Skocz do zawartości

Laguna 1.6 Bieda Edition


Tomas-sg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Od kilku dni jestem posiadaczem Białej Lagunki. Na wstępie mega podziękowania dla @Pływak, bardzo proste pomógł mi w podjęciu decyzji i  ogólnie doradzał, odradzał i stało się 😁

Silnik 1.6 cieszy się ogólnie opinia bezproblemowego co mnie bardzo cieszy. Osiągami nie wbija w fotel ale od 0 do 100 km/h TAK i to mi wystarczy 😁

Krótka historyja o tym czemu i jak Laguna. powód nr.1 powiększająca się rodzina więc szybka decyzja że potrzebne autko z dłuższą dupką. Poprzednik żony Hyundai i20 nie byłby zbyt komfortowy z podróżach Helsinki - Polska z fotelikiem 😉

Powód nr. 2. Wybrałem finalną trójkę jaka była : volvo V50, ford focus MK2 oraz Renault Laguna. Renia zwyciężyła ze względu na przestrzeń ładunkowa oraz jakby nie było z zewnątrz i wewnątrz ( moim zdaniem ) prezentuje się najlepiej.

Decyzja podjęta we wtorek. Pojechałem do komisu gadka szmatka, test drive, negocjacje, znalezione mankamenty i urwałem z ceny 1200€ ( z 4500 na 3300)

Wiedziałem o hamulcach (krzywe tarcze przednie) szybka zaczynała pekac co jest tutaj tradycja z powodu sypania grysiku, delikatny ubytek na wstecznej lampie, nie poprawnie działająca klapka wlewu paliwa. W dzień zakupu dojechałem do domu usłyszałem chwilowy dziwny dźwięk przy uruchamianiu silnika. Jednorazowy wyskok mam nadzieję 😁 auto chciałem zwrócić ale nie było takiej możliwości a przy okazji szkoda by mi było bo autko naprawdę fajne, w fajnej cenie i jedyny dostępny kombiak. Decyzja z żoną że zostaje z nami 😁

Podczas zakupu auto stało na stalowych zimowkach 15" z przodu i letnich 16" z tylu. Podejrzane nie ? Nie dla mnie bo pomyślałem chłopaki zmieniali miejscowke w pośpiechu ( przeprowadzali się ) pozakładali zimówki tylko na przód i przenosili auta ( 4 inne samochody stały na takich samych zestawach). Gdy też dojechałem do miejsca swojej pracy i wjechałem na magazyn wziąłem się za zmianę tylnych letnich 16" na zimowe 15 które były w bagażniku. Jakie było moje zdziwienie że 15" nie chcą wejść na tarcze a śniegu po kolana 😁 telefon parę zjebek i mówię że nie będę wykładać na auto gdzie miałem zapewnienie że są 2 komplety pełnych kół, dogadali sny się chłopaki mieli kupić 16" felgi i nowe zimówki z kolcami. Pech chciał że nigdzie w okolicy nie było dostępnych używanych stalówek ani alusow 16" a ja stwierdziłem że nie będę czekać bo wyjeżdżam 😉. Tak więc dostałem nowe aluMFelgi w kartoniku i zimowe nowe oponki. Oponek szkoda było mi na nowe alusy więc decyzja, zwalamy letnie które były do niczego i zakładamy zimowe a felgi zabieram do domu 😁

Na tą chwilę prezentuje tylko kilka fotek bo estem trochę daleko do autka ale w drodze by zająć się wnętrzem także dzisiaj wleci troszkę wiecej, przewidziany bonnet foteli, podsufitki oraz boczki 😉

 

IMG_20190118_143623.jpg.0669bf2704806a6f7ee0101a54ec244f.jpgIMG_20190118_143657.jpg.a360bfca748b7a4bac84d682ddb7d69c.jpgIMG_20190118_143611.jpg.372f6f8536a7e5a4fd1c791d0e4b0d16.jpg

Dla zimowego zestawu zakupione aluMkołpaki i które wpadł Moonlight, na letnie alusy również wpadł Moonlight.

