Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Arkeolowy - Amigo to dobry wybór - sam z siebie robi dobrą robotę, m.in. dlatego, że maskuje sporo niedoskonałości i ładnie "wyciąga/poprawia" lakier, przez co politura będzie zbędna. Na wierzch kup sobie Lusso Oro (najlepiej tester - zostanie Ci kasa na inne specyfiki) i powinieneś być zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
A ma ktoś jeszcze sprawdzony wosk który przyciemni czarny lakier i da fajny look?

Darkangel :) Niedługo znowu powinien być dostępny...

o tak zapomniałem o nim, jśli chodzi o natysa to bym odpuścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np.z PB Natsy Paste Wax blue

Miałem, używałem.Fajnie pachnie,aplikacja i docieranie na bardzo dobrym poziomie.Był to w sumie mój jeden z pierwszych wosków letnich ale zawsze mi coś po nim brakowało.Kupiłem KoGa i stwierdzam że natty's z leksza gorzej wypadał-lepiej przyciemniał ale dawał mniej połysku a to dla mnie liczyło się akurat bardziej.

Purple haze wypadał już lepiej a butter wet wax gdzieś po środku ale nadrabiał aplikacją.

Z wyglądem to jest tak że każdy widzi to inaczej i już kilka gównoburz przerobiliśmy na forum w tej sprawie.Kup lepiej ze 2 używki jak jeden nowy i porównaj co ci bardziej pasuje ale najważniejsze to dobrze przygotować lakier przed woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś jeszcze sprawdzony wosk który przyciemni czarny lakier i da fajny look?

Clearkote Carnauba Wax, płynny wosk świetnie przyciemnia, dostępny też jako 118ml. Trwałość 1.5 m-c a, ok. 3tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda np sprawa brudzenia chromów itp przez dark Angel ? jak wiadomo jest to czarny wosk i jak np podczas woskowania pociągne po chromach czy lampie to nie ma problemu potem ? ogólnie zawsze mnie zastanawia jak to możliwe że wosk w czarnym kolorze daje takie wykończenie skoro wierzchnia warstwa jest bezbarwna na lakierze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda np sprawa brudzenia chromów itp przez dark Angel ? jak wiadomo jest to czarny wosk i jak np podczas woskowania pociągne po chromach czy lampie to nie ma problemu potem ? ogólnie zawsze mnie zastanawia jak to możliwe że wosk w czarnym kolorze daje takie wykończenie skoro wierzchnia warstwa jest bezbarwna na lakierze :o

Nic się nie musisz bać. Nawet jakbyś szyby nim wysmarował - nie będzie problemu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda np sprawa brudzenia chromów itp przez dark Angel ? jak wiadomo jest to czarny wosk i jak np podczas woskowania pociągne po chromach czy lampie to nie ma problemu potem ? ogólnie zawsze mnie zastanawia jak to możliwe że wosk w czarnym kolorze daje takie wykończenie skoro wierzchnia warstwa jest bezbarwna na lakierze :o

Wosk jest czarny i przyciemnia minimalnie posmarowane elementy, ale na chromach czy reflektorach jest to niewidoczne, musiałbyś to specjalistycznym sprzętem mierzyć. Smarowałem lampy plus chromy w scudetto i nerkach i nie było najmniejszego problemu. Na drugie pytanie nie potrafię odpowiedzieć w takim małym okienku, bo bym musiał pół podręcznika licealnego do fizyki przepisać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info :good: to mnie zadziwia że wosk koloru czarnego po spolerowaniu nie zostawia po sobie żadnej poświaty na jasnych elementach, mi takie woski sie kojarzyły zawsze z starymi pastami do nie metalików które wtedy pełniły role glaze'a :) one wtedy na metalik sie nie nadawały bo to było "koloryzujące' przynajmniej w teorii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

Poszukuję czegoś pancernego do zabezpieczenia nowego busa, kolor biały. Myślałem początkowo o Fusso12, jedyne na czym mi zależy to łatwiejsze mycie, często będą to zwyczajne przydrogowe myjki z racji, że samochód jest w ciągłym ruchu. W domowych zapasach mam jeszcze dodo purple haze .

 

Zastanawiam się również nad zabezpieczeniem plandeki, zwłaszcza jej tylnej części. Z reguły bez agresywnej chemii (płyn do mycia plandek) ciężko jest ją domyć. Boki czyszczą się same o drzewa liściaste :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już bawił sie Shiny Garage Beads Carnauba Wax?Jaki efekt?Zastanawiam się nad zakupem do czarnego lakieru.

 

W poniedziałek teraz smarowałem czerwoną honde. Efekty wizualne bardzo przyjemne, w pracy również. Tylko ten słoiczek wkurzał bo mały otwór i zamówić musze inny aplikator bo słoneczkiem ciężko :P

 

Zobaczymy ile posiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam wosku tak do 150zł, zależy mi na tym żeby wydobyć głębie lakieru i żeby się świeciło :PP

Lakier to B95P niebieska perła, lubie dbać o wygląd auta także nie musi to być wosk który położę raz i starczy na 12 miesięcy jak np fusso.

Myślałem nad:

Collinite 915 Marque D Elegance 355ml

Mequiars NXT Generation Tech Wax 2.0

Soft 99 fusso coat 12/ KOG

 

Proszę o porady i sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/menzerna-sw-protect-2 ... 41809.html czy po menzernie 3w1 mozna użyć tego z linku?

 

oraz

 

Panowie co myślicie o wosku od dodo juice? chodzi o coś nie drogiego co ładnie kolor wyciągnie i jest na pierwszy raz, lakier na alfie 156 czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.