Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Hubee napisał:

Chce sie Wam na prawde od 4 do 8 tygodni wosk nakladac?

zaczynając sezon w marcu- kwietniu jedno woskowanie woskiem pośrednim (nie ma nazwy wiosenno-jesienny) taki co wytrzyma te 2-3 miesiące,

w lato ze dwa woskowania woskami pokazowymi/konkursowymi 1-2M, coś co daje czystą przyjemność  petes53 albo lepiej półkę wyżej souveran paste wax

przed jesienią ponownie czymś pośrednim na 2-3M,

a na zimę od ochoty Fusso, Finis, albo lajtowa powłoka kwarcowa bez wspomagaczy - wszystko wytrzyma do kolejnego sezonu.

To nam daje 5 woskowań na samochód rocznie. Nie jest to jakoś super dużo.

1 godzinę temu, Hubee napisał:

Nie lepiej kupic cos bardziej trwalego? 

Ja kupiłem trwały, średnio trwały, mało trwały, a potem kolejny dla zapachu, następny dla hydrofobowości, a kolejny bo mi się nudziło :) 

Ale owszem możesz kupić jeden wosk na cały rok np BH DSW. Jest trwały, hydrofobowy i banalny w aplikacji, nie ma tylko zapachu Zymola Concours ale przy 11 razy niższej cenie za puchę można to zakceptować, choć na szczęscie nie śmierdzi jak soft99 ;) 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja Panowie. Ja na swoje auta w sezonie niestety nie mam czasu. Na masce mam IGL Quartz, Nanolex Si3D i LE EcoShield. Na reszcie auta sa dwie warstwy Eco. Teraz jak sie tylko troche cieplej zrobi wpadnie swissvax shield na lewy blotnik, a na prawy neowax no1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piter80 napisał:

co na wiosne-jesien?

i co na lato?

może to być ten sam produkt, my kupujemy  dużo różnych bo lubimy wyłapywać smaczki, wiele osób nie zobaczy większych różnic :)

jak masz dalej dylemat to przeczytaj poprzednie 40 stron obecnego tematu.

 

A potem ponad 60 stron tego:

My przeczytaliśmy wszystkie ;)

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Berd juz dokladnie nie pamietam bo mialem go zaraz jak wyszedł

ale cos mi świta ze samo nakładanie było ok jak sie zostawiło go na troszkę i przysechł nie mozna było dotrzeć ciagle mazy itd mocniej fibra przyciśniesz to rysy wiec sprzedałem go dlatego ze ciezko sie docierało. Efekt tez był sredni po nim kupiłem "Sonax Premium Class Carnauba Care" i mam go do dzisiaj i nie raz uzywam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 - na razie (na pewno do wiosny) odpuszczam zakup WDGPS. Czekam na kilka produktów (woski, hybrydy i sealanty), które są niedostępne u nas, a zbierają pochwały na DW - gdy będą u mnie (na dniach), pochwalę się (wyjątkowo) w odpowiednim dziale. O nowościach od TS u SCS wiem od momentu, gdy trafiły do SCS - czekam jednak na ocieplenie (nie chcę ryzykować przesyłki w temp. < 0 stopni i ryzyka przemrożenia chemii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 - dzięki wielkie, ale na razie temat Wolfganga odpuszczam :) A jak Twoje wrażenia z tego zestawu ? Bo opinie w necie są różne - od zachwytu po stwierdzenia, że "szału nie ma"... Obawiam się też trochę, że może być to dubel BF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 @Eidos71 @Eidos71

Kurde nie mogę usunąć twojego nicku. 

Szczerze wyrwałem wosk z cleaner em za 100 w komplecie i wczoraj dopiero doszło do rodziców domu. Najprędzej sprawdzę w czerwcu i stąd ta moja chęć podzielenia się bo głównie krążą teorie tutaj ale efektów nie widziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, ghost napisał:

Ponoć  nie należy sie tu sugerować marką, wiele osób z doświadczeniem twierdzi, że to klon P21S/R222, czyli całkiem niezłego wosku carnauba.

W jakims temacie jest ze to zupełnie dwa inne woski chodz opisem sie nie różnią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eidos71 napisał:

Wolfgang ... Obawiam się też trochę, że może być to dubel BF...

Zastanawiam się właśnie jak wiele wspólnych mianowników mają ze sobą produkty

Wolfgang, Blackfire, Pinnacle, McKees37.

 

Ponoć McKees37 Trademark Carnauba Paste Wax w półce cenowej około 200pln wysoko stawia poprzeczkę konkurencji.

Pewnego dnia trafi do mojej kolekcji. Obecnie niedostępny na naszym rynku, a w szufladzie kolejne pojemniczki i tak już czekają na testy.

Patrząc na Wolfgang Fuzion, Blackfire Midnight Sun Ivory Carnauba Paste Wax, Pinnacle souveran Paste Wax, to liczę, że M37 TCPW da tyle "funu" ile pozytywnych opinii wokół niego :)

 

3 godziny temu, BiałyGTi napisał:

W jakims temacie jest ze to zupełnie dwa inne woski chodz opisem sie nie różnią 

Może i jakieś różnice są, ale jak widać, ciężko je dostrzec. ;) W tym przypadku to zaleta dla Sonaxa

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 minut temu, ghost napisał:

W tym przypadku to zaleta dla Sonaxa

Mam gdzies filmiki jak ten sonax zachowuje sie po 3 tyg od nałożenia. Auto myte 3 razy stoi pod chmurką

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji zbliżającej się wiosny polecę Megs Ultimate Liquid Wax.Bardzo dobry polimer i trwały na ok. 5tys. km i kurzu nie łapie.Idealny na okres przejściowy wiosna - jesień..Aplikacja banalna i fajnie zabezpiecza też plastiki zewnętrzne, felgi i lampy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piter80 napisał:

Witam

Panowie,tóry wosk będzie lepszy na lato?Pete’s 53 czy Angelvax body wax?Zamierzam położyc wosk na cleaner Prima Amigo.Obydwa mają bardzo dobre opinie.Czy naprawde Pete’s 53 poleży dłużej jak 2 miesiące?

Obydwa bardzo fajne woski przy czym body bardziej trwały i polezy spokojnie ponad 3 miesiące,Pete's do 2 miesięcy raczej z trudem,tyle że body trudno gdzieś teraz dostać n

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, qaholo napisał:

Z racji zbliżającej się wiosny polecę Megs Ultimate Liquid Wax.Bardzo dobry polimer i trwały na ok. 5tys. km i kurzu nie łapie.Idealny na okres przejściowy wiosna - jesień..Aplikacja banalna i fajnie zabezpiecza też plastiki zewnętrzne, felgi i lampy.

Nie sposób zaprzeczać, bo to świetny trwały polimer na wszystkie powierzchnie zewnętrzne.Praktycznie na każdą porę roku. Wspierany QD przetrwał mi zeszłą zimę (od października do marca).

Ze względu na dobrą antystatykę (nie łapie kurzu) warto go brać pod uwagę też latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.