Skocz do zawartości

Szybki One Step - coś lepszego do Ultimate Compound ?


Kwiecien

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, AudiBlask napisał(a):

@Tedek564  poleciłem , ale jako pastę wykończeniową. Na jedno etapowe odświeżenie Uno Pure będzie raczej za słabe. 

Chodzi o to, ze nie chce bardzo ingerować w lakier i go zdzierać. Myślisz ze ten 3d speed 3w1 z maszynką 9mm DA i powiedzmy delikatny pad nie będzie ingerował jakoś bardzo mocno w lakier i go mocno ścierał, dodatkowo dobrze jakby z pastą bajecznie prosto się pracowało - to tez wazne. Pozatym czy mozna polozyc wosk po tym 3d speed 3w1?

 

 

Godzinę temu, analyzator napisał(a):

Masz już ultimate jak rozumiem? @Tedek564

Tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 no to sprawdź z tą pasta - jest bardzo dobra. Nie wiem w którym kierunku idziesz tj szukasz słabszej bo się obawiasz że megs za mocny? Czy po prostu chcesz coś innego? Każdy lakier jest inny i mamy raptem ogólne pojęcie o twoim lakierze. W tej sytuacji można ewentualnie dyskutować w odniesieniu do jakiś prób. Serio wjedź na jeden element tą pastą na konkretnej gąbce i konkretnej maszynie i powiedz czy jest za słabo. Z wykończeniem nie powinno być problemu o ile nie weźmiesz jakiejś hardkorowej gąbki. Na mój nos, bo nie sprawdzałem, na czerwonej się wypracuje no problem. Na da9 nie ma się co spodziewać niebywałej korekty. Od tego bym zaczął.

 

Odpuść sobie 3w1/aio chyba że świadomie chcesz jakiś "podkład"

Poza pastą i Padem istotna jest też siła prędkość temperatura i parę innych rzeczy. 

Jak chcesz koniecznie coś co tylko liznie i wyblyszczy lakier to Koch lub sonax finiszowy i po sprawie. Gąbka czerwona raczej chyba że zupelnie ma być tylko pocałowanie to i czarna.

Da9 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 bez przesady, że koreański lakier jest tak miękki, że UC na miekkiej gąbce przy DA9 narobi krzywd. Wnioskuję, że nigdy nie bawiłeś się polerką i naczytałeś się o tym, że lakier koreański jest tak miękki, że podmuch powietrza go wgniata. Nie ma co się bać! Jak masz UC i jakieś tam pady finishowe to zacznij na masce od delikatnej gąbki plus UC, zobacz jaki efekt, wyciągnij wnioski. Jak za słaby efekt to ciut mocniejszą gąbkę od poprzedniej i tak do uzyskania odpowiedniego efektu .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t.sienkiewicz91 wiesz co, mam hologramy na lakierze i chciałbym go liznac czyms delikatnym raczej aby je zniwelować. Donbrze wnioskujesz, nie bawilem sie polerką, mam juz maszyne polerską 9mm DA, ale nie mam jeszcze padow, musze zamówic.  Tutaj padły nazwy past Rupes UNO Pure, oraz 3D Car Care SPEED, ale uzytkownik @AudiBlask odradził mi paste 3d poniewaz to AIO, wiec na to nie kladziemy juz wosku, a ja chce wlasnie lekko spolerować a nastepnie nalozyc wosk. UC wydaje mi się ze jest dość mocną pastą, dlatego chce cos delikatniejszego.

Moze akurat mozna nakładac po 3d car speed 3w1 wosk, albo po koch p6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 Obejrzyj sobie o miękkich lakierach https://youtu.be/cTxQQCZmsYQ 

Co do past to Zvizzer reklamuje ONE jako idealną przed woskowaniem, nie nadaje się natomiast przed ceramikę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 to zamów pady jakieś 2-3 rodzaje i spróbuj razem z UC. DA9 to nie jest maszyna do ostrego cięcia, więc krzywdy nie zrobisz. Zacznij zabawę od najłagodniejszego zestawu i próbuj, baw się! Nie ma złotego środka 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 właśnie nie widać, że czytasz...

