Skocz do zawartości

Colourlock strong - dziwne przebarwienia, wydajność


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem dzisiaj wyczyścić fotele w mojej miacie za pomocą colourlock strong. Fotele prawdopodobnie nigdy porządnie nie czyszczone (samochód z 2002).

Na początku test pół na pół + efekt "wow" (na górym zdjęciu prawo dolna ćwiarka siedziska wyczyszczona, na dolnym chyba nie muszę tłumaczyć 😉😞
image.png.a65c79a2c474e4c99c0af89d38312a06.png

 

 

Niestety po cały wyczyszczeniu pojawiło się kilka spraw:
1. Na dwa fotele zużyłem całą butelkę stronga (125ml) - to normalne?

2. Na fibrze na początku zostawał czarny osad, ale później coś w kolorze farby - to normalne, czy powinienem się martwić?

3. Ile czasu poświęcacie na jeden panel i czy dociskacie szczotkę? Ile razy "powtarzacie" czyszczenie jednego panelu? Sprawdziłem na jednym panelu i po 4 razach dalej biała fibra po przetarciu tego nie była czysta

4. Kolor nie jest równomiernie czysty, są takie jakby szare plamy/odbarwienia - czy to oznacza że za mało czyściłem, czy wręcz przeciwnie: że za bardzo/za długo/za dużo środka i odbarwiłem skórę colourlockiem? Zdjęcia tych plam plam/przebarwien załączone poniżej (tutaj cały album https://photos.app.goo.gl/4F2bmMDcjxoRzjcLA , bo mam sporo zdjęć tego przy różnym świetle i pod różnymi kątami, oczywiście też większa rozdzielczość zdjęć): 

https://photos.app.goo.gl/4F2bmMDcjxoRzjcLAimage.png.2be99350d6228f26640dc669c2bc3d31.png

image.png.85fd5e06794ceb8cd9c1d7e879ec2b6a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, maciek_ napisał:

Czyli błąd to było zbyt długie szczotkowanie?

Nie!! żadne szczotkowania i techniki a po prostu lakier zabezpieczający czyli tak zwany top coat się utlenił/wytarł/zdegradował i zaczęło ściągać kolor bazowy, który jest na bazie wody i szybko wchłania się w mikrofibrę po kontakcie z wodą. Tutaj nie ma znaczenia czego użyłeś on i tak by zaczął złazić, w każdym starszym aucie się z tym spotykam. W własnym zakresie możesz kupić zestaw tonujący i będzie po sprawie. Tylko się nie zdziw jak przy następnym myciu znów będzie złaził, to niestety są to fabry na bazie wody. Profesionalne podejście wymaga nałożenia warstwy zabezpieczającej coś jak bezbarwny na lakierze a tego bez kompresora i pistoletu o odpowiedniej dyszy nie zrobisz. Zapewne jak zaczął schodzić ci lakier to powierzchnia strasznie zaczęła się lepić do rąk? Wydaje mi się też, że na 100% ktoś tam przed tobą był, poprzedni właściciel mógł też użyć zestawu tonującego i wyszło jak wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecisz jakiś zestaw do koloryzacji? I ile może kosztować zrobienie tego profesjonalnie w zakładzie (opcja z malowaniem pistoletem i top coat)?


Jeszcze takie pytanie: co z tym teraz zrobić. Zamówić następny Strong Cleaner żeby troche jeszcze doczyścić? Nałożyć Leder Protector i Leder Versiegelung, czy te środki mogą utrwalić plamy które zostały? Renowację raczej bym robił za kilka miesięcy, nie teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek_ napisał:

Na dwa fotele zużyłem całą butelkę stronga (125ml) - to normalne?

dla przykładu u mnie normalne zużycie jest dużo mniejsze. 250ml Furniture clinic wystarcza na 2 jasne fotele na ponad 2 lata (czyszczone co około 3-4  miesiące) .

3 godziny temu, maciek_ napisał:

Ile czasu poświęcacie na jeden panel i czy dociskacie szczotkę? Ile razy "powtarzacie" czyszczenie jednego panelu? Sprawdziłem na jednym panelu i po 4 razach dalej biała fibra po przetarciu tego nie była czysta

w "normalnych" warunkach to kilkanaście sekund fragment. Docisk bardzo mały.

