Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

co zatem proponujecie?. Na forum wyczytałem ze to może być kwestia naładowania się karoserii w trakcie prac.(ładunki elektrostatyczne)

Szukam czegoś trwałego, nie mam aż tyle czasu żeby machać co miesiąc rękoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha. Tzn ja i tak planuje poświecić cały dzień, przerabiałem już glinowanie, M UC, AG SRP, FK1000 w testerze. Wiem ze się o rypie, liczę natomiast ze przez 3 miesiące będę miał ew. lżej przy utrzymaniu.

 

Do tej pory stosowałem TENZI TAN CAR Piana Aktywna 5L + Rollex Wosk 1L, i nie jestem zadowolony, łapie wszytko co się da mimo stania w garażu.

Na drugi dzień to wygląda już tragicznie, a dziadostwo się lepi,czuć pod palcami. Osady po myciu z środków i zwody mnie już dobijają.

 

Dla tego wolę się poświecić coś zainwestować, do zestawu szukam jeszcze QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to przez ten wosk w płynie ? nie lepiej jak chcesz na szybko, prysnąć woskiem w sprayu np Megsem Ultimate wax albo DG 951 i mieć święty spokój i niezły look ? jak ktoś nie ma czasu a chce mieć cały czas niezłe kropelkowanie to to jest dobra opcja, w dodatku nie łapią kurzu, jak wolisz czymś posmarować to np Angelwax Guardian, był nie dawno w dobrej cenie w pewnym sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za propozycje. Nie ukrywam ze im więcej czytam tym bardziej jestem głupi.

Część propozycji aktualnie jest nie dostępnych w ShowS...... np. AngelWax GUARDIAN. Nie wiem też na ile starczy raptem 33ml, cena dość duża jak za takie opakowanie. Nie które propozycje z racji skrótu ich pisania są mi bliżej nie znane i sklep tez takowych nie pokazuje np. Hydra Wax

 

Z QD początkowo byłem zdecydowany na :

Soft99 Luxury Gloss 500ml do teraz po studiowaniu forum częściej przewija się ADBL qd1, a teraz to już nic nie wiem.

Pytanie odnośnie tych produktów które polecacie to jak one zachowują się na uszczelkach?, zostawiają białe plamy, czy inne przebarwienia.

A drugie pytanie czy nie rozmazują się po myciu i przy osuszaniu ręcznikiem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pomoc i propozycje. Staram się jak najwięcej czytać, ale jak to bywa opinie są różne.

Na dzisiaj to na pewno QD QD1, tricolor, bawełniane aplikatory, oraz ADBL APC PRO 500ml, no tester FK1000 bo fajna cena ;)

Co do wosku głównego skłaniam się ku SOFT99 - Fusso Coat Mirror Shine Dark Color 12 months ze względu na opinie jednego z użytkowników

"wytrzymał 9 miesięcy" no i duże opakowanie. Na razie nie dostępny jak inne wasze propozycje.

Z starych zapasów mam żółtą glinkę, Meguiars UC(końcówka), AG SRP, aplikatory, mikrofibry.

 

Jeśli nie jest to przegięcie tego tematu to prosił bym o napisanie jak pracować z tymi materiałami?. Do tej pory np wcierałem ruchem kulistym swoje materiały. Ile dać im czasu przez nastopnymi krokami, stosować jeden na drugi? beż przemywania APC lub IPA, i jakie aplikatory do poszczególnych materiałów(mam białe mikrofibrę, lub bawełnę?, i żółte meguiars) .Jeśli to nie hallo w tym temacie a miał by ktoś chwilę to proszę na PW.

 

Dziękuje Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wosk polecanie na bordowego vaga (LB3Y)? Do tej pory stosowałem FK 1000p, ale myślę o czymś bardziej letnim, zależy głównie na wyglądzie, tj szklistość itp :)

 

Tutaj na pewno coś znajdziesz: viewtopic.php?t=1649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zdecydowałem się [chyba, że mi polecicie coś innego co będzie równie banalne w pracy] na na wosku w płynie - meguiars ultimate quik wax, i teraz moje pytanie, jak przygotować lakier pod wosk w płynie? wiadomo pierwsze co to aktywna piana i dokładne ręczne mycie, ale co potem? cleaner i IPA? czy trzeba też przed nałożeniem takiego wosku oczyścić auto z osadów metalicznych, smoły itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie pod wosk w plynie takie jak pod kazdy inny wosk czyli mycie(jesli to konieczne tez z uzuciem czegos na smole i osady metaliczne),glinka(raczej niezbedna),cleaner.Ale ja takich woskow nie polecam ze wzgledu na trwalosc :/ A ten z Megsa co podales to bardziej sie chyba nada jako QD niz konkretny wosk,szkoda na niego calego procesu bo on szybko splynie i bardziej sie raczej nada juz po nalozeniu konkretnego wosku po kolejnych myciach do szybkiego odswiezenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.