Skocz do zawartości

Szybki One Step - coś lepszego do Ultimate Compound ?


Kwiecien

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Rzeczywiście bardzo dobra pasta. Co prawda zajechane drzwi i tak poszły clearcutem na futrze, a dopiero później Sonax Perfect Finish, ale polecam tę pastę. Nie robiłem fotek typowo pod relację z racji braku czasu, ale coś tam jest. Na zdjęciach maska po zabiegu i odcięty taśmą błotnik. Cały lakier porysowany fest.  Nie mam zdjęć po w słońcu więc nie będę wstawiał. W cieniu to wszystko jest super 🙂

Pacjent to Citroen C5. Czarny Metallic (chyba Onyx Black)

 

 

IMG_20190326_104243.jpg

IMG_20190326_104252.jpg

IMG_20190326_152316.jpg

25a6ccfb840935f3c5424e138df6b44c(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Domel Co chcesz wiedziec miałem wszystko 🙂
Fajne żółte futro wykończeniowe, niebieskie coarse tnące. Fajne wykończenie, niebieski korek bardzo ładne wykończenie ale mogło by być mocniejsze w cięciu. Pure bardzo fajne na nowe auta pod powłoke. Uno protect bez szału wymywa się po jednym myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 18.03.2019 o 11:39, alexander.p napisał:

tak. np Audi A4 2000rok. jak na cięcie w skali 04, to wycięło super jak dla one step

Cześć. Chciałem A3 z 2001 roku zrobić w one step z pastą SONAX PROFILINE EX 04-06 -jaki pad do tego byś polecił? W mojej głowie był ZviZZer THERMO PAD Blue Medium Cut - będzie git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AudiA3_Dejmian napisał:

Cześć. Chciałem A3 z 2001 roku zrobić w one step z pastą SONAX PROFILINE EX 04-06 -jaki pad do tego byś polecił? W mojej głowie był ZviZZer THERMO PAD Blue Medium Cut - będzie git?

np. zółty NAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AudiA3_Dejmian napisał:

a sonax będzie lepszy a one stepa od zwizzera mc3000?

sorry,  nie znam systemu zwizzer, więc się nie odniosę do takiego porówania. 

koch p6 możesz wziąć pod uwagę, moc podonme, a inne pasty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor
W dniu 14.06.2022 o 22:01, AudiA3_Dejmian napisał:

a sonax będzie lepszy a one stepa od zwizzera mc3000?

MC3000 i Thermo Blue robi mega robotę ❤️ Ale bezpośrednich porównań z Sonaxem nie mamy. 

Możemy jedynie udostępnić kilka realizacją z pastą MC3000: 

https://www.instagram.com/p/CgUUWP3otVH/

https://www.instagram.com/p/CdqfKOjIB0S/

https://www.instagram.com/p/CZeyphNI4Z8/

https://www.instagram.com/p/CZHpNEkgnot/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Godzinę temu, Tedek564 napisał(a):

Meguiars Ultimate Compound można zaliczyc ja do one step?

Można, i chociaz to "przestarzała" technologia, to nadal fajna pasta.

Godzinę temu, Tedek564 napisał(a):

Czy ta pasta ZviZZer One Polish pasta polerska bedzie lepsza od Megsa?

To dwa różne środki. UC jest pastą o większej ścierności, nie zawierającą zabezpieczenia (a więc można ją traktować jako one step). Zvizzer OP to pasta typu AIO - charakteryzuje się mniejszą ściernością i zawiera syntetyczny wosk. Co prawda ścierność każdej pasty podbijasz, lub łagodzisz doborem pada, ale nieodpowiedni dobór pada do pasty spowoduje albo niemożność rozbicia ścierniwa (zbyt miękki pad), albo niemożność wykorzystania potencjału pasty (zbyt twardy pad do np. pasty finiszowej). Tak więc dobór pasty z wymienionych przez Ciebie zależy od tego, co chcesz osiągnąć, od stanu i rodzaju/twardości lakieru i od posiadanych umiejętności.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 umiejetnosci nie mam zadnych. Szukam pasty one step do mojego koreanca hyundaia, wiadomo ze lakier jest miekki w takim samochodzie. Mam teraz megsa na stanie u siebie w garazu, kiedys tam cos docierałem ręcznie. Ale kuuje polerke DA 9mm i cos chce wlasnie pod te preferencje ktore opisuje w tym poscie. Stan lakieru jest u mnie dobry.

Chce uzywc nastepujacych padow na początek
Zolty pad do delikatnych lakierow
Pomaranczowy pad jelsi zolty bedzie za slaby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tedek564 napisał(a):

Zolty pad do delikatnych lakierow
Pomaranczowy pad jelsi zolty bedzie za slaby

Kolorystyka niewiele mówi. Podaj producenta - żółty i pomarańczowy to najczęściej pady polishowe / one step.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 nie ma czegoś takiego jak pasta one step. 

One step czyli jednoetapowe odświeżenie lakieru , to kombinacja pada , pasty i maszyny (ewentualnie dłoni 😄).

Spróbuj tym co masz , jak będziesz nie zadowolony to wtedy wrzuć zdjęcia i coś się na to poradzi 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 kolega @AudiBlask dobrze prawi. Przeczytaj uważnie.

Koch F6 typowy one step... Ale stosując różne twardości pada można uzyskać różne efekty. 

koch M3 finish z delikatnym padem. 

a może kup sobie cleaner ścierny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tedek564 napisał(a):

Jaka pasta one step jest "najłagodniejsza"? Menzerna One Step Polish 3w1 czy moze ZviZZer One Polish

To są pasty AIO - na twardym/średnio-twardym lakierze więcej wypełnią, niż usuną. Jeśli chcesz usunąć trochę płytkich rysek / swirli i zabezpieczyć lakier, będą dobrym wyborem (zwłaszcza Zvizzer). Ale jeśli chcesz tylko skorygować lakier, bez jednoczesnego pozostawiania na nim trudnych do wymycia pozostałości - nie tędy droga. 

Poza tym: 

10 godzin temu, Tedek564 napisał(a):

Generalnie jesli lakier jest w dobrej kondycji

określenie "w dobrej kondycji" jest szerokie i zależne od podejścia właściciela pojazdu. Nie znając szczegółów dot. lakieru i jego rzeczywistego stanu, niewiele można doradzić. 

10 godzin temu, Tedek564 napisał(a):

ZviZZer zestaw Handpuk + 5 x Pukpad

Zostaw sobie Megs'a UC, sprawdź na jednym elemencie efekt pracy UC + Pukpad Orange. Jeśli efekt po wymyciu pasty będzie zadowalający - działaj. Nie wiedząc, o jaki lakier chodzi, cały czas zgadujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 zacznij od megsa z padem czerwonym, ew żółtym. Megs ma moc i już go masz. Zrób na początek jeden element na test jak nie będzie efektu lub będziesz musiał powtarzać to się pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.