Skocz do zawartości

Szybki One Step - coś lepszego do Ultimate Compound ?


Kwiecien

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
W dniu 6.02.2023 o 17:26, Eidos71 napisał(a):

@ZviZZer - przepraszam, ale opierałem się w swojej wypowiedzi na własnych doświadczeniach z pracy tą pastą. Nie uważam, że jest to pasta o sile pasty cuttingowej. Oczywiście - można dodać jej agresywności za pomocą dobrania odpowiednio agresywnego pada, ale to cecha praktycznie każdej pasty. Niewątpliwie również maskuje rys. Uważam, że to dobra pasta AIO, ale do typowego cuttingu raczej jej daleko. To raczej uszlachetniony sealantem odpowiednik pasty polishowej. To moje subiektywne wrażenia.

To bardzo dziwne, że takie są Twoje odczucia. Niejednokrotnie my i nasi klienci mogliśmy się przekonać o sile tnącej tej pasty. I to przy zastosowaniu pada średniej twardości (Orange lub THERMO Blue z naszej oferty). Zdarzało nam się w naszym studiu nawet zastępować pastę HC4000 ONE Polishem, bo więcej potrafił wyciąć w pierwszym etapie. Z jakimi padami i na jakich lakierach pracowałeś?

A jeśli chodzi o maskowanie rys - nie twierdzimy, że w ogóle tego nie robi, ale przy dobrze wypracowanej paście efekt przed i po odtłuszczeniu naprawdę wiele się nie różni.

W dniu 6.02.2023 o 19:16, powalla napisał(a):

Czyli po papierze 1000 spokojnie wszystko usunie , wykończy bez holsów i jeszcze zabezpieczy? 

Ze śladami po papierze 1000 większość past typowo cuttigowych sobie nie poradzi. Ale już 1500 - jest taka szansa, dużo zależy od lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZviZZer napisał(a):

. Z jakimi padami i na jakich lakierach pracowałeś?

Lakiery aut francuskich (Renault, Peugeot), niemieckich (Mercedes, VW, Ford), hiszpańskich i czeskich (Seat i Skoda, więc właściwie niemieckich), raz Toyota - a więc generalnie lakiery średnio-twarde, poza Toyotą, ale w tym przypadku każda pasta polishowa zrobi cutting. Pady - polishowe i finiszowe (cuttingowe pady - czy to piankowe, czy futerka - rezerwuję dla past typowo cuttingowych). Nie używam padów Zvizzer, gdyż nie posiadam ich w arsenale - opieram sie głównie na padach Evoxa, SuperShine, NAT. Takie mam doświadczenia z pastą Zvizzer One i moja wypowiedź oparta była na tych doświadczeniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Eidos71 Nie zamierzamy negować Twojej opinii  🙂 Ale jest ona dla nas zaskoczeniem, bo jest sprzeczna z tym co wiemy o tej paście i z opiniami naszych klientów. Dlatego byliśmy ciekawi Twojego doświadczenia z tą pastą. Oczywiście nie będziemy Cię na siłę przekonywać, a resztę zachęcamy do wyrobienia własnej opinii 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZviZZer  - w ciągu kilku-kilkunastu dni (wszystko zależy od okienka czasowego) porównam Waszą pastę One (której już jedno duże opakowanie zużyłem, a drugie jest napoczęte) z podobnymi (wg mnie) pastami AIO - BF, Rupes i z pastami dedykowanymi do one step od 3D i Sonax o Scholl. Tzn. to nie będzie test, bo past tych używam i w miarę dobrze je znam, tylko opublikuję porównanie możliwości tych past. Nie chodzi o przekonywanie mnie do Waszych past, tylko o porównanie faktycznych możliwości Waszej i podobnych past z padami o różnej agresywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ZviZZer napisał(a):

@Eidos71 Nie zamierzamy negować Twojej opinii  🙂 Ale jest ona dla nas zaskoczeniem, bo jest sprzeczna z tym co wiemy o tej paście i z opiniami naszych klientów. Dlatego byliśmy ciekawi Twojego doświadczenia z tą pastą. Oczywiście nie będziemy Cię na siłę przekonywać, a resztę zachęcamy do wyrobienia własnej opinii 🙂 

Proponuję jeszcze więcej konkursów z opiniami o produktach to wtedy będziecie od mieli jes że więcej szczerych i rzetelnych opinii od waszych klientów 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, Strus napisał(a):

Co tam na dziś polecamy do one-step? Chodzi mi po głowie CarPro Fixer bo czytałem, że wymywać nie trzeba a niestety na moim Fordzie wymywanie lubi bałaganu narobić. 

Jeśli bez wymywania - zdecydowanie AW Enigma AIO. Ostatnio nawet jako finisz przed nałożeniem powłoki zacząłem stosować. Pod powłokę, dla świętego spokoju daję jej poleżeć 24h, po czym kontrolnie traktuje jakimś płynem do odtłuszczenia i zebrania kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Strus Neoxal Primer, bardzo fajny produkt, na twardym duzo nie usuniesz ale za to nie trzeba wymywać i daje naprawde fajne szkło plus poprawia trwałość lSP, testowałem juz na paru i byłem w szoku jak to wszystko na nim siedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Nie chciałem już zakładać nowego wątku.

Dzisiaj polerowałem autko i na błotniku zauważyłem takie ryski jak na zdjęciu. Probowałem to wypolerować. Najpierw zastosowałem kombinacje żółty pad honeya plus pasta z numerkiem 2 honeya i nic.

Nastepnie Pasta Megsa Ultmate Compund na żółtym padzie Honeya i tez nic.

Na koniec zastosowałem kombinacje niebieski pad honeya plus pasta z numerkiem 2 tez od honeya i tak samo nic. Do tej operacji mam maszynkę dual action o skoku 9mm. Nic nie dało się zrobić. Pod paznokciem nie czuć tej rysy którą próbowałem wypolerować.

 

 

IMG20240412220205.jpg

IMG20240412220337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.