IMG_20190119_120001.jpg.30c8d9bf64802ea69699db3452d2f051.jpgIMG_20190118_142930.jpg.0fb5f67fcb043ea2de34c687d3de2643.jpg

A tutaj mała zagadka pt: "znajdź coś wspólnego" z żony byłym Hyundaiem i20 - nic trudnego 😁 - oprócz koloru 😁IMG_20181022_175812.jpg.581273a5ca80773e9322e0d7f0da65b6.jpg

Co do wyposażenia wnętrza którego zdjęcia pojawia się dziś wieczorem to z ekskluzywnych dodatków jest klima manualtronic i grzana dupa😁 w planach zmiany w środku takie jak: fotele i kanapa polskora i elektryczne, dołożenie tempomatu co wiąże się z wymiana kierownicy i zegarów, i chciałbym dołożyć fabryczny zestaw głośnomówiący 😉 na zewnątrz to chce przyciemnic szybki z tylu, jakieś zabawy woskami, może co nieco okleic ( jak te listwy chromowane) i dalej nie wiem 😁 ogólnie dzięki za wytrwałość 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki Renia 😋 Też miałem białą w kombi, tylko "dwójkę". Szkoda, że ta sprzed liftu - nie podobają mi się te "żabie" przednie lampy. Silnik ok - bezproblemowy. Dodawanie wyposażenia w Lagunie jest proste, gdyż fabrycznie wszystko jest instalacyjnie gotowe na budowanie "bogatszej" wersji (też wzbogacałem swoją). Niech się sprawuje niezawodnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy Lee  numer pisany mojej żonie 😁 kiedyś zostawiłem Hyundaia w robocie w magazynie by sobie następnego dnia go trochę ogarnąć. Wracam następnego dnia patrzę a tam naklejka z tylu ( na zdjęciu trochę widoczna )" Devils own " 😁 szefu sobie zażartował 😁

@Eidos71 oby służyło dokładnie. Zakup musiał być przemyślany ze względu na pojemność. Też chciałbym polifta ale nie było kompletnie nic z kombiakow nawet przedlift. Były tylko 2 egzemplarze a nie mogłem sobie pozwolić na dłuższe czekanie 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki Renia  Też miałem białą w kombi, tylko "dwójkę". Szkoda, że ta sprzed liftu - nie podobają mi się te "żabie" przednie lampy. Silnik ok - bezproblemowy. Dodawanie wyposażenia w Lagunie jest proste, gdyż fabrycznie wszystko jest instalacyjnie gotowe na budowanie "bogatszej" wersji (też wzbogacałem swoją). Niech się sprawuje niezawodnie 
poważnie z tym dodawaniem wyposażenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, alexander.p napisał:

poważnie z tym dodawaniem wyposażenia?

Poważnie. W swojej wymieniłem zegary i kierownicę na wersję "polift", dodałem tempomat (jedynie po wymianie kierownicy i zakodowaniu - odpowiedni soft w laptopie) i jeszcze kilka "ulepszeń" z droższej wersji wyposażenia. Generalnie - jeśli chodzi o wyposażenie - z wersji Expression przed FL zrobiłem wersję Privilege z wnętrzem po FL (wszystko za śmieszne pieniądze i bez żadnych komplikacji). Cała instalacja dodatkowego wyposażenia (z bogatszych wersji) była już fabrycznie montowana, nie było trzeba żadnych dodatkowych wiązek - po prostu montaż i uruchomienie nowego elementu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 coraz bardziej jestem zadowolony z zakupu 😁

Niby z fotelami może być problem jeśli zmienię na elektryczne ale i to można jakoś obejść. 

