim czyszczeniu piana była już prawie biała ale przy trzecim razie miałem pewność dobrze wyczyszczonej gumy . Byłem nieco zaskoczony działaniem środka oczywiście pozytywnie !

 

 

Podsumowanie :

Produkt jak najbardziej zaliczam do udanych . Działa bardzo dobrze w koncentracie jak i w rozcieńczeniu 1:3 . Fajnie się pieni , dobrze się czyści szczotką oponę gdy mamy sporo piany .Czy jest to zagrożenie dla Excede ? Myślę że tak ! 🙂  Na duży bardzo plus nie posiada żadnego zapachu jest bezwonny a niestety Exede dusi dosyć mocno . Atomizer jak pisałem jest do poprawki według mnie . Do opakowania nie mam zastrzeżeń . Cenowo T&R wychodzi bardzo fajnie bo 1l kosztuje 29 zł a 5l 80 zł wydaję się być dobrą ceną 🙂  Według mnie ciekawa alternatywa dla Excede T&R .

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłukuje się BDB. Jak na moje to lepiej niż Excede. Teraz używam 1:3 i robi robotę. Może po weekendzie wrzucę kilka foto. Używam cały czas zamiennie z Excede. Ale chyba zostanę z CT.

Dzieki, do tej pory myłem albo adbl albo exceede i ostatni raz po nich detailers magic bo sie super wypłukuje. Bedzie testowane :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Moderator

 

CleanTech Tire And Rubber Cleaner

image.png.0a2d2de847f51e20d67245982b721a4d.png

 

Cytat

Preparat do mycia i odtłuszczania powierzchni gumowych. Głównie do mycia opon, gumowych dywaników oraz uszczelek. Tire & Rubber Cleaner skutecznie usuwa pozostałości starych dressingów opon, przygotowując powierzchnię do aplikacji świeżej warstwy zabezpieczenia. Siła czyszczenia została wypośrodkowana między dogłębnym czyszczeniem, a bezpieczeństwem dla czyszczonej powierzchni.

Tym razem na warsztat biore CleanTecha i żeby sprawdzic siłe czyszczącą postanowiłem użyć koncentratu:
felgi105.jpg

felgi106.jpg

Piana jaka jest każdy widzi. 

felgi107.jpg

felgi108.jpg

Piana szara wiec robimy powtórke i sprawdzamy na ile domyło opony, w roli inspektora RRC T&RC
felgi078.jpg

felgi080.jpg

 

Szału nie ma, porównałbym go do EXCEDE T&RC w stężeniu 1:3 badź FX protext w koncentracie. 

Cena 20zł za 1L

Produkt raczej z tych słabszych co nie oznacza że trzebo go skreślać bo takie produkty fajnie sprawdzą sie przy myciu dywaników czy uszczelek w aucie ale do mycia felg po sezonie wybrałbym mocniejszego zawodnika 😉 


 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę odgrzeje kotleta

Jakiś czas temu zamówiłem bańkę T&RC od CT.
Przeważnie używałem stężenia 1:3 do bieżącego mycia opon, a przy konkretnych zabawach jechałem koncentratem. Piana zawsze fajna i przeważnie 'niby' po 2 podejściach w pełnym steżeniu miałem sprawie załatwioną (biała piana).

Ostatnio coś mnie tknęło na sprawdzenie CT z innym zawodnikiem.

Opona ogólnie regularnie czyszczona, ale i tak jazda w tym przypadku z koncentratem. Po 3 podejściu i pełnym szczotkowaniu wydawałby się, że jest już ok.


20210716_200845.jpg.e8a2314cd032b15e6b0849cf803a02e2.jpg

Do sprawdzenia wpadł chyba jedyny udany produkt od RRC (choć na + jeszcze kwaśny szampon)

20210716_200954.jpg.9752ac383d0e0ae4a967a26d2e9fab18.jpg

Nie powiem - z deka byłem zaskoczony..

20210716_201032.jpg.03e7a8dd0f4c8aad02a1272b7826de05.jpg

20210716_201050.jpg.803c52a195ecd771c87361798b50be82.jpg

20210716_201159.jpg.bbf1a5049ab4058cabac8f7923ddeefc.jpg

20210716_201208.jpg.591953149f34b852063ebad721a72f37.jpg

20210716_201213.jpg.d9369669f3bcfc5d2ff7d0ad37caf479.jpg

RRC wybrał jeszcze masę brudu i przy kolejnej aplikacji RRC piana faktycznie była już biała jak należy.

W CT fajnie rozwiązali sprawę z zapachem (produkt całkowicie bezwonny), tak faktycznie jest słaby nawet w koncentracie i nawet na regularnie czyszczone opony. Stężenia 1:3 / 1:4 to raczej na opony z przelecenia z kurzu przy myciu co tydzień i świeżym dressingu.
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też coś podkusiło żeby go sprawdzić ale ADBLem w koncentracie. No i wyciągnął jeszcze sporo.

Do bieżącego mycia raz w tygodniu CT jest fajny, nigdy nie stosowałem go w rozcieńczeniu - zawsze koncentrat, nie ma co go osłabiać jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinie o tym produkcie mam wrażenie, że cleantech zmienił formułe. Miałem z początku 0,5L i działało to bardzo dobrze porównując nawet do mocniejszej konkurencji.

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Dystrybutor
W dniu 15.05.2022 o 01:11, penkus5 napisał:

@cleantechco Pewnie przy chromowanych felgach produkt nie jest do końca bezpieczny?

Nowa formula bedzie 🙂 większość wymienionych wyżej ma wodorotlenek sodu w składzie który działa korozyjnie.

My lada moment zaprezentujemy mocarza bez wodorotlenku i to bezpiecznego dla wszystkich felg 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.