Koch P6.01 ma w sobie zabezpieczenie, Koch F6.01 nie ma i można kłaść wosk 😄

Tylko, wydaje mi się, że czy to Koch P6.01/F6.01 czy 3D Speed będą miały większą siłę ścierną niż UC. (poprawcie mnie jeśli się mylę 😉 )

@AudiBlask ja już kończę wypowiadanie się w tym temacie, bo mnie nie powiem co strzela... 

Mam nadzieję, że coś pomogłem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych past na DA 9mm  liznie Ci lakier bez obaw o konsekwencje. 

Wosk możesz położyć przecież nikt Ci nie broni. Albo zabezpieczy i wydłuży dodatkowo woski/polimery w tej Twojej paście AIO, albo skończy swój żywot razem z nimi. 

To nie jest fizyka kwantowa bez obaw. Jak już masz jakiś towar w domu to do dzieła. 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 3.02.2023 o 07:02, Eidos71 napisał(a):

To są pasty AIO - na twardym/średnio-twardym lakierze więcej wypełnią, niż usuną. Jeśli chcesz usunąć trochę płytkich rysek / swirli i zabezpieczyć lakier, będą dobrym wyborem (zwłaszcza Zvizzer). Ale jeśli chcesz tylko skorygować lakier, bez jednoczesnego pozostawiania na nim trudnych do wymycia pozostałości - nie tędy droga. 

Poza tym: 

określenie "w dobrej kondycji" jest szerokie i zależne od podejścia właściciela pojazdu. Nie znając szczegółów dot. lakieru i jego rzeczywistego stanu, niewiele można doradzić. 

Zostaw sobie Megs'a UC, sprawdź na jednym elemencie efekt pracy UC + Pukpad Orange. Jeśli efekt po wymyciu pasty będzie zadowalający - działaj. Nie wiedząc, o jaki lakier chodzi, cały czas zgadujemy. 

@Eidos71 Prosimy nie wprowadzać użytkowników w błąd. Siłę cięcia pasty ONE Polish można spokojnie przyrównać do pasty cuttingowej i nie służy ona tylko do usuwania płytki rysek i swirli. W zależności od dobranego pada, można nią usunąć naprawdę głębokie zarysowania. I w przeciwieństwie do innych past AIO więcej usunie niż wypełni. Zawiera oczywiście zabezpieczenie, ale to jest tylko dodatek, a nie sposób na maskowanie rys.

 

@Tedek564 ONE Polish będzie dobrym wyborem do ręcznego odświeżenia, choć oczywiście nie należy się spodziewać efektów jak po użyciu maszyny polerskiej. Ale trafiając na podatny lakier, można całkiem dobry efekt osiągnąć:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZviZZer - przepraszam, ale opierałem się w swojej wypowiedzi na własnych doświadczeniach z pracy tą pastą. Nie uważam, że jest to pasta o sile pasty cuttingowej. Oczywiście - można dodać jej agresywności za pomocą dobrania odpowiednio agresywnego pada, ale to cecha praktycznie każdej pasty. Niewątpliwie również maskuje rys. Uważam, że to dobra pasta AIO, ale do typowego cuttingu raczej jej daleko. To raczej uszlachetniony sealantem odpowiednik pasty polishowej. To moje subiektywne wrażenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

@Tedek564 właśnie nie widać, że czytasz...

Koch P6.01 ma w sobie zabezpieczenie, Koch F6.01 nie ma i można kłaść wosk 😄

Tylko, wydaje mi się, że czy to Koch P6.01/F6.01 czy 3D Speed będą miały większą siłę ścierną niż UC. (poprawcie mnie jeśli się mylę 😉 )

@AudiBlask ja już kończę wypowiadanie się w tym temacie, bo mnie nie powiem co strzela... 

Mam nadzieję, że coś pomogłem 🙂

Wlasnie nie, UC będzie mialo większe właściwości scierne ,tak pisal @Eidos71

 

14 godzin temu, zeea napisał(a):

Każda z tych past na DA 9mm  liznie Ci lakier bez obaw o konsekwencje. 

Wosk możesz położyć przecież nikt Ci nie broni. Albo zabezpieczy i wydłuży dodatkowo woski/polimery w tej Twojej paście AIO, albo skończy swój żywot razem z nimi. 

To nie jest fizyka kwantowa bez obaw. Jak już masz jakiś towar w domu to do dzieła. 👍

jakie pady polerskie mi polecisz do mojej maszynki DA 9mm? Dasz namiar na jakies dobre w relacji cena/jakosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.