Skocz do zawartości

Mother's CMX Ceramic Spray Coating


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

@ghost w 100% zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Fajnie jest czasem pooglądać coś ciekawego na yt, ale Paaaaaaaan deorgenajzer jest chyba najgorszy z wszystkich zarówno pod kątem merytorycznym jak i samej przyjemności oglądania 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, Qukie napisał:

Paaaaaaaan deorgenajzer

Ale wiecie ile bierze za lokowanie i prezentacje produktów w jednym odcinku ? 😄

Spoiler

Mógłbym sobie co miesiąc "nowego" Focus Mk3 kupować 😄 Albo cztery Mk1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra. To lecim tak ogólnikowo.

Dzisiaj ogarniałem auto znajomemu. Toyota Auris 3 dni temu odebrana z salonu. Przy okazji ogarnąłem trochę maskę w mojej padlinie. 

Auris - Prickbort, Tenz Krwawa Felga, mycie Autoland Aktywny, Autobrite Wax Off

Moja Padlina - Prickbort, Tenzi Krwawa Felga, mycie OhMy Car Shampoo, Farecla G3 Professional Body Clay Mitt z szamponem OhMy Car, ADBL Roller 15 z cienkim one step'owym Royal Pads i pastą 3D Hybrid, RRC Wipe Out do wymycia.

Wnioski - CMX aplikowany na lakier, rozprowadzany fibrą ale nie do zniknięcia jak w instrukcji. Dałem mu od 2 do 4 minut na poleżenie i potem był docierany. Aplikacja bezproblemowa. Dotarcie również. Nawet w słońcu przy temperaturze 25 stopni. Na pewno przyciemnia lakier i daje szkiełko.

 

Tak to wygląda na Aurisie po aplikacji (pasek po środku to goły lakier)

IMG_1668.JPG.c90c055cddd7a6fdc6d064e4167cc120.JPG

 

IMG_1669.JPG.3ecfb4b77397d6c1f3db1299d9915db1.JPG

 

IMG_1670.JPG.4b3e666c525157f221086ff8ae62adb1.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

Przechodzimy do mojej padliny i tutaj (jak zwykle 🙂 ) dodatkowi zawodnicy.

Od lewej

Mothers CMX   ----   Prostaff Water Gold   ----   Soft99 Fusso Coast Speed & Barrier

 

IMG_1671.JPG.2d48adb1b374ae254b0b97942d7d1faa.JPG

 

 

Psik psik Mothers CMX

IMG_1674.JPG.9dba7da8f1d43bde494b590fb176e174.JPG

 

Psik psik Prostaff Water Gold

IMG_1673.JPG.5667f28ed0eafb5eca9be40dd8472909.JPG

 

Psik psik Soft99 Fusso Coat Speed & Barrier

IMG_1672.JPG.6b6fe51b3adce7e70409d0ca60ea0942.JPG

 

Jak widać aplikowane na bogato i brak problemów z aplikacją i dotarciem. Jednak Prostaff jest na jedną fibrę czego nie nie powiem już o Soft99 ani o Mothers'ie. Niemniej jednak i Soft i Mothers docierają się bez żadnych problemów drugą stroną fibry.

Look ogólny na maskę po aplikacji

IMG_1676.JPG.077a284036a2dc67df652ae1ff14894e.JPG

 

IMG_1680.JPG.68ebd46501d7892796e99dd45fdccb40.JPG

 

 

 

Teraz niuanse - różnica w szkleniu lakieru..... hmmmmm No na razie nie umiem wyłapać

Śliskość - nie sprawdzałem bo nie miałem już czasu

Przyciemnienie - CMS najmocniej, Soft drugie miejsce i Water Gold najmniej

 

Lewa Mothers    ----     Prawa Prostaff

IMG_1678.JPG.dde38d642f41088a03ee73c6d2a7ea60.JPG

 

Lewa - Prostaff     -----    Prawa Soft99

IMG_1679.JPG.3f8bddf13a619d9656ce5e42ae2282c8.JPG

 

 

 

 

 

 

 

IMG_1677.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Update kropelkowy. 3 tygodnie po aplikacji. Auto umyte 24 godziny wcześniej, stojące pod chmurką. Psikane z atomizera

 

IMG_1794.JPG.a3f15b4abefdadc7ecae27f0bb11cd71.JPG

 

 

 

 

 

Dla porównania koledzy z maski

IMG_1795-tile.jpg.223bf532d5482cff09ff2c29561420df.jpg

 

 

 

 

Jak widać cała trójka ma się bardzo dobrze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raczej brak. W różnych miejscach wyczytałem różne rzeczy. Są przypadki że niby po 2 tygodniach zjechał. Są też takie że po 4 miesiącach zachowuje się jak nowy. Jak zwykle - zależy od lakieru i jego przygotowania. Ja jutro lub pojutrze będę mył mojego to wrzucę update.

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Strus napisał:

32 dni po aplikacji. Szał się skończył. 

Rafał - z całym szacunkiem - zaczynam się o Ciebie martwić :D Z Twoim autem jest wszystko ok, ale chyba masz lekko zaburzoną percepcję detailingu ;)

Przecież tu wszystko pięknie siedzi :D I Mothers, i Water Gold. Zostaje piękna mgiełka. Powiedz mi proszę czego ty oczekujesz ? Czemu tu szał się skończył dla Ciebie ? Nie hejtuje teraz, nie obrażam, szczerze pytam :)

Zabijcie mnie ale dla mnie na tej klapie widzę naprawdę dobry boost :) Chciałbyś mieć po 32 dniach kropelki kształtne jak wisienki ? Obejrzałem ten filmik 4 razy w full hd na full screenie.

Mothers ma lepszy zrzut i szybszy niż WG. Nie jedno QD powinno zazdrościć efektu po Mothersie.

Tobie chodzi o to, że chciałbyś mieć lakier czysty bez tej mgiełki wilgoci ? Na bez dotyku tego nie zobaczysz bo lanca mimo strumienia kierunkowego i tak wali wodą na lewo i prawo, woda pod ciśnieniem odbija się od lakieru - generalnie robi się wilgoć jak w dżungli równikowej. Wszystko jest podbijanie, unoszone i opada wiele razy. Zobacz jaką mgłę robi lanca:

image.png.66ff7210c28ff8f44c6df6a44fbe0d59.png

Mógłbym napisać doktorat jak używać lancy na bezdotyku ;) Staram się walić punktowo, nie robić tej mgły.

Sprawdź jak to wygląda pod zwykłym szlauchem - powinno być o niebo lepiej.

 

image.png.28aacf17212b61106f7445a3ba43190f.png

 

 

Generalnie jak dla mnie wielki plus dla obu produktów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nie mówię że jest źle. 

Może, faktycznie, ostatnio nieco przesadzam. 

Od CMX spodziewałem się tego „strumieniowego” zrzutu znacznie dłużej. Bo zachowanie WG jak na miesiąc na aucie jest dla mnie najzupełniej normalne. 

Fusso speed trochę rozczarowuje. Mam wrażenie że na nim robi się największa tafla. Jakby się już powoli kończył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.