Skocz do zawartości

SEMA 2018


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

-> Megs pokazał nowe pasty 110 i 210 (dostępne za 2 tygodnie dla dystrybutorów).

->Gyeon zaprezentował tez tire cleaner (poki co 0,5 i 1L).

-> Zostały zaprezentowane pasty polerskie od HoneyCombination (stworzone, zaprojektowane i produkowane w PL z udziałem kilku testerów), z opisów wyglądają fajnie:

Bez wypełniaczy, sylikonu, rozpuszczalników i na bazie wody. Pasty rozwijane z detailerami i duzo ciepłych słów (250, 500, 1000 ml). Polska premiera za 2 tyg podczas WMS.

1 cut

1+ mocny cut

2 polish

3 finish

3+ finish dla sticky paint

 

-> optimum zaprezentowało kilka produktów tez ciekawych:

Clearkote restoorer do odnawiania klaru - smaruje sie na bogato i on sam sie poziomuje wg. Producenta

- powłoka do opon 6-miesięczna waterbased

- T&G na bazie wody, który moze długo leżeć na lakierze - bez żadnych rozpuszczalników

 

-> gtechniq pokazał powłokę HALO dla folii ppf

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scangrip zaprezentował nowe lampy inspekcyjne, w tym lampę o zmiennej barwie światła, w zależności od koloru lakieru 👍

 

2 godziny temu, Birkhof napisał:

Clearkote restoorer do odnawiania klaru - smaruje sie na bogato i on sam sie poziomuje wg. Producenta

W USA dostępny był już w sprzedaży chyba 2 tygodnie przed prezentacją na SEMA. Porównują go do Kamikaze Artifical Clear Coat.

OPT.jpg.c6ca64c2ba15a4ab32684d87e5093501.jpgOPT1.jpg.4dcac49c605a5f112a4e4ee6da62c059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Birkhof napisał:

Zostały zaprezentowane pasty polerskie od HoneyCombination (stworzone, zaprojektowane i produkowane w PL z udziałem kilku testerów), z opisów wyglądają fajnie:

Bez wypełniaczy, sylikonu, rozpuszczalników i na bazie wody. Pasty rozwijane z detailerami i duzo ciepłych słów (250, 500, 1000 ml). Polska premiera za 2 tyg 

Na tym filmie jest użyta pasta HC 2 Polish.

W połączeniu z ich zielonym padem u3.

Cieszy, że minęło wiele miesięcy od filmu z recenzją padów, a koleś w ameryce dalej ich używa:

 O ile dobrze pamiętam Honey Combination to detailingowa podmarka firmy Urban, która wytwarza produkty do lakiernictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zwrocono mi uwage(nie ukrywam tu pewnej dumy) ze KA obok DW to najbardziej kompetentne i znane forum w Europie,zadano mi tez pytanie na ktore nie potrafilem odpowiedziec,czemu akurat u nas to sie tak rozwinelo? No bo ze UK to kazdy wie,ale czemu akurat w Polsce 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birkhof napisał:


A Patryk jest u nas na KA?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kiedyś na szkoleniu mówił że Urban to jego tata czy dziadek, jezlei nic nie pomylilem, ciekawi mnie ten clear coat od optiumum firmy jednak dosyc innowacyjnej w produktach 🙂
SlciaOz.jpg
Jak kogoś intereuje House of wax wypuszcza swoje pierdolniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior  ja mam wrażenie że my Polacy lubimy dbać o to na co zapracowalismy. Niemcowi auto się psuje kupi drugie, Niemiec nie dba bo jak się gwarancja skończy kupi drugie 😁

A przy okazji spełnić wymagania Polskiego marudzacego klienta to jak wygrać w Lotka i co zadowoli Polaka zadowoli cały świat 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomas22 napisał:

@menior  ja mam wrażenie że my Polacy lubimy dbać o to na co zapracowalismy. Niemcowi auto się psuje kupi drugie, Niemiec nie dba bo jak się gwarancja skończy kupi drugie 😁

A przy okazji spełnić wymagania Polskiego marudzacego klienta to jak wygrać w Lotka i co zadowoli Polaka zadowoli cały świat 😁

