Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

W piątek po korekcie jedno etapowej, na BMW X5 E70 położyłem wosk Bilt Hamber Double Speed Wax. Rewelacyjna aplikacja docieranie. Look tez bardzo fajny na czarnym metalik.

Auto postalo noc i na drugi dzien rano wyjechalem  z garazu. Czekam na klienta.... Auto sie lekko przykurzylo i wosk zaczął sie wypacac  😨😫🤠

Co w takiej sytuacji? Przecież nie bede docieral wosku z kurzem hah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W pełnym upale, wysoka temperatura, na słońcu, na nagrzaną blachę z ciekawości położyłem Chemical Guys Pete's 53.

Widać było o ile szybciej olejki z niego parują, ale jestem w szoku...

Nadal aplikował się i docierał bardzo łatwo. Nawet na czarnym nie zostały jakieś mazy.

Można dopisać kolejną do listy zalet produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 Czy ty tez kupiles ostatnio na promocji wosk BH Double Speed Wax ?? Ostatnio po one stepie położyłem go na czarne BMW X5. Wyjechałem na drugi dzień i normalnie igiełka potem zrobiło się słońce, auto postało z godzine na słońcu i na masce zaczął się pocić ten wosk 😞  pierwszy raz mnie spotkało "wypacanie się wosku" On tak ma ? Może za dużo go zaaplikowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 Tak, kupiłem ostatnio DSW na promo i naprawde nie moge złego słowa o nim powiedzieć.
W relacji jakość/cena/pojemność wypada baardzo dobrze i jest u mnie w samej czołówce twardzieli.

Aplikowałem go już na 3 auta (czarne, białe i niebieskie) i żadne wypacanie wosku mnie nie spotkało. Wszystko było git.
Bardzo możliwe ze za dużo go nałożyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 Jak by ci się nie trafił używany Pete's 53 to mogę ci podesłać na Testy a Szkoda ze masz daleko do @paperson to i jemu byś podrzucił bo chciał na Seata swojego po korekcie wrzucić Pete' s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Zbiera dobre opinie Pete's 53 i ostatnio cos mnie zaciekawił.
Chyba zapoluje na używkę.

Forensic Detailing robił swego czasu testy do brytyjskiej prasy. Miał dostęp do labu (tu już dokładnie nie pamiętam, chyba BiltHamber ale moge sie mylić). Na kilkadziesiąt wosków przy precyzyjnych pomiarach laboratoryjnych CG Petes53 miał jeden z najlepszych wyników jeżeli chodzi o połysk.

Trwałość do 2 i pół miesiąca też całkiem niezła jak na letni wosk konkursowy.

W kwestii wyglądu może bez problemu konkurować z kilkukrotnie droższymi woskami pokazowymi. Nie ustąpi takiemu chociażby Zymolowi Concours, który kosztuje 1000pln. Oba mają bardzo przyjemny zapach. Różnica między produktami jest np. taka, że Pete's wybacza błędy w aplikacji. Gdyby miał jeszcze hudrofobowość na poziomie Glasura to byłby dla mnie produktem niemal idealnym 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ghost napisał:

Gdyby miał jeszcze hudrofobowość na poziomie Glasura to byłby dla mnie produktem niemal idealnym 😉

Nie przerobiłem zbyt dużo produktów ze stajni CG, ale do tej pory jeszcze nie natrafiłem od nich na dobrego 'kozaka' w kwestii efektu hydrofobowego  😉 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Grzechu23 napisał:

Nie przerobiłem zbyt dużo produktów ze stajni CG, ale do tej pory jeszcze nie natrafiłem od nich na dobrego 'kozaka' w kwestii efektu hydrofobowego  😉 
 

Kto by w Kaliforni sie przejmował kroplą deszczu.

W słońcu ma być szał 😉 Swoją drogą jestem w szoku, bo w pełni natural a tak mało kurzu łapie. Taki układ pasuje mi na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Forensic Detailing robił swego czasu testy do brytyjskiej prasy. .... CG Petes53 miał jeden z najlepszych wyników jeżeli chodzi o połysk.
Trwałość do 2 i pół miesiąca też całkiem niezła jak na letni wosk konkursowy.

 


U mnie poleżał ok 2 tyg, tylko nie wiem czy powodem tak krotkiego czasu było to że położyłem go na Black Hole.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wygladają sprawy jeśli 

1. mam sam wosk i widzę ,że słabnie po np 1,5 miesiąca daje glinke i cleaner i ponownie wosk czy po prostu myje samochód osuszam i aplikuje ten sam wosk nową warstwę ??

2.jest wosk ale wspomagany qw czy qd i decyduje się dać nową warstwę co wtedy ,musi iść cleaner i dopiero świeża porcja wosku ,bo chyba na to wszystko dać wosk to mija się z celem ?

Dziękuje za odpowiedzi  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichałES napisał:

Nie lepiej będzie usunąć wosk i dopiero cleaner? Czy poprostu nie ma roznicy odrazu jechac cleanerem na starym wosku dotrzeć fibra i nakładać nowy? 

Cleaner sluzy tez temu by usuwac stare woski przed nalozeniem wosku 😉 dekontaminacja jak najbardziej ale nie koniecznie za kazdym razem,ja pelny cykl robie raz w roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.