 

Nie miałem do czynienia ze szczurami, ale podejrzewam, że trzeba uważać zeby ich nie przemoczyć. No i pewnie jest większe ryzyko  uszkodzenia starej zniszczonej skóry, tym bardziej mocniejszym środkiem.

 

Zestawy naprawcze robi Colorlock i Furniture Clinic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kostek88 napisał:

Zawsze mówię że colurlock strong to niebezpieczny produkt, a można takie fotele wyczyścić normalnie, bez strachu o ściągnięcie barwnika jak tutaj 🙂

Przeleć skóry bez top coat mokrą mikrofibrą i efekt będzie podobny. Nie ma warstwy wierzchniej to takie akcje się dzieją, nie widzę tutaj winy colourlock strong.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david2888 napisał:

Teraz jedynie, to dać odżywkę i zabezpieczyć to, jak planujesz regenerację, malowanie za kilka miesięcy. Nie ma sensu dalej katowac skóry CL Strong

Czy jesli niektorych fragmentow nie doczyscilem to odzywka nie utrwali tych zabrudzen? Inaczej mowiac: czy mozna dawac odzywke na troche brudna skore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DaV napisał:

Przeleć skóry bez top coat mokrą mikrofibrą i efekt będzie podobny. Nie ma warstwy wierzchniej to takie akcje się dzieją, nie widzę tutaj winy colourlock strong.

Widocznie nie wiesz, ale są środki, które czyszczą nawet farbowane miejsca bez warstwy wykończenia, bez ściągania tej 'aftermarketowej' farby, nie mówiąc o fabrycznej. Więc wina colourlocka, norma przy tym produkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
1 godzinę temu, maciek_ napisał:

Czy jesli niektorych fragmentow nie doczyscilem to odzywka nie utrwali tych zabrudzen? Inaczej mowiac: czy mozna dawac odzywke na troche brudna skore?

Odżywka nie służy do zabezpieczenia, a do odżywienia włókien skóry. Jeśli u Ciebie w praktyce nie ma już top'a na skórze, to odzywka łatwo dostanie się wnętrza skóry i właśnie tak najlepiej jest ją odżywiać.  Trudno u Ciebie mówić o utrwalaniu brudu, bo myślę, że skórę jako tako masz wyczyszczoną. Jest inną sprawą, że wg. mnie jest na niej sporo przebarwień i nawet inne kolory. Oczywiście mogę się mylić, bo to jednak tylko zdjęcia, ale jest tam sporo niebieskiego, czyli ukochany jeans. Z kolei fragment na "plecach" wydaje się mieć inny kolor niż reszta fotela, co może sugerować, że te fotele miały już kontakt z jakimś malarzem. Tak czy siak, skóry nadają się do full renowacji. Jeśli nie robisz tego teraz, to tak jak koledzy pisali, odżywka + zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za za odpowiedzi.

Tak przy okazji: moge ryzykowac regeneracje samemu (zestaw koloryzujacy) czy lepiej oddac to komus do profesjonalnej renowacji? Chetnie bym to zrobil, bo wydaje sie to przyjemnym zadaniem. Jedynie zastanawia mnie czy brac sie za to, bo koloryzowanie samemu wyglada skomplikowanie i inwazyjnie (szlifowanie skory, uzycie mocnej benzyny do skor). Nie chcial bym doprowadzic skory do stanu gdzie nie da sie jej juz zregenerowac.

Tak przy okazji: ile powinna kosztowac profesjonalna renowacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za za odpowiedzi.
Tak przy okazji: moge ryzykowac regeneracje samemu (zestaw koloryzujacy) czy lepiej oddac to komus do profesjonalnej renowacji? Chetnie bym to zrobil, bo wydaje sie to przyjemnym zadaniem. Jedynie zastanawia mnie czy brac sie za to, bo koloryzowanie samemu wyglada skomplikowanie i inwazyjnie (szlifowanie skory, uzycie mocnej benzyny do skor). Nie chcial bym doprowadzic skory do stanu gdzie nie da sie jej juz zregenerowac.

Tak przy okazji: ile powinna kosztowac profesjonalna renowacja?

Jeśli mowa o 4 miejscach to tak z 1500 ziko na moja wiedzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.