No tak ale to samo co o Niemcu mozna powiedziec i Angliku chyba,a jak dba Polak i marudzi to podobnie chyba i Czech i Rusek 😁 Ale czemu akurat u nas ta branza sie tak rozwinela 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, menior napisał:

No tak ale to samo co o Niemcu mozna powiedziec i Angliku chyba,a jak dba Polak i marudzi to podobnie chyba i Czech i Rusek 😁 Ale czemu akurat u nas ta branza sie tak rozwinela  

W UK rozwinęła się tylko dla tego, że jest tam masa Polaków 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, menior napisał:

Ostatnio zwrocono mi uwage(nie ukrywam tu pewnej dumy) ze KA obok DW to najbardziej kompetentne i znane forum w Europie,zadano mi tez pytanie na ktore nie potrafilem odpowiedziec,czemu akurat u nas to sie tak rozwinelo? No bo ze UK to kazdy wie,ale czemu akurat w Polsc🤔 

Na pewno bardzo cieszy taka opinia w obiegu.

Polacy zawsze kochali motoryzację, ale co i jak i dlaczego, to temat czysto teoretyczny i zasługuje na osobny wątek.

 

Brytyjczycy, niemcy i amerykanie mają ugruntowaną pozycję. 

Np. Meguiars aż 37 lat temu wynalazł QuickDetailer, a wydawałoby się, że to jedna ze "świeższych" grup produktowych.

https://www.autopia-carcare.com/inf-quick.html

W słonecznej Kalifornii albo na przeciwnym wybrzeżu tj. Folorydzie samochody musiały się pięknie prezentować.

Konkursy Pebble Beach na najlepszy Show Car mają wysoką renomę, właśnie wygrana w 1990 Zymola podniosła prestiż marki.

O Palm Beach Motoring Group też nie trzeba wspominać, bo kto nie miał w ręku produktów Wolfganga....

 

Historia detalingu w ogóle jest dość złożona i sięga jeszcze czasów sprzed-samochodów. 

Pierwsze woski na bazie tłuszczu zwierzęcego miały chronić czarny lakier karoc

Przekrój historii detailingu:

https://www.autopia.org/forums/autopia-detailing-wiki/168242-brief-history-vehicle-detailing.html 

 

Miało być o nowościach a wkradła się geneza. Sorry za offtop, mam nadzieję, że mimo wszystko był ciekawy 🙂

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomas22 napisał:

@menior  ja mam wrażenie że my Polacy lubimy dbać o to na co zapracowalismy. Niemcowi auto się psuje kupi drugie, Niemiec nie dba bo jak się gwarancja skończy kupi drugie 😁

A przy okazji spełnić wymagania Polskiego marudzacego klienta to jak wygrać w Lotka i co zadowoli Polaka zadowoli cały świat 😁

Mhm Niemiec nie dba, ale znaleźc brudne auto w Niemczech w ładną pogode to prawie jak wygrać w zdrapkę 🙂

 

W dniu 2.11.2018 o 08:55, Domel napisał:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1158080991010420&id=237668776384984

 

podoba mi sie opis. Po prostu bez sciem - QD - tak jak lubie. a nie magiczny płyn z setką innowacji i właściwości.

Musze go mieć 🙂

Stawiam, że będzie to to samo co ech2o 1:20, kolor się już zgadza 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2018 o 07:23, Birkhof napisał:

Clearkote restoorer do odnawiania klaru - smaruje sie na bogato i on sam sie poziomuje wg. Producenta

Na targach SEMA 2018 podano informację, że ten regenerator lakieru tworzy samopoziomującą się warstwę grubości 10-12 mikronów... 😲 Ciekawe, jak będzie z twardością i trwałością tego produktu na lakierze - jeżeli zapewni trwałość na poziomie >3 miesięcy, zniweluje potrzebę maszynowego usuwania swirli... Zamiast je usuwać, będzie można je wypełnić. Na razie, na stronie OPT, dostępny jest Gelcoat Restorer za 50 USD - Clear Coat Restorer'a jeszcze nie ma, ale cena pewnie będzie zbliżona, chociaż butelka mniejsza od Gelcoat'a...

https://optimumcarcare.com/product/optimum-gelcoat-restorer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.