Skocz do zawartości

Miksowanie Quick Detailerów / Quick Waxów


Beeercik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

od dawna po głowie chodzi mi zrobienie kilku mixów z tych produktów, które posiadam na półce. 

Pomyślałem jednak, że lepiej będzie utworzyć temat,  gdzie będziemy mogli powymieniać się doświadczeniami jakie produkty warto mieszać, na jaką porę roku, jakie efekty uzyskaliśmy, jakie proporcje stosowaliśmy. 

Jak wiadomo jedne QD'ki dają połysk, ale są mało trwałe, inne są trwałe,  ale za to lakier jest tępy, bądź przyciąga kurz w nadmiarze itp. etc.. Znamy to doskonale. 

Znajdźmy złote receptury na każdy efekt 🙂

Wiem, że jest na forum paru pozytywnych wariatów, którzy bawią się w mieszanie Quick Detailerów i Quick Waxów w zależności od potrzeb - do dzieła! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
26 minut temu, yacek _b napisał:

Domel , a jak po takiej miksturze wygląda lakier na twoim focusie ?

Na srebrnym to nic nie widać a na Lunar Sky jest delikatne przyciemnienie i szkiełko.

U mnie ta mikstura to bardziej doraźny water less niż QD na co dzień. Na Mk1 używam tylko Botoxu a na MK3 w zasadzie wszystko co testuję.

Kiedyś jak nie było SSW to robiłem sobie mikstury z BSD, FK425 - generalnie to miksowanie to tylko taka fanaberia dla fun'u - bo dlaczego nie ? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Carpro Ech2o, reload, woda zdemineralizowana, w stosunku 1:1:10.

Ten miks na QD pozyskałem z kanału pan the organizer na youtube i muszę przyznać, że robi najlepszą robotę z dotychczasowych qd, które testowałem, a były to FK425, PB spray & gloss, bouncers done and dusted.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ostatnio jako Rinseless Wash zmieszałem: 50ml CarPro Ech2o, 100ml Sonax BSD, 10ml Koch Green Star, 10ml IPA99%, do tego około 350ml wody demineralizowanej. Obficie spryskiwałem auto i czyściłem fibrami 380-420gsm. Nie sprawdzałem pod ledem, ale bardzo łatwo mi się wycierało z całym brudem po deszczach i lekkim pyłem. Auto ładnie doczyszczone. Zużyłem prawie całe 500ml. Po wszystkim dla lepszego efektu i pozbycia się ewentualnych mazów warto jeszcze przetrzeć jakimś gotowym QDkiem. Jutro ma padać to zobaczę jak wygląda ewentualne kropelkowanie i zrzut wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właściwie dla jaj zamieszałem bsd, golda, elixira, i fukupike. Proporcje na oko, 3 części bsd, 2 elixir, po 1 golda i fuku. 

Wysmarowałem jeden element i na oko śliskie jak elixir i błyszczące jak gold. Trwałości i hydro nie testowałem. 

Jako podręczne qd na kupy itd miałem fukupike ale się kończyła więc tak oto dorobiłem w tą wygodna butelkę.

W dniu 14.07.2019 o 10:20, chudy2355 napisał:

Witam. CY posiada ktoś ,,przepis" na qd ktory będzie fajne przyciemnial I nadawał połysku? Efekty Hydrofobowy jest mało istotny

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Elixir 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Elixir i Water Gold 1:1, po 2 tygodniach i około 500km po myciu ręcznym tafla wody na większości elementów. A sam Water Gold przy 2 tygodniach i 500km miał po myciu ręcznym całkiem fajne hydro. Wniosek, 1:1 znacznie osłabia hydro Water Golda 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 18:01, PIoChuUu napisał:

Super mieszanka:)

 

W dniu 9.02.2020 o 00:02, david2888 napisał:

Mieszanka pt = EliXiR 😊

Pełny przepis to: podany wyżej, plus 100 ml HydrO2 - dopiero wtedy otrzymujemy miks niemal identyczny z Elixir-em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.