Znasz jakiegoś speca od softów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eidos71 napisał:

Poważnie. W swojej wymieniłem zegary i kierownicę na wersję "polift", dodałem tempomat (jedynie po wymianie kierownicy i zakodowaniu - odpowiedni soft w laptopie) i jeszcze kilka "ulepszeń" z droższej wersji wyposażenia. Generalnie - jeśli chodzi o wyposażenie - z wersji Expression przed FL zrobiłem wersję Privilege z wnętrzem po FL (wszystko za śmieszne pieniądze i bez żadnych komplikacji). Cała instalacja dodatkowego wyposażenia (z bogatszych wersji) była już fabrycznie montowana, nie było trzeba żadnych dodatkowych wiązek - po prostu montaż i uruchomienie nowego elementu. 

uu bardzo faknie. 

Generalnie też mam na oku taka Lagunę lub Megane iv. Mamy w pracy Renaultflotę i całkiem dobrze się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomas22 napisał:

Niby z fotelami może być problem jeśli zmienię na elektryczne ale i to można jakoś obejść. 

Znasz jakiegoś speca od softów ?

Foteli nie zmieniałem na elektryczne - jedynie zmieniłem na świeższe, bez elektryki (nie mogłem wtedy znalezć zestawu w satysfakcjonującym stanie za normalne pieniądze). Z softem nie ma problemu - kupujesz kabel, ściągasz soft z Netu, instalujesz w laptopie i gotowe. Duuuużo wiedzy jest na forum Renault Laguna.

12 minut temu, alexander.p napisał:

Generalnie też mam na oku taka Lagunę lub Megane iv. Mamy w pracy Renaultflotę i całkiem dobrze się jeździ.

To prawda - bardzo przyjazne i komfortowe auta. Zwłaszcza Laguny - Megane nie jest tak fajna. Jedyne, co mnie wkurzało, to końcówki stabilizatora - co roku musiałem wymieniać (przez stan polskich dróg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eidos71 napisał:

Foteli nie zmieniałem na elektryczne - jedynie zmieniłem na świeższe, bez elektryki (nie mogłem wtedy znalezć zestawu w satysfakcjonującym stanie za normalne pieniądze). Z softem nie ma problemu - kupujesz kabel, ściągasz soft z Netu, instalujesz w laptopie i gotowe. Duuuużo wiedzy jest na forum Renault Laguna.

To prawda - bardzo przyjazne i komfortowe auta. Zwłaszcza Laguny - Megane nie jest tak fajna. Jedyne, co mnie wkurzało, to końcówki stabilizatora - co roku musiałem wymieniać (przez stan polskich dróg).

młode auto z małym przebiegem w dobrych pieniądzach 😉 Megane mamy dwie w firmie III i IV. IV o niebo fajniejsza i ładniejsza. Małe zbiorniki paliwa mają więc zasięg słyby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najtańszą opcją jest wzmak Bose 3510 z Audi A6 lub Lanci za 70zł i już gra o 50% lepiej.

Dalej można dołożyć sub w koło zapasowe od mazdy 6 lub Infinity badz innego  Audi i znow  gra 50%.

 

Za 150zł możemy audio ulepszyć dwukrotnie, do tego stopnia że nie będzie straszyć.

A cały czas będzie działał pilot, wyświetlacz itp.

 

Doposażenie Laguny jest bajka rzeczywiście, ale warto nabyć wersje z Hands Free i xenonami - wtedy dużo pracy odchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 15:14, Strus napisał:

Właśnie miałem na myśli opcje bez kosmicznych przeróbek i kosztów. Niestety brak opcji na sensowne audio bez wydawania milionów odstrasza mnie od zakupu V50. Laguna jest kolejną opcją, stąd pytanie. 

Trochę odkopałem...

Rozchodzi się o kumatego elektronika. Popytaj o takiego na forach car audio albo złap jakiś kontakt na zawodach easca.

Dla ogarniętego wyprowadzenie RCA to banał i chwila lutowania. Jak masz wyprowadzone RCA to już podpinasz dowolne wzmacniacze, odseparowany zestaw na przód. Sub w bagażnik. I muzyka jak na koncercie. Koszt operacji za dawnych lat 50zł. Teraz pewnie 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.